Kendiliğinden silinen içerikler oluşturun!

CHIP Online
14-02-2013, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Zamanı gelince kendi kendini silen mesaj veya içerikler oluşturmak ister misiniz? İşte bunun 2 yolu!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ken ... lusturun_38649.html

Resimlerle: 90'lardan kalan 22 fosil web sitesi!

İnternette gönderdiğiniz her şeyin sonsuza kadar bir yerlerde kayıtlı kalması zaman zaman sizi rahatsız edebilir. Herkesin göremeyeceği, varlığını sadece belirli bir süre koruyacak bir mesaj göndermek isterseniz, bu işe özel hizmetlere başvurmanız gerekiyor. Tabi ki bu mesajların da hiçbir yerde saklanmadığının garantisi yok, ancak yine de kullanmaya değer olduğunu düşündüğümüz iki web sitesini sizlere tanıtmak istiyoruz. İşte kendi kendini silen içerikler oluşturup başkalarına göndermenizi sağlayacak 2 hizmet.


Privnote


Kendinizi James Bond gibi hissetmek istiyorsanız, kendi kendini yok eden mesajlar göndermenize izin veren Privnote'u denemelisiniz. Hizmet, Türkçeye de çevrildiğinden İngilizce bilmeyenler için kullanımı oldukça kolay.


Sadece üç adımda atılabilen bir mesaj oluşturabilirsiniz. Önce not alanına mesajınızı yazın. "Bu not okununca bana bildir" seçeneğini işaretlemeniz halinde mesajınız açıldığında bunu size bildiren bir e-posta alacaksınız.


Notunuzu oluşturduktan sonra size özel bir URL hazırlanıyor. Bu URL, tek bir görüntülenmeden sonra kendisini ortadan kaldırıyor. Notunuzu isterseniz onu oluşturduğunuz sayfa içerisinden de kaldırabiliyorsunuz.


Tüm Konu: Kendiliğinden silinen içerikler oluşturun!

Resimlerle: 90'lardan kalan 22 fosil web sitesi!

Kaynak: www.chip.com.tr