Kedi iLe Muhabbet !

bektash
12-05-2009, 15:40   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

Siz Ne Bekliyordunuz ?
:)

MBTGROUP
12-05-2009, 16:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

Gördüğüm kadarıyla kedi uyuyor,yoksa...

Selçuk İslamoğlu
12-05-2009, 16:27   |  #3  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Kedi oynamak bile isterken öldürebilir uyanık olsaydı :)

Süleyman.
12-05-2009, 16:37   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

O kedi yavru gibi henüz :) Sadece süt içiyordur muhtemelen.

bektash
12-05-2009, 17:48   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
1,997 mesaj

Evet kedi yavru .. Sadece miyav miyav yani.. :) Kuşunda canı sıkılmış KediyLe ugaraşmaya karar vermiş :) Oldukça Sevimli Degil mi ? :)

umut101010
12-05-2009, 19:24   |  #6  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,672 mesaj

:D

Sevdimsadece
13-05-2009, 07:30   |  #7  
Yıllanmış Üye
172 mesaj

sekiz dokuz kedim var hepsini besliyorum ben size olayı açıklayim bu dostluk aslında kedinin artık kendisini kedi görmemesinden kaynaklanıyor oda ne diyrosunuzdur şu mesela kedi dogdu annesi 5 gün onu kucagından çıkarmıyor net 5 gün sonra annesi ayrılıyor yemek felan buluyor geliyor gidiyor 15 günede gözü açılıyor açıldıktan sonra bir kediyi annesinden ayırıp büyüttügünüz zaman kedi anesinden ayrı sizin istediginiz gibi büyüyor benimde annesi ölen kedim böyle epey şımarık ve yaramaz oluyor insan elinde büyüyünce dogaya bırakınca adam kuşu yemegi degil  sokakta oyun oynayacagı bir şeylerin peşinde koşuyor aslında hiç bir kediyi annesinden ayırmak etik degil çünkü anne yavrusunu bulamazsa başlıyor miyavlıyarak aramaya ve o anne kedinin çıkardıgı ses  inanın insan beyninde öyle bir yer tutuyorki sizde arıyorsunuz

kedilerin ugur getirdigine inanan ve 8 veya 9 yaşından belli şuan 21 yaşındayım kedi beslerim artık onların dünyasında ne dönüyor ne dönmüyor bilirim bu hayvan annesinden  ayrılmış insan büyütmüş kedi kedilikten çıkmış aslında kötü bişey siz bu hayvanın ortalama 15 yıl yaşıyor daha fazla ama hastalık mastalık kavga derken 15 yıl neyse 15 yıl beslemek zorunda kalıyorsunuz peki besleye bilecekmisiniz o yüzden ben hep kedilerimi annelerinden ayırmam ortalama 5 ay anneleri yanlarında kalır sonra uçar onları istemez gider başka yavru dogurur bu döngü böyle sürer hatta anne kedi bir süre sonra yavru kedi için eş bile oluyor

hayvan aleminde neler dönüyor bilmek o kadar zor degil şöyle 8 veya 9 sene onlarla iç içe olunca bende anlıyorum zaten mahallede lakabım çıkmış birde komşular dalga geçiyor senin kızı arka mahallede erkek kedilerle gördük diye :D kırıştırıyor

dedigim gibi bu kedi artık kedi oldugunu aklından çıkarmış büyüyüncede aynı olacak bu böyle gidecek dogurdugu yavruya bakamıyacak dışlıyacak çünkü adamın dogasında yok ve bu inanılmaz neşeli gelebilir ama öyle degil siz kendinizi bu hayvan yerine koyun annenizden ayrı başka bir yaşam tarzına itiliyorsunuz

nirvana26
13-05-2009, 09:45   |  #8  
Yıllanmış Üye
228 mesaj
Sevdimsadece
hatta anne kedi bir süre sonra yavru kedi için eş bile oluyor
hiç etik bulmadım ben öle bişi görcem vururum o kediyi =)

fotolarda çok güzel.

Sevdimsadece
13-05-2009, 11:54   |  #9  
Yıllanmış Üye
172 mesaj

bizim yaşan tarzımıza ters ama onlara göre degil bizzat :D yaşadıgım için bilirim bir 1 yaşında annesine saldırdı :D

erdem barış
13-05-2009, 13:13   |  #10  
erdem barış avatarı
Yıllanmış Üye
1,312 mesaj
Sevdimsadece
bizim yaşan tarzımıza ters ama onlara göre degil bizzat :D yaşadıgım için bilirim bir 1 yaşında annesine saldırdı :
yuh hayvan oğlu hayvana bak annesine saldırmış.

Sevdimsadece
13-05-2009, 15:16   |  #11  
Yıllanmış Üye
172 mesaj

anlattıklarım gerçektir şaka degil annelik gibi bir duyguları yok topu topu 5 ay 4 ay sonra anne dövmeye başlıyor 5 ayda bırakıyor

mesele benimde ilginç anılarım var bir gün mahallede baktım bizim kedi bir oyana bir buyana koşuyor dedim bu kedi ne yapıyor bir baktım zavallı kertenkeleyi bir vuruyor kertenkele sersemliyor kaçmaya çalışıyor o bidaha yakalıyor saatlerce kertenkeleye vurdu hayvancagız nasıl kaçtı anlamadım işim çıktıgı için izleyemedim :D

bir keresinde 2.5 saat aradım kedi kayıp mahaledeki çoçuklara bulanan 50 ytl verecem dedim artık tükendim tam sırtımı degişip arka mahalleye çıkacam bir baktım sandıgın üstünden tıkırtılar geliyor kafayı bir kaldırdım kedi :D annemin yataklarının üsütünde kestiriyor bide utanmadan esneyip dil çıkarıyor

en çokta çok sadık olduklarına şaşırdım nankör degiller tam tersine çok baglı hayvanlar mesela eve geliyorum işten beni kapıda karşılıyor banyoya giriyorum oda kapıda bekliyor  eve girmesine izin yoktu ama işten gelince annem yemek yiyene kadar eve alıyordu eve girer yemek yerken hiç sünmeden beklerdi ben bir şeyler verirsem yerdi  aşırı derecede sadıklar açta kalsalar gitmiyorlar

mesle benim kedilerimden anesi ölen hiç kuş kovalamazdı baba diye seslenince kim seslenirse seslensin hemen yanıma gelirdi bu yüzden herkes takılırdı

kız arkadaşım kedilerden nefret ederdi  o yüzden çok kavga ederdik.

Sevdimsadece
13-05-2009, 20:15   |  #12  
Yıllanmış Üye
172 mesaj
AdRaMiTi

Muhabbet Kuşu Erkeğe Benziyor Gagası morlaşmış gibi (= Kedi Dişise Belki aralarında bir bağ bulunabilir.

Eğer kedi ile Kuş arasında bir bağ yoksa bile Kedinin midesi ile Kuş arasında bir bağ mutlaka olacaktır. Beğendim

vallahi :D annesini tanımayan kedi belkide böyle ilişkide kuruyor olabilir