Kişisel veriler TicToc ile güvende!

CHIP Online
03-07-2014, 12:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Anlık mesajlaşma uygulamalarında endişe yaratan gizlilik sorununa TicToc'tan çözüm.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/kis ... -guvende_48100.html

Resimlerle: Android 4.4 KitKat'lı cep telefonları!

Türkiye'de satın alınan cep telefonların yaklaşık yüzde 70'nin akıllı telefon olması ile beraber anlık mesajlaşma uygulamaları her geçen gün hayatımızda daha fazla yer ediniyor. Mesajlaşmanın ötesinde ücretsiz arama, resim, video ve dosya paylaşımı gibi özellikleri ile iletişim şeklini değiştiren TicToc, son zamanların en büyük problemlerinden biri olan gizlilik konusunda diğer uygulamalardan ayrışıyor.


Son günlerde teknoloji dünyasında kişisel verilerin gizliliği çok tartışılan konular arasında yer alıyor. Kişisel verilerin paylaşıldığı ve bundan gelir elde edildiği konuları da iddialar arasında.  Mesajlaşma uygulamalarının hayatımıza bu kadar girmesi sonucunda güvenli iletişim konusuna önem veren TicToc, gizliliğe yönelik özellikleri ile dikkat çekiyor.


TicToc, kullanıcıların tüm iletişimlerini en güvenli şekilde gerçekleştirebilmeleri için mesajlaşmaları cep telefonu ve sunucuları arasında özel bir şifreleme ile taşıyor ve bu sayede kullanıcıların tüm iletişimi takip edilse bile üçüncü kişiler tarafından okunamıyor.


Mesajlaşma geçmişi tutulmuyor


TicToc kullanıcılarının gönderdiği mesajlar iletildiği anda TicToc sunucularından silindiği için geçmişe yönelik hiçbir mesajlaşmaya ulaşılamıyor. Bu sayede kullanıcıların iletişimi tamamen gizlilik içerisinde gerçekleşmiş ve kişisel bilgileri en üst düzeye korunmuş oluyor.


Uygulamaya özel şifre koyulabiliyor


Diğer mesajlaşma uygulamalarından farklı olarak uygulama şifresi de eklenebilen TicToc bu sayede kullanıcılarının telefonları başkalarının eline geçse dahi uygulama şifresi sayesinde başkalarının kullanıcı mesajlarına erişmesi mümkün olmuyor.

Tüm Konu: Kişisel veriler TicToc ile güvende!

Resimlerle: Android 4.4 KitKat'lı cep telefonları!

Kaynak: www.chip.com.tr