Kernel Power Hatası

OSMAN BAĞÇEVAN
22-11-2009, 03:30   |  #26  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

mavi ekran hatası bambaşka birşey Ligaya..
Windows da sorun olduğunu farzedersek , ben size sorarım :
ben sistemimde hiç mavi ekran hatası almadım , neden acaba ?
hani windows da sorun vardı , ee bende niye yok ??
ayrıca kullandığım sistemde 64bit ultimate...

Ms ye bu kadar hakaret yağdırıyorsunuz da hala , windows kullanıyorsunuz..Kur linux u o zaman..Madem ki ms bu kadar hatalı bir firma , firmanın en büyük rakibinin işletim sistemini kur ve kullan..(ben windows a devam edicem ki bu zamana kadar bana bi zararı olmadı, faydası oldu..Ya düşünsene bana diyor ki
''Osman , sen bozuk ram takarsın, yanlış sürücü yüklersin ,bilgisayarında virüs vardır senin v.s v.s..Sen nasıl kullanıcısın'' diyor ve benim zararım olmasın diye reset atıyor bilgisayara...reset atmasa bilgisayar patlayacak belkim ne biliyorsunuz..)

hdd de müzik dinlerken ,mavi ekran vermesi windows un hatası değil , tamamiyle hdd nin hatasıdır..Aynı şekilde diğer sorunlarınız içinde budur...
Yapmanız gereken şey windows dan vazgeçmek değil , bozuk donanımlarınızı tamir ettirmektir..

Kal-El , ekran kartının başlangıcını oradan kaldırırsan birşey olacağını zannetmiyorum...Herşeyi denedin , onu da dene..Merak etme bi zararın olmaz..Bu arada sizin ekran kartınızla , forum üyesi Ahmet Ertuğrul'da almış..İkinizde sorun yaşıyorsunuz...

Kal-El
22-11-2009, 11:29   |  #27  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
816 mesaj

Ekran kartı sorunlu zaten ilk çıktığında da böyleydi. nVidia FX 5200 serisi için hatasını da kabul eder. Ama Windows 7'yi sorunsuz çalıştıranlar da var aynı kartla. Demek ki bir yerde bir şeyi atlıyorum...

Ayrıca dün şunu da yaşadım. Aero'suz, düzgün çalışan sürücü var şu an. Yani donma sorunum falan yok. AMA dün uykuye geçmek için 30dk beklemeye ayarlıymış güç seçenekleri. Bilgisayarın başından bir süre kalkmıştım. 1-2 saat sonra döndüm. Haliyle uyku modundaydı. Fareyi hareket ettirip şifre girme ekranının gelmesini sağladım. PUF! Orda kilitlendi. İki sürücüde de uyku modunda sorun alıyorum. Aerolu sürücüde bir şekilde bu başka şekilde de tetiklenerek çalışırken gerçekleşiyor. Diğerinde uyku modundan çıkarken.

Bi de diyorum acaba güç kaynağı mı yetersiz geliyor. CD sürücü ve CD yazıcıyı çıkartıp mı denesem... Gerçi yetersiz olsa hiç çalıştırmaz sanırım?

Son Düzenleme: Kal-El ~ 22 Kasım 2009 12:18
OSMAN BAĞÇEVAN
22-11-2009, 12:53   |  #28  
Denetmen
6,606 mesaj

yeterli yada yetersiz diyemem..Çünkü yetersiz kaldığında otomatik kapanıyor , yeterli olduğunda birşey olmuyor..(Onun arasında gidip geliyorsunuz galiba :))
herşey eski tabiki psu da eskidir , kasa da eskidir..Fanlarını ne kadar temizleseniz bile fanlar bile ömrünü bitirmiştir..Ömrü bittiğini direk demek yanlış olurda, görevini bitirmiştir diyelim biz ona..Görevini bitirdiğinde ise , fanlar dönemez..Fanlar dönmeyince de işe yaramaz..Fanlar işe  yaramadığında da sıcaklık artar..Sıcaklık arttığında da bilgisayar PUFFFF :)

Kasa da ne var , ne yok dışarı çıkartın..Kutunun üstünde bilgisayarı çalıştırın ve parçalara bakın..Everest programıyla da ısılarını ölçün isterseniz..Kasanın içinde çok ısınıp , ısınmadığını kontrol etmek için..En azından azcık etkisi olur..

Güç seçenekleri ni en yüksek performans yapın..Uyku modunu da iptal edin..Kullanın bilgisayarı ? :)

Kal-El
22-11-2009, 13:04   |  #29  
OP Yıllanmış Üye
816 mesaj

Bilgisayar henüz o kadar da ölmedi canım. :) Eski sistem ama düzenli bakım yapıyorum, fanlarda v.s. toz yoktur hiç. Bakıyoruz ki hala ayakta :) Sistem sıcaklıkları normal seyrinde gidiyor. İşlemci 50-60 derece arası oynuyor. Zaten sistem ısınmasında sorun olsa şu anki sürücü ile de değişik zamanlarda kilitlenmesi gerekir, Ubuntu'da da. Güç seçenekleri zaten en iyi performansta, uyku modunu da iptal ettim. CD sürücü ve yazıcıyı pek kullanmadığım için onları da söktüm kasadan, en azından enerji tasarrufu olur.

Neyse bakalım artık, bu sorunu çözemeyeceğiz gibi duruyor. Aero kullanmak haram bana. :)

OSMAN BAĞÇEVAN
22-11-2009, 13:13   |  #30  
Denetmen
6,606 mesaj

:)

bu sürücüyü yüklemişmiydiniz yada yüklediğiniz sürücüleri söler misiniz ? :)

Kal-El
22-11-2009, 13:26   |  #31  
OP Yıllanmış Üye
816 mesaj

Evet zaten Windows 7 Update ile gelen sürücü de bu. 96.85 ve 97.34 Aero'yu çalıştıran fakat donma yaşatan sürücüler.

Bunun dışında:
71.89
97.46
158.18
169.25
175.19

denedim. :) Hepsinde de "Donanımınız için daha yeni bir sürücü bulunamadı" dedi.

OSMAN BAĞÇEVAN
22-11-2009, 13:33   |  #32  
Denetmen
6,606 mesaj

:)
komple editliyorum mesajı :)

siz aero yu açın..Sisteminiz nerede kasarsa , ona çözüm bulmaya çalışalım ki yok işte ..
Adam gibi sürücüğ yok size....

ilk önce avira yükleyin..Kis kasıyor işte avira yükle bi dene da... :)

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 22 Kasım 2009 14:04
Kal-El
22-11-2009, 13:36   |  #33  
OP Yıllanmış Üye
816 mesaj

İkidir aynı linki veriyorsunuz. :) Önceki mesajımı görmediniz sanırım. Sürücüleri zaten uyumluluk moduyla da deniyorum. Avira yüklü değil. Antivirüs kurarak sürücü sorununu aşacağımızı düşünmüyorum açıkçası.

Kal-El
22-11-2009, 14:01   |  #34  
OP Yıllanmış Üye
816 mesaj

Şu an kullandığım sürücü 169.21 zaten. :) XP sürücüsü olduğu için Aero çalıştırmıyor.

169.21'de Aero açılmıyor ki. 96.85'te veya 97.34'te Aerolu veya Aerosuz çalışsam da sistem zaman zaman kilitleniyor. En bariz örneği Chess Titans çalıştırmaya çalıştığımda oluyor işte.

Son Düzenleme: Kal-El ~ 22 Kasım 2009 14:11
OSMAN BAĞÇEVAN
22-11-2009, 15:03   |  #35  
Denetmen
6,606 mesaj

nvidia kontrol paneli ?

kilitlenmeler olduğunda donanım ısılarında bir değişiklik oluyor mu ?

Kal-El
22-11-2009, 15:06   |  #36  
OP Yıllanmış Üye
816 mesaj

Windows Update ile gelen 96.85'te kontrol paneli yok. 97.34'te kontrol paneli var. Sistem sıcaklığında bir değişiklik olmasını gözetleyemeden kilitleniyor sistem. Bi yerde 98.16 sürücüsü çalışıyor demişler, onu arıyorum şimdi du bakalım.

98.16'da da Aero çalışıyor fakat lanet kilitlenme sorunu bunda da var.Kızgın

Sorun Direct 3D ve Direct Show'da artık bundan kesin eminim.

dxdiag çalıştırmaya kalktığımda kilitlendi. Güvenli kipte açtım tekrar denedim. Bir önceki seferde Direct 3D öğesi çalıştırılmaya kalktığında sorun yaşandı bu sefer atlamak ister misiniz? diye sordu. Aynı soruyu Direct Show için de verdi. Nvidia Kontrol Panelinde tüm ayarları minumuma almama rağmen yine gerçekleşiyor bu. 3D olayını nasıl ayarlayabilirim başka türlü?

Son Düzenleme: Kal-El ~ 22 Kasım 2009 16:12