Kendi web sunucunuzu oluşturmaya ne dersiniz?

CHIP Online
20-05-2008, 19:16   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Evinizde, üstelik hiçbir ücret ödemeden kolayca bir web sunucusuna sahip olabilirsiniz.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Kend ... -dersiniz_6921.html

Evinizdeki bilgisayarla büyük olasılıkla sık sık internete giriyorsunuz. İnternet üzerinde sayısız adet web sitesi bulunur. Peki sizin bir web siteniz var mı? Eğer yanıtınız olumsuzsa hiç üzülmeyin, çünkü web sitesi yapmak ve yayınlamak artık gerçekten çocuk oyuncağı. Bir web sitesiyle tüm kişisel bilgilerinizi dünyayla paylaşabilir, web sitenize reklam alabilir, kendinize binlerce okur çekebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Bunun için uzman olmanıza da hiç gerek yok.

Tüm ihtiyacınız olan, bedava web ve FTP server yazılımı ve elbette genişbant internet bağlantısı.

Tüm konu: Kendi web sunucunuzu oluşturmaya ne dersiniz?

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Kendinize ait bir web siteniz var mı?

PCorsan
20-05-2008, 23:08   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

Ewet bende bu verdiğiniz bilgiler doğrultusunda. Kendi server'ımı kurmak için tüm malzemeleri ayarladım. Her yıl 5 para etmez alanlara para ödemek istemiyorum. Fakat şimdi trafik meselesi benim kurduğum serverda nasıl oluyor. aynı anda kaç kişi indirme yapabilir ? veya ziyaret esnasında siteyi kasacak işlemler neler. klasik sınırsız 1024 var nasıl bir etki olur. server gücü nasıl olmalıdır. bu dedğiniz programlar linuxta çalışıyormu yoksa linux da çalışan emsallerimi var vs. vs. vs.