kilitli kalan şifreli dosya

HPQ-User
22-07-2008, 15:46   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

bluescream05 sormuş:
Bilgisayarimin C sürücüsüne format attım. Fakat D bölümünde şifrelediğim ("özellikler-Gelişmiş-İçeriği korumak için Veriyi şifrele" komutu) özel verilerim vardı ve yeni yüklediğim Windows bu dosyaları açamıyor. İşlemi tersine denedim ama sonuç başarısız. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba. Bunun için bir program/yöntem var mı? Bana yardımcı olabilir misiniz?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Win XP sp2 (güncel), P4 LGA 2.8, 512 ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.16) Gecko/20080702 Firefox/2.0.0.16

uGuR.uK
22-07-2008, 16:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

tek deneyebilecegin yol o dosyaların özelliklerinden güvenlik sekmesine gelip gelişmiş ayarlardan tüm yetkileri üstüne devralmayı denemektir. ancak bu yolda kesin bir çözüm olamaz, cünkü o şekilde sifreleme yönteminde, windows dosyaları gecerli oturuma göre şifreler ve her oturum icin benzersiz kodlar vardır kayıtlarda. farklı oturumlarda, format sonralarında vs. o dosyalara ulaşılamaz.

uantakya
22-07-2008, 16:46   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
465 mesaj
elazigli
tek deneyebilecegin yol o dosyaların özelliklerinden güvenlik sekmesine gelip gelişmiş ayarlardan tüm yetkileri üstüne devralmayı denemektir. ancak bu yolda kesin bir çözüm olamaz, cünkü o şekilde sifreleme yönteminde, windows dosyaları gecerli oturuma göre şifreler ve her oturum icin benzersiz kodlar vardır kayıtlarda. farklı oturumlarda, format sonralarında vs. o dosyalara ulaşılamaz.
elazığlının dediklerinden yapabilirsin ama kesin sonuca ulaşılamayabilir...

Mehmet-
22-07-2008, 19:07   |  #4  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Arkadaşım bu sorun bu aralar herkesin başında. O dosyalara girebilmen çok zor. O dosyalar sadece olmazsa olmaz söz konusu olduğunda profesyonel çalışmalarla kurtarılabilir. prohacker düzeyinde birini bulman lazım.
Konuyu buradan da takip edebilirsin.

Saygılar...