"Kimse Windows satın almıyor!"

CHIP Online
20-12-2013, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft'un en tepesinden gelen ilginç Windows açıklaması, gerçekleri de ortaya koyuyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/kim ... -almiyor_44368.html

Resimlerle: Geçmişten bugüne Windows kutuları...

Microsoft'un yakında görevden ayrılması beklenen CEO'su Steve Ballmer, Windows satışlarıyla ilgili çok çarpıcı bir açıklama yaptı. Windows'un sürümü ne olursa olsun tek başına satmadığını belirten Ballmer, sözlerine şöyle devam etti: "Kimsenin Windows satın aldığı yok; kullanıcılar Windows'lu bilgisayar satın alıyor..."


Aslında bu açıklama Microsoft'un son zamanlarda neden Surface gibi donanımsal ürünlere yöneldiğini de ortaya koyuyor. Zira Windows'un artık tek başına gelir getirmediğinin farkında olan şirket, tablet ve telefon üreterek yazılımı bu şekilde pazarlamayı daha karlı görüyor. Öte yandan, Windows'u diğer PC ve tablet üreticilerine de satarak en büyük geliri bu şekilde elde ettiği biliniyor.


Bu açıklama aslında, kullanıcıların neden son sürüm Windows'lara geçiş yapmadığını da ortaya koyuyor. Örneğin Windows 7'li bir bilgisayar alanların çoğu, ekstra bir masrafla Windows 8 almak istemiyor. Bugün halen önemli miktarda Windows XP kullanan PC'nin var olması da, bu durumun güzel örneklerinden biri...

Tüm Konu: "Kimse Windows satın almıyor!"

Resimlerle: Geçmişten bugüne Windows kutuları...

Kaynak: www.chip.com.tr