Klasör Şifreleme Folder Access 2.1

arifvarli
17-01-2010, 23:54   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
4 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2010

Folder Acces Ücretsiz bir dosya sifreleme programidir.Kullanimi oldukça basit olmasina karsin bilmeyenler veya daha önce kullanmyanlar için resimli anlatmayi uygun gördüm.Dosyalarinizi sifreledikten sonra dosya üzerine 2 kere tikladiginizda size sifre sorar,eger sifre dogru girilmesse kesinlikle klasör içerigi görülmez.Buda size özel bilgilerin korunmasi anlamina gelir.Bu anlamda basarili bir program!

Öncelikle programi sistemimize kuruyoruz.Programi çalistirmak için masaüstündeki ikonuna 2 kere tikliyoruz.

Karsimiza sifre girmemizi isteyen 2 hane çikacak.Bu sifre kesinlikle unutmayacaginiz bir sifre olmali.Çünkü sifreledigimiz klasörleri bu sifre ile açip bu sifre ile kilitleyecegiz.6-12 karakter arasi seçmis oldugumuz sifreyi password yazan yerin karsiligina yaziyoruz.Daha sonra ayni sifreyi tekrar Confirm yazan yerin karsiligina yazarak onaylamis oluyoruz.Simdi OK butonuna basalim.

Sifrelemek istedigimiz klasör veya klasörleri Add butonuna basarak seçiyoruz.
Sifrelemek istedigimiz klasörü bilgisayarimizdan seçip Lock Folder butonuna basiyoruz

Artik klasörünüz sifrelenmistir.Sifrelenmis klasör asagidaki resimdeki sekilde görünür.Artik o klasör siz sifreyi yazmadan açilmaZ.
Simdi sifreledigimiz klasörü açalim.Sifreledigimiz klasör üzerine 2 kere tikliyoruz.Karsimiza çikan ekrana sifremizi yazip OK butonuna basiyoruz.

Sifre dogru ise onay olarak ekrana asagidaki resimdeki onay gelir.Simdi Tamam butonuna basiniz.Artik sifreli klasörünüz açildi demektir.
bir yol olarak yine program araciligi ile kisa sürede dosyalarinizi sifreleyebilirsiniz.Bunun için sifrelemek istediginiz klasör üzerine gelip mause ile sag tik yapip Lock Folder seçenegine tiklayiniz.
Ekrana gelen panele sifrenizi yazip OK butonuna basiniz.

Şifre dogru ise ekrana asagidaki onay gelir ve siz Tamam dedikten sonra artik dosyaniz sifrelenmis olur.

İpuçları

Programı daha etkin kullanmak için aşağıdaki ipuçlarını değerlendirebilirsiniz.

1- Programı yükledikten sonra, şifrelemek istediğiniz dosya için Folder Access’i çalıştırmak yerine, dosyaya farenin sağ tuşu ile tıklayın ve Lock Folder seçeneğ ine tıklayın. Aynı şekilde şifreli bir dosyayı açmak için, söz konusu dosyaya farenin sağ tuşu ile tıkladıktan sonra Unlock- Folder seçeneğine tıklamanız ve sizden istenen şifreyi girmeniz yeterli olacaktır.

2- Programı çalıştırdıktan sonra, bilgisayarınızın farklı yerlerinde olan çok sayıda dosyayı aynı anda şifrelemek için hepsini tek tek bulup işaretlemek yerine, dosyaları sürükleyerek yazılımın ara yüzüne sürükleyip bırakabilirsiniz.

3- Dosyalarınıza farklı şifreler vermek için yazılımın ara yüzüne sürükleyip bıraktığınız dosyaları seçerek password butonuna tıklayın..

DOWNLOAD

CarL CoX
18-01-2010, 00:03   |  #2  
CarL CoX avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
614 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2009

saol teşekkürler ;) bende böyle bi program arıyodum da arayüz biraz basit geldi yaaw :D takıntılıyımda :D

amedlifurkan
21-06-2011, 13:18   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2011

yav kardes bu program inmiyorr kapanmışşş

BekleGeliyorum
21-06-2011, 13:23   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
581 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2011

Şifrelemede en güzel "Pc Security" bence ama win7 uyumsuzluk sorunu var xp,vistada sorunsuz isteyen kullanabilir.