kınama

viking20
01-11-2007, 12:27   |  #1  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

bazı veliler internetcafe gelip herkezin içinde çocuklarını
azarlamakta,bağırıp çağırmakta veya daha beteri dövmektedir.
Bu hiç hoş ve doğru bir davranış değil,yapmasınlar çocuklarında telafisi çok zor derin yaralar açmaktalar.Arkadaşlarının önünde küçük düşürmekteler.Saati 1 ytl.ile oyun oynayan veya PC bilgisini geliştiren çocuğun kime ne zararı var?Velilerin çocuklarına daha anlayışlı\güzel davranmalarını istiyoruz.

Serkan Karadaş
01-11-2007, 12:43   |  #2  
Serkan Karadaş avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 15
909 mesaj

haklısın,aslında her evde bir bilgisayar kampanyası düzenlensede her kesimden insanın iyisinden kötüsüne bir bilgisayarı olsa.hiçbir şekilde çocukların internet cafelerde bulunmasını onaylamıyorum.zaten bu bilinçteki il valilikleri 18 yaş sınırı getirmiştir,asıl kulağı çekilecekler internet cafe sahipleridir.

Banned
01-11-2007, 12:49   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
1,148 mesaj

Viking20 Kardeşim....
Dediklerin doğru, Ama Bazı Ekleme ve Önerileri belirteceğim.

Şöyleki benimde bilgisayarım yoktu, bende İnternet kafelerde Karıştıra karıştıra öğrendim...
Lakin gittiğim yer Güvenli bir yerdi... Yani düşününkü ben oraya gittiğimde kimse arkamdan bu çocuğa Sigara yada Esrar içirilir korkusu taşımıyordu...
Ama buna benzer yerler çok az...

Mesela Ben Çalıştığım yerde (Anadolu Gençlik Derneği), Derneğimize gelen çocukların Kafelere gitmelerini Yasaklıorum...
Eğer amaç OYUN oynamak, Bilgisayar kullanmayı öğrenmek veya ÖDEV ise biz onlara bu imkanı fazlasıyla ve Ücretsiz sağlıyoruz...
Örn; Ben Kendi Leptop'umu(Acer 5920G-Miktarı Örnek olması açısından yazıorum,2300 YTL) Çocukların önüne koyuyorum ve kullanmalarını sağlıyorum...Bu Bilgisaarda Araba Yarışıda, Pes veya Fifada oynayabikliyorlar...
Bilgisayarları En fazla 2 Ayda bir formatlarken bunu Onlara yaptırıyorum. Şuan Gelen çocuklardan çoğu Kendi bilgisayarlarına bir şey olduğunda Bunu Çözecek bilgie Tamamıyla sahip olmasada UĞRAŞMA VE ÇÖZME bilincine sahip.
Yine Ödevlerini İnternetten araştırıp Güvenli Bir şekilde üstelik ücretsiz olarak alabiliyorlar.
Bunları neden mi yazdım; Çocukların Önüne Böle imkanlar sunduğunuzda İnternet kafelerin Güvensiz Ortamlarından kurtarabilirsiniz....
Bunu İllaki Bir kuruluş yapacak diye bir şey yok, Bir mahalle Toplansın Bir kardeşimize Maaş Bağlasın ve Bu imkanı versinler, Buda Çocuklarımıza Alternatif olsun.

Bu Dediğim Güvensiz ve Kontrolsun Kafeler için geçerli...

Banned
01-11-2007, 12:49   |  #4  
Banlandı
265 mesaj

evet benim evde pc var ama bugün canım okula gitmek istemedi bende evdeyim zaten haftyada 1 okula gidiyorum bugün gitmek istemedim :)) şimdi cafeden yazıyorum ... ama viking arkdaşımızın dediğine katılıyorum <:)) saygılar...güzel bi haberdi saol..

bir dost
01-11-2007, 14:48   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,174 mesaj

internet kafelerde filtre var ama milletin ağzında filtre yok . hep küfür hep küfür ben internete gidince çok rahatsız oluyorum. küçücük 7-8 yaşındaki çocuklar birbirine ana - avrat düz gidiyor .çok üzücü Üzgün
eniyisi her evde kötüde olsa bi bilgisayar sağlanması galiba

viking20
01-11-2007, 21:44   |  #6  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

evet artık her cafede filtre zorunlu,dolayısıyla zaten oraya gelen ya oyun yada ödev\dersi için geliyor.Tabii en iyisi sizlerinde belirttiği gibi pc nin yaygınlaşması,veya denetimli cafelerin kurulması.

Son Düzenleme: viking20 ~ 01 Kasım 2007 21:47