Kedi idrarı kokusuuna Dell'den yeni yanıt!

CHIP Online
01-11-2013, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Dell'in "kedi idrarı" kokan PC'sinin gizemi, gelen resmi açıklamayla sonunda çözüldü!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ked ... ni-yanit_43455.html

Resimlerle: Tarihten en çekici 9 bilgisayar tasarımı!

Dell'in Latitude 6430 ultrabook'unu satın alanlar, cihazlarının çok kötü kokmasından şikayetçiler. Yeni dergilerin, kitapların, elektronik cihazların kokusunu bilirsiniz. Ancak 6430 sahipleri, ultrabook'larının "bir kedi tuvaletinin yanında" üretildiğinden şüpheliler. Hatta bir kullanıcı, cihazının kedi idrarı koktuğundan o kadar emin olmuş ki bundan dolayı kedisini suçlamaya başlamış. Ancak kısa bir süre sonra hareketinin yanlış olduğunu anlamış çünkü kokudan tek şikayetçi olan kendisi değil.


Haziran ayında başlayan şikayetlere Dell, klavyeyi yumuşak bir kumaşla klavyeyi temizleme ve sıkıştırılmış havayla havalandırma deliklerini temizleme önerileriyle cevap vermişti. Ancak raporlara göre bu öneriler, sadece bazı 6430u kullanıcılarının işine yaradı. Kokulu bilgisayarları tekrar inceleyen Dell, Çarşamba günü açıklamada kötü kokunun kullanıcının avucunu yasladığı yerle ilgili ve bir üretim süreciyle ilgili olduğunu, "bu üretim sürecini şimdi değiştirdiklerini" açıkladı.


Yaptığı açıklamada sorunun "kedi idrarı veya herhangi bir biyolojik yabancı maddeden kaynaklanmadığını doğruladıklarını" söyleyen Dell, kokudan şikayetçi olan kullanıcıların bilgisayarlarındaki sözkonusu parçayı Dell müşteri hizmetlerine başvurmaları halinde değiştiriyor.

Tüm Konu: Kedi idrarı kokusuuna Dell'den yeni yanıt!

Resimlerle: Tarihten en çekici 9 bilgisayar tasarımı!

Kaynak: www.chip.com.tr