"Keşke olmasa" ve "iyi ki var" dediklerimiz!

CHIP Online
10-09-2011, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Bu 3 şeyi çok seviyoruz, diğer üçünden ise nefret ediyoruz! İşte internetin en iyi ve en kötüleri...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/kesk ... klerimiz_29041.html

Resimlerle: En iyi 9 web uygulması!

2000'lerin ortalarında, Digg gibi web siteleri "Web 2.0" terimini, ne olduğunu bile tam olarak açıklamadan popüler hale getirmişlerdi. Web 2.0 denince genellikle CSS yuvarlak kenarları gibi teknikler akla geliyordu. Renkler ve kıvrımlar artık her yerdeydi. Ancak Web 2.0'ın getirdiği daha büyük bir yenilik vardı: Sosyal medya entegrasyonu, topluluk arası etkileşim ve daha zengin bir web deneyimi. Web 2.0 terimi bugün eskimiş olsa da hedefleri hala canlı durumda. Sosyal uygulamalar, web uygulamaları ve teknolojiler, bugün hiç olmadığı kadar önemli.

Son senelerde kaydedilen inanılmaz gelişmelere rağmen web tasarımı, hala bazı geliştirmelere muhtaç durumda. WebGL ve 3D CSS gibi inanılmaz önzelliklerin gerçeğe dönüşeceği hiç düşünülmüyordu. Ancak JavaScript açılır pencereleri ve sinir bozucu kopyala-yapıştır özelliği pek de hoş değildi. İşte web'de en sevdiğimiz ve en nefret ettiğimiz üç şey

Web'de en sevdiklerimiz

Tumblr: 2007'de kurulan Tumblr, Twitter'ın dev bir sosyal ağ sitesi haline gelmeyi başladığı zamanlarda ortaya çıkmıştı. Twitter stili bir mikroblog hizmeti olarak hayatına başlayan Tumblr, zamanla geleneksel bir blog olmaya doğru yöneldi. Blog'lama deneyimini yenileyen Tumblr, kişisel web sitesi tasarımına da katkıda bulundu.

Tüm konu: "Keşke olmasa" ve "iyi ki var" dediklerimiz!

İzleyin: iPhone değil hesap makinesi!

Resimlerle: En iyi 9 web uygulması!


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bir web tasarımcısıysanız, sizin en çok şikayetçi olduğunuz konular hangileri?