klasör Yardımı

hassan0706
20-12-2010, 00:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Arkadaşlar system ve sistem32 dosyaları ne işe yarar? .dll dosyalarının görevi nedir?

Kapalı Hesap (200432)
20-12-2010, 08:45   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 1
111 mesaj

Arkadaşım birine bu dosyalarla Hacker' lik mi yapacan yoksa meraktanmı soruyorsun. Ben sana iyi niyetini anlatayım bu dosyaların. Öncelikle bu dosyalar sistemin için gerekli uzantılardır. Bunlar silme. Zaten bazıları kolayca silinebilir bazıları silinmez. Silmek için özel programlar gerekmektedir.

öncelikle DLL Dynamic Link Library kelimelerinin kısaltılmasından oluşur. Bunlar programların düzgün çalışmasını sağlayan uzantılardır. Windows' ta program çalışması için bu uzantılara gerek duyulur. Bunlardan birini silersen yada bir virüs silerse windows hatası ile karşılaşabilirsin. BÖyle bir durum ile karşılaşırsan antivürüs ile virüsü etkisiz hale getir ve windows' u onarmaya çalış. Olmaz ise virüs dll dosyalarını sileceğinden sistem yavaş yavaş çökecektir ve bunun sonucunda sana format yolu gözükecektir.

Bir program kurulduğunda yada kurulumdan kaldırıldığında program otomatik olarak kurar veya kaldırma işlemini gerçekleştirir. Bu nedenle program için gerekli olan bu dll' ler silmek yanlış bir hareket olur. programınız çalışmaz bir duruma gelebilir. Programlarınızı kaldırıken dll' leri silmeyin. Normal program kaldırmayı deneyin. Denetim masasından program ekle veya kaldır seçeneği ile yada programla beraber gelen uninstall' ı tercih edin.

hassan0706
20-12-2010, 10:40   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

saol arkadaşım hackerlıkla işim yok benim ki sadece meraktan