Klasör Simgeleri Problemi [ÇÖZÜLDÜ]

kbingul
19-02-2010, 04:15   |  #1  
kbingul avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
178 mesaj

Merhaba arkadaşlar
"Icon packager" programı ile iconlarımı değiştirdim daha sonra eski haline çevirmek istediğimde maalesef eski haline dönmedi..

• IconCache sildim restart yaptım olmadı
  • Icon packager ile tekrar tekrar denedim olmadı

Geri yükleme yapmadan, format atmadan nasıl düzeltebilirim? Shell32 yi değiştirsem nasıl olur?

Bazı klasörlerin simgeleri düzeldi, bazıları yok.

En ilginç olanı ise altta simgelerin normal hali olsa da, orjinal simgelerin üzerinde setup resmine benzer resimler var.

Programların simgeleri ise bu halde.

Çözüm bulamadım, tavsiyelerinizi bekliyorum..Teşekkürler, saygılar..

Son Düzenleme: kbingul ~ 24 Şubat 2010 23:45
kbingul
19-02-2010, 14:51   |  #2  
kbingul avatarı
OP Yıllanmış Üye
178 mesaj
Alıntı: khramn  
Sisteme tune up girip winstysler seçeneğinden tüm kategorileri resetleyin muhtemelen düzelecektir. Baktınız düzelmedi kendiniz tek tek düzeltirsiniz.
Tek tek düzeltmeyi de denedim fakat ana simgeyi seçince bile o "setup" benzeri simge üzerine yerleşmiş şekilde çıkıyor..

Tune up daha evel kullanmadım o yüzden çözüm bulamadım ki ekran şu şekilde kalıyor;

Kapalı Hesap (158332)
19-02-2010, 17:48   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 2
268 mesaj

Sisteminiz Windows 7 ise Windows 7 tema bölümünden bi tema indirip Windows Sytem32'de imageres ve shell32 dosyalarını değiştir. Tabi forumda anlatıldığı gibi yap yoksa PC açılmaz anca sistem geri ile kurtarırsın.

Önce sistemi geri yükleme noktası oluştur.  ;)

Saygılar...

OSMAN BAĞÇEVAN
19-02-2010, 18:04   |  #4  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Sisteminiz 32 bit mi 64bit mi ?

Şunuda deneyebilirsiniz..
Ctrl+Shift+ESC yaparak taskmgr.exe yi çalıştırın..İşlemler sekmesinden Explorer.exe ye sağ tıklayın ve end process(işlemi sonlandır) deyin..Sonrasında Uygulamalar sekmesine giderek , yeni görev e tıklayın..cmd.exe yazın ve entar a basın..Sonrasında ise şunları alt alta yazın :CD /d %userprofile%\AppData\Local
DEL IconCache.db /a
EXITŞimdi ise tekrar explorer.exe yi çalıştırın..Başlat arama kutucuğuna :Disk temizlemeyazın ve işletim sisteminizi seçtikten sonra Disk Temizleme sekmesinde bulunan Tüm dosyaları işaretleyin ve Tamam deyin..
Sonrasında sisteminizi yeniden başlatarak , simgelerin durumunu gözlemleyin ve buraya sonucu yazarsanız iyi olur :)<

OSMAN BAĞÇEVAN
19-02-2010, 18:16   |  #5  
Denetmen
6,606 mesaj
Alıntı: Diktatör  
Sisteminiz Windows 7 ise Windows 7 tema bölümünden bi tema indirip Windows Sytem32'de imageres ve shell32 dosyalarını değiştir. Tabi forumda anlatıldığı gibi yap yoksa PC açılmaz anca sistem geri ile kurtarırsın.

Önce sistemi geri yükleme noktası oluştur.  ;)

Saygılar...

Sakın bu çözüm önerisini yapmayın..

Eğer yaptığınızda sorun olumsuz yönde etkilerse, temayı yapan kişinin suçlu olduğunu düşüneceksiniz..Yani yanlış düşüncelere kapılacaksınız , çoğu kişi gibi..

Eğer sisteminiz 64bitse , bunu sakın yapmayın..Eğer 32 bitse , işe yarayacağını pek sanmıyorum..En azından ben de işe yaramadı :)

Sistem geri yükleme noktası oluşturmayın..Gerek yok bu saatten sonra..Windows 7 dvd si ile onarma yapsanız daha iyi olur herhangi bir sistem hatasında..Sistem hatası verirsede buraya yazarsanız , iyi olur..

Kapalı Hesap (158332)
19-02-2010, 19:31   |  #6  
Kapalı Hesap
268 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
Sakın bu çözüm önerisini yapmayın..

Eğer yaptığınızda sorun olumsuz yönde etkilerse, temayı yapan kişinin suçlu olduğunu düşüneceksiniz..Yani yanlış düşüncelere kapılacaksınız , çoğu kişi gibi..

Eğer sisteminiz 64bitse , bunu sakın yapmayın..Eğer 32 bitse , işe yarayacağını pek sanmıyorum..En azından ben de işe yaramadı :)

Sistem geri yükleme noktası oluşturmayın..Gerek yok bu saatten sonra..Windows 7 dvd si ile onarma yapsanız daha iyi olur herhangi bir sistem hatasında..Sistem hatası verirsede buraya yazarsanız , iyi olur..

Şunu belirtmek isterim orada değiştireceği tema değil içindeki system32 dosyalarıdır. Ayrıca bu konu hakkında uyarımıda yorumda belirtmişim. ''Yanlış bir işlemde sisteminiz açılmayabilir?'' eğer böyle bi konuda sistem geri yükleme ileride düzeltibileceğini belirterek bir geri yükleme noktası oluşturmasını belirtmişim. ;)

Bir diğer konuda Windows 7 tema bölümündeki tüm temaları denedim ve bozuk olsa altına yorumumu yaparak bunu kişilere belirtirim. Ayrıca arkadaşdaki sorun bendede oluştu ve imageres ve shel32 dosyalarını değiştirdiğimde sorun ortadan kalkmıştı.

Biraz araştırma yaptım ve program sadece etki ettiği .dll dosyaları ve bunların temelinde de imageres ve shell32 dosyalarıdır. Başka bir kaç tane daha .dll vardı onlarda iconların uygulanması için gerekli izinleri ortadan kaldırmak içindi.

Bu tespitlere göre sorunun imageres ve shell32 dosyalarında olduğu net ve açık tabi buna ek olan durumlar dışında...

Bu sorunu kendimde yaşamış olduğum için böyle bir öneri ortaya koydum.

Evet sizin değindiğiniz doğru olan nokta ise 64 bitte bu dosyaları değiştirmeyin diye bir uyarıda bulunmamamdı bu konu hakkında size teşşekür ediyorum.

Fakat 64 bitlerinde imageres ve shel32 dosyalarını internetten rahatlıkla bulabiliriz.  ;)

(Bilmediğim bir konu hakında yorum yapmam ;)

Saygılar...

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (149466) ~ 19 Şubat 2010 19:32
OSMAN BAĞÇEVAN
19-02-2010, 23:03   |  #7  
Denetmen
6,606 mesaj
Şunu belirtmek isterim orada değiştireceği tema değil içindeki system32 dosyalarıdır. Ayrıca bu konu hakkında uyarımıda yorumda belirtmişim. ''Yanlış bir işlemde sisteminiz açılmayabilir?'' eğer böyle bi konuda sistem geri yükleme ileride düzeltibileceğini belirterek bir geri yükleme noktası oluşturmasını belirtmişim. ;)

Bir diğer konuda Windows 7 tema bölümündeki tüm temaları denedim ve bozuk olsa altına yorumumu yaparak bunu kişilere belirtirim. Ayrıca arkadaşdaki sorun bendede oluştu ve imageres ve shel32 dosyalarını değiştirdiğimde sorun ortadan kalkmıştı.

Biraz araştırma yaptım ve program sadece etki ettiği .dll dosyaları ve bunların temelinde de imageres ve shell32 dosyalarıdır. Başka bir kaç tane daha .dll vardı onlarda iconların uygulanması için gerekli izinleri ortadan kaldırmak içindi.

Bu tespitlere göre sorunun imageres ve shell32 dosyalarında olduğu net ve açık tabi buna ek olan durumlar dışında...

Bu sorunu kendimde yaşamış olduğum için böyle bir öneri ortaya koydum.

Evet sizin değindiğiniz doğru olan nokta ise 64 bitte bu dosyaları değiştirmeyin diye bir uyarıda bulunmamamdı bu konu hakkında size teşşekür ediyorum.

Fakat 64 bitlerinde imageres ve shel32 dosyalarını internetten rahatlıkla bulabiliriz.  ;)

(Bilmediğim bir konu hakında yorum yapmam ;)

Saygılar...

Sistem açılmaz , sistem geri yükleme hata verir..Bilgisayarı nasıl açılacak ?
Gelişmiş önyükleme seçenekleriyle açılmaz..Sistem dvd sini takarak sistemi onarabilirsin..
O yüzden de geri yükleme noktasını unutun :)
Boşu boşuna demiyorlar , sistem geri yükleme bilgisayarı yavaşlatır..Gereksiz bir özellik diye..Kapat gitsin kıcası böle durumlarda..
Tamam , önerimiz sistem geri yükleme noktası oluşturmaktır..Windows 7 temaları forum konusunada yazdım..Fakat yine aynı konuda
''Yanlışdosya değişimi yada vista sistem dosyasını siz windows 7 iledeğiştirmeye çalışırsanız , sisteminiz %100 çöker..Bilgisayarınızareset attığınız da direk karşınıza explorer.exe yada başka bir sistemdosyasının adı ve hatası çıkar..Siyah bir ekranda görev yöneticisinibile açamayacak duruma gelirsiniz..
Doğru bir şekilde temalardaki sistem dosyalarını değiştirdiğiniz de  sisteminizin çökme ihtimalibiraz daha düşük..İndirdiğiniz dosya virüslüdür çöker,belli olmazaçıkcası..Yani sistemin çökmemesi hiçbir zaman garantideğildir..Garantisini veremem,veremeyiz.. ''

bu sorunda bundan ibarettir..

İmageres.dll dosyasını hiç değiştirmeyi denedin mi ?
yada
shell32 ?

Ben denedim..Yanlış yaptığımda ne oldu biliyor musun ?
Sistemim açıldı , açılmadı değil..Ahanda bu oldu..
Peki burada ki imageres.dll yi aldığımda , değiştirdiğimde ne oldu ?
Birşey olmadı..Çünkü artık sisteme zarar verildi..Çözüm yolları , üstte verdiğim çözüm önerisinde yada khramn'ın(müsait olduğumda bu yöntemide denicem)yöntemidir..Bilmediğim için birşey diyemem khramn'a..

Bütün temalarda sorun çıkabilir..Bir temayı resources klasörüne taşıdım..
Resource klasörüne taşıdıklarımız nasıl olsa bir etkisi olmaz diye düşünüyordum..Peki ne oldu ?
Sistemi yeniden başlattıktan sonra klasörler açılmadı..Programlar çalışıyor ama klasörler açılmıyor..
Böle bir sorunu basit yöntemle kurtardım ama burada ki sölemek istediğim şey kurtarmaktan ziyade , indirdiğim temanın sadece ekran görüntüsüne bakıp indirmemdir..Sizde böle yapmayın , açıklamayı okuyun..

Şimdi gelelim şu cümlene ''Ayrıca arkadaşdaki sorun bendede oluştu ve imageres ve shel32 dosyalarını değiştirdiğimde sorun ortadan kalkmıştı.''
Bende açık ve net bir şekilde gördüm ve konu açtım..Değiştirdim..Sonuç :
sorun ortadan kalkmadı..
O yüzdende senin bir yerde hata yaptığını düşünüyorum..Tespitinde de sorun oluyor neticede..

''
''
bak burası çok dikkatimi çekti..sende koyu harfle altını çizmişsin üstelik..
Bana 64bitte çalışacak imageres ve shell32 (iki ll bir değil :))  dosyalarının linklerini verebilir misin ?
Ben sistemimde uygulamak istiyorum , ikisinide..

Ben size bilmiyorsun yorum yapma falan demedim , dememde..Şimdi sizin o kırmızıyla yazdığınız yer hakkında birşeyler desem , konu da başka yönlere gidecek..O yüzden sizde o tarz girişimlerden uzak dursanız iyi olur..

Benden de saygı ve sevgiler :)

Kapalı Hesap (158332)
20-02-2010, 20:26   |  #8  
Kapalı Hesap
268 mesaj
Sistem açılmaz , sistem geri yükleme hata verir..Bilgisayarı nasıl açılacak ?
Gelişmiş önyükleme seçenekleriyle açılmaz..Sistem dvd sini takarak sistemi onarabilirsin..
O yüzden de geri yükleme noktasını unutun :)
Boşu boşuna demiyorlar , sistem geri yükleme bilgisayarı yavaşlatır..Gereksiz bir özellik diye..Kapat gitsin kıcası böle durumlarda..
Tamam , önerimiz sistem geri yükleme noktası oluşturmaktır..Windows 7 temaları forum konusunada yazdım..Fakat yine aynı konuda
''Yanlışdosya değişimi yada vista sistem dosyasını siz windows 7 iledeğiştirmeye çalışırsanız , sisteminiz %100 çöker..Bilgisayarınızareset attığınız da direk karşınıza explorer.exe yada başka bir sistemdosyasının adı ve hatası çıkar..Siyah bir ekranda görev yöneticisinibile açamayacak duruma gelirsiniz..
Doğru bir şekilde temalardaki sistem dosyalarını değiştirdiğiniz de  sisteminizin çökme ihtimalibiraz daha düşük..İndirdiğiniz dosya virüslüdür çöker,belli olmazaçıkcası..Yani sistemin çökmemesi hiçbir zaman garantideğildir..Garantisini veremem,veremeyiz.. ''

bu sorunda bundan ibarettir..

İmageres.dll dosyasını hiç değiştirmeyi denedin mi ?
yada
shell32 ?

Ben denedim..Yanlış yaptığımda ne oldu biliyor musun ?
Sistemim açıldı , açılmadı değil..Ahanda bu oldu..
Peki burada ki imageres.dll yi aldığımda , değiştirdiğimde ne oldu ?
Birşey olmadı..Çünkü artık sisteme zarar verildi..Çözüm yolları , üstte verdiğim çözüm önerisinde yada khramn'ın(müsait olduğumda bu yöntemide denicem)yöntemidir..Bilmediğim için birşey diyemem khramn'a..

Bütün temalarda sorun çıkabilir..Bir temayı resources klasörüne taşıdım..
Resource klasörüne taşıdıklarımız nasıl olsa bir etkisi olmaz diye düşünüyordum..Peki ne oldu ?
Sistemi yeniden başlattıktan sonra klasörler açılmadı..Programlar çalışıyor ama klasörler açılmıyor..
Böle bir sorunu basit yöntemle kurtardım ama burada ki sölemek istediğim şey kurtarmaktan ziyade , indirdiğim temanın sadece ekran görüntüsüne bakıp indirmemdir..Sizde böle yapmayın , açıklamayı okuyun..

Şimdi gelelim şu cümlene ''Ayrıca arkadaşdaki sorun bendede oluştu ve imageres ve shel32 dosyalarını değiştirdiğimde sorun ortadan kalkmıştı.''
Bende açık ve net bir şekilde gördüm ve konu açtım..Değiştirdim..Sonuç :
sorun ortadan kalkmadı..
O yüzdende senin bir yerde hata yaptığını düşünüyorum..Tespitinde de sorun oluyor neticede..

''
''
bak burası çok dikkatimi çekti..sende koyu harfle altını çizmişsin üstelik..
Bana 64bitte çalışacak imageres ve shell32 (iki ll bir değil :))  dosyalarının linklerini verebilir misin ?
Ben sistemimde uygulamak istiyorum , ikisinide..

Ben size bilmiyorsun yorum yapma falan demedim , dememde..Şimdi sizin o kırmızıyla yazdığınız yer hakkında birşeyler desem , konu da başka yönlere gidecek..O yüzden sizde o tarz girişimlerden uzak dursanız iyi olur..

Benden de saygı ve sevgiler :)
Sistemi geri yükleme noktası oluşturduğumuzda evet hata veriyor fakat bilgisayar açılıyor. Yorumunda şunu kastettim. Windows 7 Tema bölümün temaların imageres ve shell32 dosyalarını değiştirmesi gerektiğini belittim ve oradada nasıl değiştirileceği hakkında yeterli bilgi verildiğinide buna ekledim.

Link:  https://www.chip.com.tr/forum/win ... temasi_t134616.html

Burda da şunu söylüyor. Bu işlemi yapmadan önce yedeklememiz gerektiğini söylüyor. Yani sistem geri yaptığımızda sistem açılıyor ama simgeler küçk oluyor sonda dosyaları değiştirdiğinde aynen eski haline geri dönüyor. ;)

Şunuda söylemek isterim Windows XP'den bu yana (öncesini bilmiyorum:) sistem geri yüklemeyi sisteme yük olsun diyemi koymuş. Hayır sistemdeki dosya bozulmalarını hatalarını eski bir noktaya gitmek için geliştirmiş ve bu konu işe yaramasa Windows 7 koymazlardı.

Hayatta hiç kimse hiç kimseye bir konu hakkında zaten  garanti veremez ki!!! O zamana kadar yaşıyacağımız ne malum.  ;)

''İmageres.dll dosyasını hiç değiştirmeyi denedin mi ?
yada
shell32 ?''

Öncelikle bu soruları neden sorduğunuzu hala anlayabilmiş değilim. Nedenini sorarsanız önceki yorumumda üzerine basa basa bu sorunu benimde yaşadığımı belirttim ve çözüm yolunu bu dosyaları değiştrmekle gerçekleştiğini belirttim. Bana göre bu sorular anlamsızdı. :)

Windows 7 bölümündeki temalarda bir sorun yok çünkü hepsini denedim ve bozuk temları hesaba koyarak Chip'in Windows 7 Temaları bölümünü önerdim. ;)

Siz şunu belirtmişsiniz konu açmışsınız ve aradığınız dosyayı bulmuş ve değiştirmişsiniz. (Tabi değişmiş ise çünkü bu tür bi hatada .dll dosyası kendini korumaya alarak izin erişimlerini kapatıp sizin dosyaya etki etmenizi engelliyor.) Bu konuda araştırma yaptığımda küçük bi yazılımla o sorununu ortadan kaldırmıştım.

İnanın o dosyalarını bu hatadan sonra doğru bir şekilde değiştirirseniz sorununuz büyük bir ihtimal düzelecektir.

khramn'nın yaptığı yorumu bende ilk defa duydum fakat sistemde yeni bir kullanıcı açarsak. Sistem dosyalarını önceki kullanıcıdan kullanarak yani imageres.dll ve shell32.dll dosyalarını ortak kullanıyor diye biliyorum ben fakat yenisinide belki bir çözüm yolu olabilir. ;)

Shel32 diye yanlış bir terim kullanmışım. Evet bu bir hatadır. Her insan hata yapar. Silgide bunun için yapılmıştır. ;)

Sonraki konu ve link: imageres.dll dosyası var fakat shell32.dll dosyasını gerekli olmadığını düşünerek forumlarda sadece imageres.dll paylaşılmış.

Buyrun Link:   http://hotfile.com/dl/29382351/3e9e3ec/imageres.dll.html

Umarım işinize yarar. ;)

''Bilmediğim bir konu hakkında yorum yapmam'' cümlesini ben sizin ''Sakın bu çözüm önerisini yapmayın..'' cümlenize bağlı olarak söyledim. Sizin bu yorumunuzdan benim kişileri yanlış yöne doğru ittiğimi belirtmişsiniz. Bunun uygun şartlara karşın doğru bir yorum olduğunu size anlatarak bu yorumu yaptım ve bu yorumdan başka anlamalar çıkarma bu konu çerçevesi etrafında pek mantıklı değil. ;)

Saygılar...

OSMAN BAĞÇEVAN
20-02-2010, 23:15   |  #9  
Denetmen
6,606 mesaj

Sistemi geri yükleme noktası oluşturduğumuzda evet hata veriyor fakat bilgisayar açılıyor. Yorumunda şunu kastettim. Windows 7 Tema bölümün temaların imageres ve shell32 dosyalarını değiştirmesi gerektiğini belittim ve oradada nasıl değiştirileceği hakkında yeterli bilgi verildiğinide buna ekledim.

Link:  https://www.chip.com.tr/forum/win ... temasi_t134616.html

Burda da şunu söylüyor. Bu işlemi yapmadan önce yedeklememiz gerektiğini söylüyor. Yani sistem geri yaptığımızda sistem açılıyor ama simgeler küçk oluyor sonda dosyaları değiştirdiğinde aynen eski haline geri dönüyor. ;)

Şunuda söylemek isterim Windows XP'den bu yana (öncesini bilmiyorum:) sistem geri yüklemeyi sisteme yük olsun diyemi koymuş. Hayır sistemdeki dosya bozulmalarını hatalarını eski bir noktaya gitmek için geliştirmiş ve bu konu işe yaramasa Windows 7 koymazlardı.

Hayatta hiç kimse hiç kimseye bir konu hakkında zaten  garanti veremez ki!!! O zamana kadar yaşıyacağımız ne malum.  ;)

''İmageres.dll dosyasını hiç değiştirmeyi denedin mi ?
yada
shell32 ?''

Öncelikle bu soruları neden sorduğunuzu hala anlayabilmiş değilim. Nedenini sorarsanız önceki yorumumda üzerine basa basa bu sorunu benimde yaşadığımı belirttim ve çözüm yolunu bu dosyaları değiştrmekle gerçekleştiğini belirttim. Bana göre bu sorular anlamsızdı. :)

Windows 7 bölümündeki temalarda bir sorun yok çünkü hepsini denedim ve bozuk temları hesaba koyarak Chip'in Windows 7 Temaları bölümünü önerdim. ;) 

Siz şunu belirtmişsiniz konu açmışsınız ve aradığınız dosyayı bulmuş ve değiştirmişsiniz. (Tabi değişmiş ise çünkü bu tür bi hatada .dll dosyası kendini korumaya alarak izin erişimlerini kapatıp sizin dosyaya etki etmenizi engelliyor.) Bu konuda araştırma yaptığımda küçük bi yazılımla o sorununu ortadan kaldırmıştım. 

İnanın o dosyalarını bu hatadan sonra doğru bir şekilde değiştirirseniz sorununuz büyük bir ihtimal düzelecektir.

khramn'nın yaptığı yorumu bende ilk defa duydum fakat sistemde yeni bir kullanıcı açarsak. Sistem dosyalarını önceki kullanıcıdan kullanarak yani imageres.dll ve shell32.dll dosyalarını ortak kullanıyor diye biliyorum ben fakat yenisinide belki bir çözüm yolu olabilir. ;)

Shel32 diye yanlış bir terim kullanmışım. Evet bu bir hatadır. Her insan hata yapar. Silgide bunun için yapılmıştır. ;)

Sonraki konu ve link: imageres.dll dosyası var fakat shell32.dll dosyasını gerekli olmadığını düşünerek forumlarda sadece imageres.dll paylaşılmış.

Buyrun Link:   http://hotfile.com/dl/29382351/3e9e3ec/imageres.dll.html

Umarım işinize yarar. ;)

''Bilmediğim bir konu hakkında yorum yapmam'' cümlesini ben sizin ''Sakın bu çözüm önerisini yapmayın..'' cümlenize bağlı olarak söyledim. Sizin bu yorumunuzdan benim kişileri yanlış yöne doğru ittiğimi belirtmişsiniz. Bunun uygun şartlara karşın doğru bir yorum olduğunu size anlatarak bu yorumu yaptım ve bu yorumdan başka anlamalar çıkarma bu konu çerçevesi etrafında pek mantıklı değil. ;)

Saygılar...

ya sen masaüstünü göremediğin halde , bilgisayar açılıyor dersen , sana göre açılır..
Benim masaüstüm gelmiyorsa ekrana , bazı sistem dosyalarının hataları gelirse karşıma ve düzeltemezsem ben bu işe bilgisayarım açılmıyor derim..

verdiğin linki 64bit kullanıcıları sakın yapmasın :)
garanti sistemi alt üst edicek :)
''
 Bu işlemi yapmadan önce yedeklememiz gerektiğini söylüyor. Yani sistem geri yaptığımızda sistem açılıyor ama simgeler küçk oluyor sonda dosyaları değiştirdiğinde aynen eski haline geri dönüyor. ;)
''
DITTTT..
yanlış yine..
sakın bu düşüncede sistem dosyalarını değiştirmeyin, bilmem anlatabildim mi :)
üstte yeterince anlattım zaten , on kere anlatmama gerek yok...anlatamam..

Sistem geri yüklemeyle şöle bir anım geçti :
Bir klasörde 3-5 gün uğraştım..Oraya çok güzel dosyaları netten tek tek araştırıp , indirmişim..Bazılarınıda kendim yapmışım..Sonrasında ise taşınabilir hard diskime atmışım dosyaları..sonra bilgisayarın hard diskine formatı atmışım ve sistem geri yükleme noktamı oluşturmuşum..sistemim çökmüş ve sistem geri yükleme yaparak sistemi tekrar getirdiğimde , 3-5 günlük uğraştığım klasör yok..
EE böle de olunca microsoftta olsa , kralıda olsa bana kullan de se kullanmam..Takarım dvd mi onarırım..
''Hayatta hiç kimse hiç kimseye bir konu hakkında zaten  garanti veremez ki!!! O zamana kadar yaşıyacağımız ne malum.  ;)
''
garantisini veriyorum ben, istersen dene istersen deneme..Bu windows 7 piyasada kaç tane varda , garanti vermeyim :)
Araştırırsın , denersin , garantisini verirsin..
''''İmageres.dll dosyasını hiç değiştirmeyi denedin mi ?
yada
shell32 ?''

''
yaw sen diyorsun ki bu soruna , dosyaları değiştir çözüm olacak..
Olmaz diyorum kardeşim , olmazzz..

Chip sence temalara gereken özenini gösteriyor mu ?
Bilgisayarın içinde bir sürü simge var , bir sürü arka plan bir sürü buton v.s
Bunları tek tek elinle yapmak ne kadar kolay diye mi tahmin ediyorsun ?

''Shel32 diye yanlış bir terim kullanmışım. Evet bu bir hatadır. Her insan hata yapar. Silgide bunun için yapılmıştır. ;)
''
sen neyden bahsediyorsun burada..shell32 nin iki ll dememden mi  yoksa başka birşey mi düşünüyorsun?
bence benim düşündüğümü düşünmüyorsunda..

shell32 nasıl gereksiz oluyor muş ?
imageres.dll de ki iconları değiştiren adam , shell32 yi de değiştiremicek mi yani :S
saçmalık yani gereksiz olduğu..tema için gerekli..
verdiğin link iişime yaramaz , sorumun tam cevabı olacak bana :)

O zaman sen yanlış biliyorsun , bu kadar basit..Senin yanlış bilgin yüzünden , bu temayı yapan adamların hakkında iyi düşünülmeyecek ,emekleri boşa gidecek , o da yetmiyormuş gibi adam bir daha sistemine tema yüklemeyecek..

Dediklerimi iyi düşün, sağdan soldan forumdan duyma laflar doğru olmayabilir bazı durumlarda.

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 20 Şubat 2010 23:25
Kapalı Hesap (158332)
21-02-2010, 12:59   |  #10  
Kapalı Hesap
268 mesaj

ya sen masaüstünü göremediğin halde , bilgisayar açılıyor dersen , sana göre açılır..
Benim masaüstüm gelmiyorsa ekrana , bazı sistem dosyalarının hataları gelirse karşıma ve düzeltemezsem ben bu işe bilgisayarım açılmıyor derim..

verdiğin linki 64bit kullanıcıları sakın yapmasın :)
garanti sistemi alt üst edicek :)
''
 Bu işlemi yapmadan önce yedeklememiz gerektiğini söylüyor. Yani sistem geri yaptığımızda sistem açılıyor ama simgeler küçk oluyor sonda dosyaları değiştirdiğinde aynen eski haline geri dönüyor. ;)
''
DITTTT..
yanlış yine..
sakın bu düşüncede sistem dosyalarını değiştirmeyin, bilmem anlatabildim mi :)
üstte yeterince anlattım zaten , on kere anlatmama gerek yok...anlatamam..

Sistem geri yüklemeyle şöle bir anım geçti :
Bir klasörde 3-5 gün uğraştım..Oraya çok güzel dosyaları netten tek tek araştırıp , indirmişim..Bazılarınıda kendim yapmışım..Sonrasında ise taşınabilir hard diskime atmışım dosyaları..sonra bilgisayarın hard diskine formatı atmışım ve sistem geri yükleme noktamı oluşturmuşum..sistemim çökmüş ve sistem geri yükleme yaparak sistemi tekrar getirdiğimde , 3-5 günlük uğraştığım klasör yok..
EE böle de olunca microsoftta olsa , kralıda olsa bana kullan de se kullanmam..Takarım dvd mi onarırım..
''Hayatta hiç kimse hiç kimseye bir konu hakkında zaten  garanti veremez ki!!! O zamana kadar yaşıyacağımız ne malum.  ;)
''
garantisini veriyorum ben, istersen dene istersen deneme..Bu windows 7 piyasada kaç tane varda , garanti vermeyim :)
Araştırırsın , denersin , garantisini verirsin..
''''İmageres.dll dosyasını hiç değiştirmeyi denedin mi ?
yada
shell32 ?''

''
yaw sen diyorsun ki bu soruna , dosyaları değiştir çözüm olacak..
Olmaz diyorum kardeşim , olmazzz..

Chip sence temalara gereken özenini gösteriyor mu ?
Bilgisayarın içinde bir sürü simge var , bir sürü arka plan bir sürü buton v.s
Bunları tek tek elinle yapmak ne kadar kolay diye mi tahmin ediyorsun ?

''Shel32 diye yanlış bir terim kullanmışım. Evet bu bir hatadır. Her insan hata yapar. Silgide bunun için yapılmıştır. ;)
''
sen neyden bahsediyorsun burada..shell32 nin iki ll dememden mi  yoksa başka birşey mi düşünüyorsun?
bence benim düşündüğümü düşünmüyorsunda..

shell32 nasıl gereksiz oluyor muş ?
imageres.dll de ki iconları değiştiren adam , shell32 yi de değiştiremicek mi yani :S
verdiğin link iişime yaramaz , sorumun tam cevabı olacak bana :)

O zaman sen yanlış biliyorsun , bu kadar basit..Senin yanlış bilgin yüzünden , bu temayı yapan adamların hakkında iyi düşünülmeyecek ,emekleri boşa gidecek , o da yetmiyormuş gibi adam bir daha sistemine tema yüklemeyecek..

Dediklerimi iyi düşün, sağdan soldan forumdan duyma laflar doğru olmayabilir bazı durumlarda.

Ben senin bilgisayarda değiştirdiğin imageres ve shell32 dosyaları bozuk olabilir. Eğer doğruları ile yer değiştirdiysen sistemi geri yükleme noktası onu onarabiliyor. Sisteminiz de açılıyor. Tabi şu şekilde bir sorun var mageres ve shell32 dosyalarını değiştirirken .old uzantısında hata verdiği zaman o dosyayı sistem geri yükleme merkezi onaramıyor ve hata variyor. Fakat yanide .old uzantısını kullandığından sistem açılıyor ve nette bununla ilgili sorunlarımı araştırırken küçük bir pro ile bu dosyayı .old uzantısından kurtarıp eski haline geri döndürdüğümü söylüyorum. Yani bu kadar basit bir şeyi neden başka yönlere çektiğiniz beni şaşırttı doğrusu.

Tabi siz bu dosyalar haricinde temada veya explorer da bir hata aldıysanız o benim başıma hiç gelmedi. Orada sistem açılmaya bilir. Ama benim burda söylemek istediğim arkadaşın sorununa çözüm bulmak.

Yorumlama tarzınız hiç beğenmediğimi söylesem doğru olur çünkü yazdıklarınız hiç göze hitap etmiyor ve aklınıza ne gelmişse yazmışsınız hiç benim söylediklerimi okuyup yorumlamadan.

Burada konuyu açan arkadaşımız sisteminin 64 bit olduğunu belirtmemiş. Yani ben yukrıdaki linki 64 bit kullanıcıların yapmaması konusunda beni uyarmıştınız ve bende size o konu hakkında teşşekkürlerimi iletmiştim.

Dediklerinizi tekrarlama ihtiyacını nereden bulduğunuz hakkında hiç bir düşüncem yok. ;)

''DIITTT'' diye bir terim kullanmışsınız yukrıda öncelikle bunu hangi kasıtla olursa olsun bu forumda kullanmanız hiç göz alıcı olmadı çünkü bu terim bir çok kişinin aklında yanlış izlenim uyandırdığını tahman edebiliyorum.

''Sistem geri yüklemeyle şöle bir anım geçti :
EE böle de olunca microsoftta olsa , kralıda olsa bana kullan de se kullanmam..Takarım dvd mi onarırım..''

Şu anlattığınız konu sisteme zarar veren dosyaların bir kopyası ordada bulunuyor ve Windows 7'de bu benimde başıma geldi ve bendede o dosyaları sildi. Nedenini biraz soruşturduğumda Windows 7 o dosyanın kopyalama komutunun adresini bulup o dosyanın sisteme tekrar zarar vermesini önlemek için yapıldığını dile getirildi. Tabi bende bundan sonra sisteme zarar veren dosyaları arşivleyip saklıyorum veya kopyalama komutlarının geçmişlerini disk temizleme ile siliyorum.

Bu yanlış yaptığınız konudan doğabilicek hatayı neden Mirosofta attınız pek mantıkllı bir davranış olmamamış. ;)

''shell32 nasıl gereksiz oluyor muş ?
verdiğin link iişime yaramaz , sorumun tam cevabı olacak bana :)''

Yani şu anlamada size hala bişey kazandırabilmediğim hissine kapıldım. Çünkü benim amacım temayı değiştirmek değil ben sadece sorun iconlarda ise bunu imagerese.dll ve shell32.dll dosyalarını değiştirmekle düzelebileceğini ve temayı değiştirmesini önermedim. O verdiğim linkte Windows 7 DVD'dimden 64 bit çıkardım ve linke upload ettim. Herhangi bir sorun çıkarmaz.
;)

Yukarıdaki söylediklerinizden siz benim yazdığım yorumların sadece önemli kısmlarını okuduğunuz kanatına vardım çünkü ben yukarıda temayı uygulamalarını değil sadece imageres ve shell32 dosyalarını değiştirmesi gerektiğini söyledim ve oradaki temaları hepsi sağlam hiç birinde hiç bir hatayla karşılaşabilecek bir nota yok. Bunu kişi temanın yorumlarındanda anlayabilir.

Kişi kendi sisteine neden bidaha tema yüklemesinki benim yüzümden. Eğer bir hata yapıyorsa o kendinden kaynaklandığını bilir.

Benim bilgilerimin yanlış olduğunu oturduğunuz yerden yanlış olduğunu söylerek karşımda kanıtlayamazsınız. Bana bunların yeterli derecede isptlar ve beni ikna edersiniz bende bu yorumun yanlış olduğunu dile getirerek herkesten özrümü dilerim. Fakat benim yaptığım yorumdaki olayların hepsini kendim denemiş hatta hala denemekteyim ve bende olumlu yönde etkile etmekte.

Benim söylediklerimi direkt başka forumlardan duyduğumu buraya aktarmıyorum. ;) Önce o yorumları test edip onayladıktan sonra bu bilgileri burada paylaşıyorum. ;)

Umarım Yorumumu yorumlayıpta cevaplarsınız. :D

OSMAN BAĞÇEVAN
21-02-2010, 19:46   |  #11  
Denetmen
6,606 mesaj

ya yeter uzun yazma yoruldum..konu iyice farklı yönlere gidiyor üstelik sende bi dıtt lafına bile uzunca cevap yazıyorsun..burada dıt sesini konuşalım o zaman , bırak temayı..

başlıyorum kısa ve öz yazmaya :
benim değiştirdiğim dosyaları ben kendim kontrol ediyorum..ne yanlışından bahsediyorsun sen , o hataya düşecek en son insan belki benimdir şuanda

64bitte dosyaları değiştirseydin , görürdün hatanın kralını..
aklıma ne geldiyse yazdım , sizin sölediklerinize bakarak..saçma sapan bir cümlemi söle , tamam diyeyim..anlamıyorsanda kafana sokacak değilim , yorum yazma yeter..

biz ne desekte gözünde microsofttu büyüttüğün için hep onlar haklı..bu windows benim dosyalarımın zarar verdiğini sölüyorsa , onun hatasıdır..yaw sen gidip benim özel dosyamı , emeğimi ne diye silersin , sen kimsin !

Sen eğer oraya 64bitler yüklemesin diye  yazmazsan tema hatalı olur..

ben hiçkimseye birşey ispatlamam..sözüme güvenmiyorsan ,yorum yazma..dediklerime inanmıyorsan , ben sna inandırmak için o dosyalarının hayatını anlatamam..ben yaptığımı sölerim , kim inanıyor kim inanmıyor beni alakadar etmez..

imageres ve shell32 dosyalarını değiştirirse , çözüm olmaz...konu çarpıtma..

nonpasaran
21-02-2010, 23:54   |  #12  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

iconcahe i sildiğini söylemişsin ama sildikten sonra çöp kutusundan da sildinmi?

dediklerimi adım adım yaparsan sorununun çözülmesi lazım

gizli klasörleri görebilecek şekilde yapılandır
kullanıcı adı/appdata/local yolunu izle
ıconcache.db dosyasını sil
daha sonra çöp kutusundan da sil
yeniden başlat 
sorun çözülmediyse bir kere daha başlat 
sorunun artık çözülmüş olması gerekiyor

Kapalı Hesap (158332)
22-02-2010, 22:22   |  #13  
Kapalı Hesap
268 mesaj
ya yeter uzun yazma yoruldum..konu iyice farklı yönlere gidiyor üstelik sende bi dıtt lafına bile uzunca cevap yazıyorsun..burada dıt sesini konuşalım o zaman , bırak temayı..

başlıyorum kısa ve öz yazmaya :
benim değiştirdiğim dosyaları ben kendim kontrol ediyorum..ne yanlışından bahsediyorsun sen , o hataya düşecek en son insan belki benimdir şuanda

64bitte dosyaları değiştirseydin , görürdün hatanın kralını..
aklıma ne geldiyse yazdım , sizin sölediklerinize bakarak..saçma sapan bir cümlemi söle , tamam diyeyim..anlamıyorsanda kafana sokacak değilim , yorum yazma yeter..

biz ne desekte gözünde microsofttu büyüttüğün için hep onlar haklı..bu windows benim dosyalarımın zarar verdiğini sölüyorsa , onun hatasıdır..yaw sen gidip benim özel dosyamı , emeğimi ne diye silersin , sen kimsin !

Sen eğer oraya 64bitler yüklemesin diye  yazmazsan tema hatalı olur..

ben hiçkimseye birşey ispatlamam..sözüme güvenmiyorsan ,yorum yazma..dediklerime inanmıyorsan , ben sna inandırmak için o dosyalarının hayatını anlatamam..ben yaptığımı sölerim , kim inanıyor kim inanmıyor beni alakadar etmez..

imageres ve shell32 dosyalarını değiştirirse , çözüm olmaz...konu çarpıtma..

Açıklık ve netlikten bahis geçmiş ise Windows 7'de simge ve iconların tamamı shell32.dll ve imageres.dll dosyalarının üzrine kayıtlıdır. Bunu sizde biliyorsunuz eger  simgelerin iconları bir biri ile karışmışsa veya simgelerin arkasında beyaz kutucukluklar vs. bu tür hataların sizi bu dosyalardan kaynaklanacağı konusunda garanti verebilirim.

Çözümüde o dosyaları doğru bir şekilde bozuk olmayan bir dosya ile takas yapmaktır.
Bu çözümde herhangi bir sapıtma yoktur. Eğer kötü bir niyetim olsa idi lafımın arkasında durmazdım. Yorum yaparken iki kere düşünerek ve saygı çerçevesi içinde cvp verelim.

Bütün Microsoft'un işi gücü kalmamamış sizin iki tane dosyanızı silmek için mi uğraşacak. Tabiki hayır dosyalarınız çok değerli ise ayrı bir sürücüye atın bunda Microsoft'un değil sizin bir suçunuz var.

Ayrıca burası bir forumdur isteyen herkes forum kurallarını aşmamak haricinde yorumda bulunabilir. Onun iznini sizden alacak değilim.

kbingul
24-02-2010, 18:02   |  #14  
kbingul avatarı
OP Yıllanmış Üye
178 mesaj

:))

Arkadaşlar görüyorum ki aranızda benim yüzümden "tatlı" bir tartışma olmuş..

şimdi iki kişi farklı seyler söylediği için söylediklerinizi denemedim bir çok dosyam var inmeyi bekleyen kaybetmek istemiyorum:))

* sistemim 64bit :)
* seven dvd si ile onarma yaptım ama yine düzelmedi
* maalesef format lazım sanırımm:S

OSMAN BAĞÇEVAN
24-02-2010, 18:13   |  #15  
Denetmen
6,606 mesaj

shell32 yi değiştirirsen , sistemin açılmaz :)

format herkese lazım :)

format atmadan önce ilk sayfada sölediğim yöntemi yapar mısınız ?
eğer o da düzelmezse ve siz düzelmesini istiyorsanız format atıcaksınız..

sonucu sölerseniz iyi olur bizim için..

Ekleme :
Kendi düşüncemide belirtmek isterim..Bu yazdığım ve yazdığmız yorumların hepsi işe yaramayacak gibime gelmiyor değil :)..

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 24 Şubat 2010 18:16
kbingul
24-02-2010, 19:03   |  #16  
kbingul avatarı
OP Yıllanmış Üye
178 mesaj
Alıntı: nonpasaran  
iconcahe i sildiğini söylemişsin ama sildikten sonra çöp kutusundan da sildinmi?

dediklerimi adım adım yaparsan sorununun çözülmesi lazım

gizli klasörleri görebilecek şekilde yapılandır
kullanıcı adı/appdata/local yolunu izle
ıconcache.db dosyasını sil
daha sonra çöp kutusundan da sil
yeniden başlat 
sorun çözülmediyse bir kere daha başlat 
sorunun artık çözülmüş olması

3 defa denememe rağmen maalesef bu da çözüm olmadı..

Sanırım tek çözüm kaldı o da image atmak

Son Düzenleme: kbingul ~ 24 Şubat 2010 19:03
kbingul
24-02-2010, 19:18   |  #17  
kbingul avatarı
OP Yıllanmış Üye
178 mesaj
shell32 yi değiştirirsen , sistemin açılmaz :)

format herkese lazım :)

format atmadan önce ilk sayfada sölediğim yöntemi yapar mısınız ?
eğer o da düzelmezse ve siz düzelmesini istiyorsanız format atıcaksınız..

sonucu sölerseniz iyi olur bizim için..

Ekleme :
Kendi düşüncemide belirtmek isterim..Bu yazdığım ve yazdığmız yorumların hepsi işe yaramayacak gibime gelmiyor değil :)..

Şimdi denedim fakat sorun çözülmedi yinede çok sağolun...

:)) doğru belki de işe yararlar ama sistemin tekrar açılmama riskinin olduğu seçenekleri denemedim işin açığı..Kendimden utanıyorum piyasa tecrübem az olsa da bende sistemciyim ama sorunu çözemedim bu da ayrı bir problemim sanırım bunun için bat dosyası yoktur:))))))

OSMAN BAĞÇEVAN
24-02-2010, 19:46   |  #18  
Denetmen
6,606 mesaj
Alıntı: kaan5555  
Şimdi denedim fakat sorun çözülmedi yinede çok sağolun...

:)) doğru belki de işe yararlar ama sistemin tekrar açılmama riskinin olduğu seçenekleri denemedim işin açığı..Kendimden utanıyorum piyasa tecrübem az olsa da bende sistemciyim ama sorunu çözemedim bu da ayrı bir problemim sanırım bunun için bat dosyası yoktur:))))))

çözüleceğini düşünmüyordum dediğim gibi ama alternatif yöntem olarak bu sölendiğinden denemenizi istedim..

format atmadan önce denersiniz sizde , riskleri ? :)
ama ben yine söleyim , sonuç vereceğini pek sanmıyorum..Çünkü sizden önce denemiştim :)
Bunu diyorumda , sakın denememezlik yapmayın..Sizin sorununuzla benim sorunum aynı değil..(benim sadece bir kaç simgemde sorunlar olmuştu)

bat dosyası var , ilk sayda önerdiğim yöntemin aynısı..yanlız o da işe yaramıyor..

Aklınıza gelen herşeyi deneyin , sonrada format atın..Sorununuzu çözerseniz ,yazarsanız sevinirim :)
Çözüceğinizide pek sanmıyorum desem , kabalık yapmam umarım :P

kbingul
24-02-2010, 19:55   |  #19  
kbingul avatarı
OP Yıllanmış Üye
178 mesaj
çözüleceğini düşünmüyordum dediğim gibi ama alternatif yöntem olarak bu sölendiğinden denemenizi istedim..

format atmadan önce denersiniz sizde , riskleri ? :)
ama ben yine söleyim , sonuç vereceğini pek sanmıyorum..Çünkü sizden önce denemiştim :)
Bunu diyorumda , sakın denememezlik yapmayın..Sizin sorununuzla benim sorunum aynı değil..(benim sadece bir kaç simgemde sorunlar olmuştu)

bat dosyası var , ilk sayda önerdiğim yöntemin aynısı..yanlız o da işe yaramıyor..

Aklınıza gelen herşeyi deneyin , sonrada format atın..Sorununuzu çözerseniz ,yazarsanız sevinirim :)
Çözüceğinizide pek sanmıyorum desem , kabalık yapmam umarım :

Kabalık olur mu estafirullah çözülmeyeceği gerçeğini kibarca hatırlatma diyelim ona:P

Format öncesi elimden gelen herşeyi deneyeceğim ve en son yaptıklarımı sizlere aktaracağım..

Çok teşekkürler yardımlarınız için..

OSMAN BAĞÇEVAN
24-02-2010, 20:14   |  #20  
Denetmen
6,606 mesaj

format format diyoruzda , format atmazsanızda olur bilgisayarınızda sadece bu sorun varsa..

bilgisayar bilginize güvenerek , kısa özet geçiyorum:
windows 7 dvd'nizi takıp nero ile imajını alırsınız dvd'nin..yerel disk D ye kaydedersiniz..sonra deamon tools programını yükler ve dvd'nin imajını açarsınız..windows u yerel disk c ye kurarsınız..

Sonrasında C:windows.old
diye klasör olur..onu komple silersiniz..

Bölece dvd ye gerek duymazsınız..

simgeler hakkında da , 
başlat arama çubuğuna :
command
yazın,yönetici olarak çalıştırın ve sfc /scannow yazıp entarlayın..
işlem bittikten sonra işletim sisteminizin kurulu olduğu diske sağ tıklayıp ''diski temizle'' deyin ve bütün kutucukları işaretleyin..
Sonrasında bilgisayarı yeniden başlatın..düzelme şansı var..

kbingul
24-02-2010, 20:27   |  #21  
kbingul avatarı
OP Yıllanmış Üye
178 mesaj
format format diyoruzda , format atmazsanızda olur bilgisayarınızda sadece bu sorun varsa..

bilgisayar bilginize güvenerek , kısa özet geçiyorum:
windows 7 dvd'nizi takıp nero ile imajını alırsınız dvd'nin..yerel disk D ye kaydedersiniz..sonra deamon tools programını yükler ve dvd'nin imajını açarsınız..windows u yerel disk c ye kurarsınız..

Sonrasında C:windows.old
diye klasör olur..onu komple silersiniz..

Bölece dvd ye gerek duymazsınız..

simgeler hakkında da , 
başlat arama çubuğuna :
command
yazın,yönetici olarak çalıştırın ve sfc /scannow yazıp entarlayın..
işlem bittikten sonra işletim sisteminizin kurulu olduğu diske sağ tıklayıp ''diski temizle'' deyin ve bütün kutucukları işaretleyin..
Sonrasında bilgisayarı yeniden başlatın..düzelme şansı var..

Sistemde spamlardan oluşan problemler de var o yüzden format atıp temiz kurulmuş halinin imajını almayı düşünüyorum bunun için de Acronis True Image kullanacağım sanırım, tavsiye edeceğiniz başka bir imaj programı var mı?

scan yöntemini de denedim maalesef olmadı..

OSMAN BAĞÇEVAN
24-02-2010, 20:49   |  #22  
Denetmen
6,606 mesaj

norton ghost  yada sizin program iyi..

simgeler için aklıma birşey gelmiyor..imageres.dll dosyasını değiştirmeyi deneyin , Diktatör'ün dediği gibi..
yanlız shell32 yi değiştirmeyin :)
değiştirirken , system32 ve SysWow(bu dosyayı yanlış yazmış olabilirim..Windows un içinde buna benzer bir dosya) dosyalarının içinde ki imageres.dll değiştirin..

o da olmazsa, format  :(

kbingul
24-02-2010, 21:58   |  #23  
kbingul avatarı
OP Yıllanmış Üye
178 mesaj
norton ghost  yada sizin program iyi..

simgeler için aklıma birşey gelmiyor..imageres.dll dosyasını değiştirmeyi deneyin , Diktatör'ün dediği gibi..
yanlız shell32 yi değiştirmeyin :)
değiştirirken , system32 ve SysWow(bu dosyayı yanlış yazmış olabilirim..Windows un içinde buna benzer bir dosya) dosyalarının içinde ki imageres.dll değiştirin..

o da olmazsa, format  :(

maalesef:) yine yeniden çok teşekkürler, format en iyi çözüm gibi gözüküyor..

OSMAN BAĞÇEVAN
24-02-2010, 22:01   |  #24  
Denetmen
6,606 mesaj
Alıntı: kaan5555  
maalesef:) yine yeniden çok teşekkürler, format en iyi çözüm gibi gözüküyor..
sahipliğini almalısınız sistem dosyalarını değiştirirken..
burada explorer anlatılmış , siz burada ki explorer'i , imageres.dll olarak düşünün..
https://www.chip.com.tr/forum/exp ... a-icin_t136036.html

inşallah formatlık bir durum olmaz..

son yöntem olarakta şunu denerseniz , siz bana yardımcı olacaksınız emin olun :)

bu dosyayı indirin , çıkartın..başında remove yazanlara tıklayın tek tek ve onaylayın..sonrasında , restore yazana tıklatın..
Sonrada explorer.exe yi kapatın veya oturumu kapatın veya sistemi yeniden başlatın..

Sonrada sisteminizi gözlemleyin..Hangi simgeler düzeldi , hangileri düzelmedi ?
Ne oldu, ne bitti  ?

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 24 Şubat 2010 22:23
kbingul
24-02-2010, 23:44   |  #25  
kbingul avatarı
OP Yıllanmış Üye
178 mesaj
sahipliğini almalısınız sistem dosyalarını değiştirirken..
burada explorer anlatılmış , siz burada ki explorer'i , imageres.dll olarak düşünün..
https://www.chip.com.tr/forum/exp ... a-icin_t136036.html

inşallah formatlık bir durum olmaz..

son yöntem olarakta şunu denerseniz , siz bana yardımcı olacaksınız emin olun :)

http://hotfile.com/dl/29982492/6 ... evan_sorun.rar.html
bu dosyayı indirin , çıkartın..başında remove yazanlara tıklayın tek tek ve onaylayın..sonrasında , restore yazana tıklatın..
Sonrada explorer.exe yi kapatın veya oturumu kapatın veya sistemi yeniden başlatın..

Sonrada sisteminizi gözlemleyin..Hangi simgeler düzeldi , hangileri düzelmedi ?
Ne oldu, ne bitti  ?

Şöyle ki;

verdiğiniz dosyalar appcrash hatası verdi bende editleyip yeniden kaydettim sonra uyguladım vee

herşey normale döndü:)

Emeğinize sağlık, hakikaten çok teşekkürler bıkmadan usanmadan çözüm  aradınız:))