Keylogger.

theahk
11-01-2012, 00:08   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj

Merhabalar.

Arkadaşım interneti ortak olarak kullanıyor (2 kişi) arkadaşımın sorunu şu bana danıştı bende bir şey söyleyemedim;

-Ortak Olarak internet kullandığım kişi bir dosya indirir ve içinde keylogger varsa Benim Bilgisayarımdada Keylogger Olurmu?

Ben Bir Şey Bulamadım Size Danışayım dedimGöz kırpma

Şimdiden Teşekkürler

dabbe1
11-01-2012, 01:11   |  #2  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

olmaz... dosya ve yazıcı paylaşmış ve indirdiklerini sana yollamış olması gerek vede senin açmış olman gerekiyor...

theahk
11-01-2012, 02:16   |  #3  
OP Yeni Üye
30 mesaj

peki bir sorum daha olcak 

Cmd Ye Netstat -an | find ":25"  Yazdıgımda 1 adet Ip cıkıyordu O arada Bir Dosya İndiriyordum indirme bitti Sonra Cmd deki Yazılı Olan IP Gitmişti Pc imde keylogger varmı yoksa yokmu? 

"Tedbirimizi Aldık Format Attık

Şimdiden Teşekkürler

mustafa2116
11-01-2012, 19:37   |  #4  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Bilgisayarınızda keyloger olup olmadığınu %temp% alanını Yöneticinin hesabından alarak öğrenebilrisiniz.
Sanal klasör bu alanda hataya uğrayacak ve keyloger yazma sorunu ile karşılaştığından hata raporu alacaksınız.

Dikkat: Hataya sadece keyloger uğramayacağından uygulama isimlerini iyi kötü bilmeniz gerekir.

theahk
11-01-2012, 19:48   |  #5  
OP Yeni Üye
30 mesaj
Alıntı: mustafa2116  
Bilgisayarınızda keyloger olup olmadığınu %temp% alanını Yöneticinin hesabından alarak öğrenebilrisiniz.
Sanal klasör bu alanda hataya uğrayacak ve keyloger yazma sorunu ile karşılaştığından hata raporu alacaksınız.

Dikkat: Hataya sadece keyloger uğramayacağından uygulama isimlerini iyi kötü bilmeniz gerekir.

Biraz Açabilirmisiniz Nasıl Öğrenicez %temp% Komutu nu yazıcazmı 

Şimdiden Teşekkürler....

FMDAG
11-01-2012, 22:39   |  #6  
Yeni Üye
38 mesaj

interneti 2 kişi kullaniyorsa arkadaşın keyloger aldıysa sana bulaşması imkansizdir ( sadece gönderirse açarsan bulaşır ) birak bu temp dosyasini yöneticisini antivirüs kullaniyorsan keygo... kegyo... gibi isimleri direk siliyor keyloger kegloyer gibi isimleri yakaliyor zaten boş bir konu açmayın googleden araştırırsaniz bulursunuz cevabini :)

mustafa2116
12-01-2012, 20:52   |  #7  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj
Alıntı: theahk  
Biraz Açabilirmisiniz Nasıl Öğrenicez %temp% Komutu nu yazıcazmı 

Şimdiden Teşekkürler....
Yönetici kuvvetini  kullanıcının dışına aldığınız andan itibaren ram disk için ( ram için değil) programlar sanal bellek açacaklardır. Açılan sanal bellekler  hataya uprayacak ve ekranınıza xxxx.exe adlı program hataya uğradı xxxxxxx.xxx dosyası oluşturulamadı.  gibi hatalar verecektir  bu durumda  sizin program isimlerini bilmeniz ve uygulamalrı gözden geçirmeniz yeterli.
İşte bu programdan şüpeliyim Muhtemelen bu virüs diyorsanız programın adını googlede aratın karşınıza ne olduğu çıkar.