Klasör boyutunu windows gezgininde göstermek?

osmanlisultani
12-09-2011, 13:00   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 3
71 mesaj

Arkadaşlar, 

Win 7 64bit te klasör boyutunu gösteren program arıyorum. Fakat aradığım programın windows gezgini içerisinde çalışmasını istiyorum. Aradığım program aslında "folder size" fakat onun da vista/win7 desteği maalesef bulunmuyor. Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum, Şimdiden teşekkürler... 

Örnek resim linktedir: 

Örnek resim linki,tıklayınız

Veya burdan da bakabilirsiniz tabii; 

Son Düzenleme: osmanlisultani ~ 13 Eylül 2011 15:08
osmanlisultani bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
faceman
12-09-2011, 13:05   |  #2  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj

klasöre sağ tıklayıp özelliklere basınca zaten gösterio boyutunu :)

osmanlisultani
12-09-2011, 13:41   |  #3  
OP Üye
71 mesaj

@facemen;

Yukarıdaki resme baktınız mı? Sizce ben klasör boyutunu nasıl öğrenebilirim diye bir soru sormuş muyum?

Lütfen, soruyu biraz daha dikkatli okuyalım!

Şimdi daha da iyi anlaşılabilmek adına bir örnek vermek istiyorum:

Diyelim ki bir klasör içerisinde 50tane dosya klasörü var ve benim, bu klasörlerin boyutlarının hepsini öğrenmek istediğimi düşünelim, Şimdi ben bu klasörlerin boyutunu öğrenmek için, ayrı ayrı hepsine sağ tıklayıp;özellikler kısmından boyutunu öğrenip bir de onu aklımda tutmakla uğraşmak sence ne kadar mantıklı?

osmanlisultani bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
faceman
12-09-2011, 13:44   |  #4  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj

ayrı ayrı hepsine tıklamana gerek yok ki zaten hepsini seçip özellikler yapabilirsin yani 2 tık yapacağına program istiyorsan gerek yok :) zaten program önerim'de yok inş diğer arkadaşlar yardımcı olur

osmanlisultani
12-09-2011, 14:02   |  #5  
OP Üye
71 mesaj

@faceman kardeşim galiba ben anlatamıyorum. Hepsini seçip sağ tık+özellikler dediğimiz zaman seçtiğimiz tüm klasörlerin toplam boyutu gösterilir. Ama ben hangi klasör ne kadar boyut kaplıyor;ayrı ayrı öğrenmek istiyorum. Diğer bir ifadeyle klasör boyutlarını birbiri ile kıyaslayabilmek istiyorum. Ama ilgin için yine de teşekkür ediyorum.

Başka bir fikri olan yok mu?

Son Düzenleme: osmanlisultani ~ 12 Eylül 2011 14:03
osmanlisultani bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
davlf1
31-01-2017, 14:20   |  #6  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Bazıları ukalalık yapmayı ne kadar çok seviyor 'sığ ve yüzeysel' bilgileriyle.. İşte bu 'Faruk eczanesi' nin canlı kanıtı, kıraathane sohbetleri.. Neyse konumuz o değil. Ben bir program buldum, pek istediğim gibi değil ama yedekleme yaparken (yani aradabir) kullandığım için fena sayılmaz. Adı "Foldersize.exe" sürümü 2.6.0.0

Son Düzenleme: davlf1 ~ 31 Ocak 2017 14:22 Neden: dikte