kendini virüslerden koruyan programlar ?

HPQ-User
10-01-2010, 00:57   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

KoStA sormuş:
Merhaba, uzun zamandan beri tartışma yaratan, antivirüslere ihtiyaç duymadan kendini koruyabilen yazılımların geliştirildiği doğrumu?
Size İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Kulübünde yayınlanan linkteki makaleyi ekliyorum. http://www.bilisimdergi.com/Nesne-Esasli-Koruma-10-1.html

Uzman arkadaşlarımız bu konuda ne düşünüyor? Bu tür bir yazılım ülke güvenliği başta olmak üzere hayatımızın her alanında kullanılamazmı? Böyle bir program gerçektende ilk olarak bizim ülkemizdemi geliştirildi? Uzmanlarımız bu konuda ne düşünüyorlar acaba?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: 0
Sistem Özellikleri:
Acer Ferrari

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.1.7) Gecko/20091221 Firefox/3.5.7

yalcinkurt
10-01-2010, 02:33   |  #2  
yalcinkurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,580 mesaj

Şu an böyle bir koruma bence pek mümkün görünmüyor. Böyle bir koruma sisteminin dünya üzerinde kullanılabilmesi için öncellikle antivirüs firmalarının bu teknolojiyi engellememeleri gerekiyor. Bu bir rant sistemi olduğundan antivirüs firmaları şu an büyük bir engel.

Constantine81
10-01-2010, 04:08   |  #3  
Constantine81 avatarı
Yıllanmış Üye
212 mesaj

Bu mümkün gözükmüyor yakın zaman içinde benim için şu sebeple yakın gözükmüyor Her program her gün çıkan sayısız zararlı yazılım için veri tabanını güncelleme yapması gerekecektir kaldıki bu bir karmaşaya yol açacaktır ve sistem çökmelerine kadar gidebilir hatalı bir kod indirilmesi durumunda bu durumda pc niz her gün sanal dünyadan bilgi paketleri indirmek zorunda kalacaktır kendini koruma adına yani işin özü şu her kafadan bir ses çıkacağına bir kişi konuşsun diğerleri sussun ve konuşanın (anti-virus prog.) dediğini yapsın.

mahmut.topal
10-01-2010, 13:29   |  #4  
Taze Üye
12 mesaj
Alıntı: AdRaMiTi  
Bu konuda hiç fikir sahibi olmayan birinin anlayabileceği bir örnek veriyim..

Bugün Suyla Çalışan Araba Yapsa'ki biri algoritmaları elimde yapılış şekli filan daha piyasaya sürmemiş kac gün yaşar ? Bence 24 saate kalmaz kesin ya bi ucaktan ya bi ucurumdan yada bir kazada mefta  olur kanımca.
Peki dünya güvenlik devleri böyle bir şeye sizce göz yumarmı ? Yorum sizlerin =)

Yanlışmı anladım yoksa şunumu söylemek istiyorsunuz; bu yazılımı geliştiren insanları Antivirüs firmaları öldürtebilirmi?

Kapalı Hesap (101323)
10-01-2010, 13:37   |  #5  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

tabiki var   böyle  program deep freeze standard 6.61  full kesinlikle viruslere  geçit vermiyor

ihtiyar_kurt
14-01-2010, 22:07   |  #6  
Yeni Üye
29 mesaj
Alıntı: liberty city  
tabiki var   böyle  program deep freeze standard 6.61  full kesinlikle viruslere  geçit
Allah aşkına deepfreeze ile yukardaki linkte yazılan konunun ne alakası var?

mahmut.topal
25-02-2010, 20:15   |  #7  
Taze Üye
12 mesaj

bu konuda yazılanlar doğru. kendini koruyan programların virüslerle görüntülerini bile çekmişler.

http://www.gelecekonline.com/met ... ses_vs_antijen-2760

Son Düzenleme: mahmut.topal ~ 25 Şubat 2010 20:16
Craterus
26-02-2010, 10:38   |  #8  
Yıllanmış Üye
881 mesaj

böyle birşey olması elbette muhtemel yani yapılabilir olmaz diye bişey yok ama bugün virüs program üreticileri önce virüsü yazıp(%90 virüsleri virüs programı üreticileri yazar) daha sonra ona karşı programı piyasaya sürüyorlar daha sonrada kendi yazdıkları virüsü kendilerini yendiğini iddaa edip para kazanıyorlar bu sistemin olduğu bir yerde bahsedilen iş olu rveya olmaz ama önüne set çekileceği kuvvetle muhtemel

mahmut.topal
26-02-2010, 20:52   |  #9  
Taze Üye
12 mesaj
Alıntı: Craterus  
böyle birşey olması elbette muhtemel yani yapılabilir olmaz diye bişey yok ama bugün virüs program üreticileri önce virüsü yazıp(%90 virüsleri virüs programı üreticileri yazar) daha sonra ona karşı programı piyasaya sürüyorlar daha sonrada kendi yazdıkları virüsü kendilerini yendiğini iddaa edip para kazanıyorlar bu sistemin olduğu bir yerde bahsedilen iş olu rveya olmaz ama önüne set çekileceği kuvvetle
katılıyorum, engel olmaya çalışırlar bencede.bu görüntülerdekini amerikalı yada başka ülkenin adamları tarafından yapılmış olsaydı şimdiye çoktan kullanmaya bile başlamıştık.inşallah engellenmezde türklerin ismini dünyada duyursunlar.youtube dede vermişler videoyu http://www.youtube.com/watch?v=eeYIWLljMaI

ihtiyar_kurt
07-03-2010, 21:37   |  #10  
Yeni Üye
29 mesaj

Hacettepe Üniv. den bir arkadaşımın gönderdiği video. Anlatımdan anladığım kadarı ile bu gerçek :) ben inanıyordum bunun olacağına diyecem ama çok klişe bir laf olacak.buyrun seyredin.

http://www.cozumpark.com/antijen/antijen.html