Klasörlerdeki farklı simge boyutları sorunu

sonneillon
09-09-2009, 22:24   |  #1  
sonneillon avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Bu sorun vistadan beri sinirimi bozar. Bilgisayarımda büyük bir arşivim var haliyle çok fazla klasör var. Bütün klasörler seçimime göre varsayılan olarak büyük simge veya döşemeler şeklinde görünsün istiyorum. Eğer bir klasörde görünümü kaydedersem de bunun kaydettiğim şekliyle kalmasını istiyorum.

Fakat zannedersem vista ve windows 7 kafasına göre takılıyor. Bütün klasörlerde simgeler farklı boyutlarda görünüyor. Format atacaktım ama bilgisayarı ilk kurduğumda klasörlerin simge boyutlarını ayarlayışım gözümün önünde film şeridi gibi geçti, format atmaya korkuyorum.

Mesela filmler klasöründe orta boy simgeler istiyorum. Yazılarım klasöründe ayrıntılar açık olsun istiyorum. Resimler klasöründe çok büyük boy simgeler olsun istiyorum. Geri kalanın topu da orta boy simgeler olsun veyahut o varsayılanı toptana istediğim gibi uygulayabileyim.

Bir klasörde görünümü değiştirince sabit kalıyor fakat sonra kendi kendine saçmalayıp farklı görünümler alıyor.

Bütün bunların bir çözümü yok mu? Çözüm yazarsanız büyük hayır duam olur. Şimdiden teşekkürler

Hayalet 26
09-09-2009, 22:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

İlginç bir sorun.
Bende windows 7 kullanıyorum ve klasör görünümleri ayarladığım şekilde çıkıyor devamlı.
Klasör seçeneklerinden tüm seçenekleri sıfırlayıp varsayılan görünüme getirmeyi deneyin  sonra tekrar özelleştirin.Bunun faydası olur belki.

sonneillon
09-09-2009, 22:47   |  #3  
sonneillon avatarı
OP Taze Üye
16 mesaj

Klasör görünümlerinin varsayılanını ayarlama gibi bir yöntem biliyor musunuz? Yani bütün klasörler varsayılan olarak -döşeme- şeklinde görünsün. Bir registry kodu veya bir şekilde tweak bile olur. Çok aradım ama bir türlü olmuyor.

OSMAN BAĞÇEVAN
09-09-2009, 23:01   |  #4  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

şöle yapabilirsiniz.. (yapabileceğimizin  en iyisi bu bence..)

normalde klasörler alt alta ...biz onca klasör  olan diskimizin üzerine ya da dosyamızın üzerine gelerek
sağ tıklayıp özellikler :

dedikten sonra o klasörün altında ki bütün dosyalar şu şekilde gözükücek..

bundan sonrası basit ...

istediğimiz klasörün içine girip , CTRL tuşuna basılı tutarken fare de tekerleği hakaret ettirip , dosyaları büyültüp küçültebilir...

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 09 Eylül 2009 23:02
sonneillon
09-09-2009, 23:08   |  #5  
sonneillon avatarı
OP Taze Üye
16 mesaj

Çok teşekkür ederim. Asıl istediğim olmasa da yüzüme hafif sevinç dalgası yaymaya yetti bunca zaman bu kadar basit bir özelliği keşfedemediğime inanamıyorum. Şablonlara farklı şablonlar da ekleyebilsek daha güzel olacak.

OSMAN BAĞÇEVAN
09-09-2009, 23:11   |  #6  
Denetmen
6,606 mesaj

:)
şablonlar ?

sonneillon
09-09-2009, 23:23   |  #7  
sonneillon avatarı
OP Taze Üye
16 mesaj

Bu klasörü iyileştir'in altında;

Genel Öğeler
Belgeler
Resimler

vs gidiyor. Belgeler ve müzik aynı görünümü veriyor. Diğer görünümleri de ekleyebilsek tadından yenmeyecek. Orada sırayla Çok çok büyük simgeler, mini simgeler gibi seçenekler olsa daha güzel olurdu. Bunu araştırayım umarım birşeyler bulurum bu konuda

OSMAN BAĞÇEVAN
09-09-2009, 23:30   |  #8  
Denetmen
6,606 mesaj

inşllah bulursunuz demekten başka bir şey diyemiyorum malesef ...
böle bir özelliğin olacağını sanmıyorum..