KİS ve bannerler

STeReO
23-01-2008, 18:25   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Merhaba arkadaşLar.

Uzun süredir Avast kuLLanıyordum ve memnundum, ta ki son bir virusle karşılaşıncaya kadar.. Avast virüsün üstesinden geLemedi. Bende yeni windows kumak istemediğim için başka bir çare düşünüp KİS 7 kurdum ve virüsten kurtuldum. Güvenlik çok iyi yanLız KİS 7 yi kurduktan sonra siteLerdeki  birçok fLash bannerleri görememeye başLadım. Öyle ki msn messengerın en altındaki banner i bile engelliyor. Biraz kurcaladım ama yapamadım. Genelde java olanları engelliyor. Sizin bir öneriniz varmı? Yardımınız oLursa sevinirim. Şimdiden teşekkürLer..

Papatyasever
23-01-2008, 20:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
448 mesaj

"Ayarlar-ateş duvarı"(firewall) yada ana pencerede "ateş duvarı-yapılandır" sekmesine tıklayınca gelen penceredeki "reklam önleyiciyi etkinleştir" seçeneğindeki tick'i kaldırınca sorun hallolacaktır diye düşünüyorum. Ya da bunu yerine yine o seçeneğin altındaki ayarlar sekmesine tıklayınca açılan pencerede işaretli başlıklar arasında */_banners/* seçeneğindeki ticki kaldırmak da bir çözüm olabilir. Ama kişisel fikrim reklam filtresini tamamen etkinsizleştirmek yerine pencerenin altındaki ayarlar sekmesine tıklayıp pencerede "beyaz liste" sekmesine tıklayıp sonra da ekle deyince açılan pencereye ihtiyacın olan siteyi kodlayarak bu sadece bu site için etkinsizleşirmen...

Son Düzenleme: Papatyasever ~ 23 Ocak 2008 20:06