Klasör şifreleme (tüm ortamlarda)

teknofur
11-08-2011, 00:51   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
220 mesaj

Merhaba, ben bilgisayarımdaki bazı klasörleri şifrelemek istiyorum fakat bilgisayarı cd'den işletim sistemi ile girip yine de şifre sorması lazım. Örneğin bende çalışan pardus cdsi var. Bununla da girip şifre sormasını istiyorum. Bunu yapan programlar var mı?
Teşekkürler.

Kapalı Hesap (101323)
11-08-2011, 19:41   |  #2  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

böyle birşey mümkün değil pc yi cd ile açınca admişn olursunuz ama şu mümkün kişi dosyalarınmzı göremez ama silebilir  bunun için son sürüm son çıkan windows u windows 7 yi kurun gpedit.msc ye girin ordan bitlocker anahtar kuvvetini  aes 256 bit yapın sonra  tüm pc yi  bitlocker ile şifreleyin    o zaman pc yi cd ile açsanız bile dosyaları göremezsiniz ama silebilirsiniz

teknofur
12-08-2011, 01:57   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
220 mesaj
Alıntı: liberty city  
böyle birşey mümkün değil pc yi cd ile açınca admişn olursunuz ama şu mümkün kişi dosyalarınmzı göremez ama silebilir  bunun için son sürüm son çıkan windows u windows 7 yi kurun gpedit.msc ye girin ordan bitlocker anahtar kuvvetini  aes 256 bit yapın sonra  tüm pc yi  bitlocker ile şifreleyin    o zaman pc yi cd ile açsanız bile dosyaları göremezsiniz ama
Malesef windows 7 home basic kullanıyorum buna benzer kaliteli bir program var mı? Ayrıca şifrelemek istediğim dosyaları diski bölümlendirip farklı bir bölüme mi atmam gerekiyor?