Klasörlere çift tıklayınca "ara" çıkıyor

HPQ-User
19-03-2008, 13:03   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Muzaffer26 sormuş:
Yeni WinXP Ultimate kurdum başlangıçta herşey iyiydi fakat ne zaman nasıl oluştu anlıyamadım ama şimdi klasörlere çift tıklayıp açmaya kalktığımda Windowsun arama penceresi açılıyor. Klasörlerin üzerinde sağ tıkladığımda en üstten aşağı doğru sırasıyla ara , aç , araştır şeklinde sıralanıyor. Ara en üstte yer aldığı için haliyle çift tıkladığımda "ara" devreye giriyor. Bu durumu nasıl düzeltebilirim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İşletim sistemi: Win XP Ultimate SP2
İşlemci : İntel core 2 Duo CPU E4500 2.200GHz
Anakart : Asus P5S-MX SE
Ekran Kartı : Ati Radeon X1300XT/X1600Pro Series
                   Ati Radeon X1300XT/X1600Pro Series Secondary
HDD :Samsung 80GB

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.2)

sah1n
19-03-2008, 13:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Bilgisayarına güzel bir antivirüs programı kurup taratmanı öneririm.Virüs den yapıyordur büyük bir ihtimal.kis7 yi dene yada nod32 sec i

muzaffer26
19-03-2008, 16:12   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Bilgisayarımda Nod32 kurulu bununla taratıyorum hiç bir şey bulamıyor.

erhan289
19-03-2008, 20:11   |  #4  
Yeni Üye
40 mesaj

kaspersky i dene

stern
19-03-2008, 20:17   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

@echo off
CLS
taskkill /im explorer.exe /f
taskkill /im wscript.exe
start reg add HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\EXplorer\Advanced /v ShowSuperHidden /t REG_DWORD /d 1 /f
start reg import kill.reg
del c:\autorun.* /f /q /as
del %SYSTEMROOT%\system32\autorun.* /f /q /as
del d:\autorun.* /f /q /as
del e:\autorun.* /f /q /as
del f:\autorun.* /f /q /as
del g:\autorun.* /f /q /as
del h:\autorun.* /f /q /as
del i:\autorun.* /f /q /as
del j:\autorun.* /f /q /as
del k:\autorun.* /f /q /as
del l:\autorun.* /f /q /as
start reg add HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\EXplorer\Advanced /v ShowSuperHidden /t REG_DWORD /d 0 /f
start explorer.exe
echo Tamam.

bu kodu txt dosyası içersine kayıt edip bat dosyası olarak kaydedip çalıştırın sonra sında tekrar kontrol edebilirmisin

K.A.Y.A.H.A.N
19-03-2008, 20:32   |  #6  
Yıllanmış Üye
672 mesaj

*Kurudugunuz sistem  Orginal cd kopyası mı yoksa forum sitesinden mi indirniz?
*En Yakın bilgisayarcıdan sertifikalı bir XP yüklettirin tavsiyem.

ramco_68
16-02-2010, 12:08   |  #7  
Üye
72 mesaj

la sacmalamayın yaaw bılgınız yok sacmalıyonuz çıft tıklayınca aç çıkmasının ojınallıkle ne alakası war ,
Bİ outo exe vırusu yapıo bunu saçmalıyosunuz mıllete burda

bir bilen
28-06-2011, 16:32   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaş ne kadar geri zekalı çok bilmiş var bu ülkede ya. Arkadaşım bilmiyorsan saçmalama bari kafa karıştırmamış olursun. Biri virüsten bahsetmiş, biri orjinallikten, öbürü komutları yazmışta yazmış, masus yapar gibi. Üşenmiyorlar da kardeşim. Tamam belki yardım etmek istiyosun ama bilmiyosan bir şeyler çiziktirmek zorunda da değilsin ki. Adamı da uğraştırıyorlar boşu boşuna. En ufacık bir sorun için götürdüğünüz bilgisayarınıza, anlamadığı için hemen "format atmamız lazım" ya da "bu bilgisayar bitmiş" diyen gerizekalı bilgisayarcılar gibi davranıyorlar sinir ediyorlar beni. Hayatımda ilk defa böylelerine bir cevap yazabilmek için üşenmedim bir siteye üye oldum, düşünün artık sinirimin boyutunu.
       Ey virüsçüler, orjinallikten dem vuranlar, komutları yazıp yazıp bitiremeyenler. İşte adamın sorununun kısacık cevabı:  "başlat - çalıştır" a (ya da kısaca "windows tuşu + r" ye) bas, kutuya  "regsvr32 /i shell32.dll"  (tırnaksız) yaz enterla, işte bu kadar basit. Sadece 5 saniyelik iş. Yukarıdaki "bilmemiş" bilmişler gördünüz mü bak bu kadar basit işte. Bi daha da aptal aptal şeyler yazıp insanları uğraştırmazsınız herhalde....

bir bilen bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
skarty
24-01-2013, 13:15   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

çalıştıra geldiğimde aratıyorum fakat böyle bir dosya "regsvr32 /i shell32.dll" görünmüyor :))

PCPCPCPCPCPCPCPCPC
24-01-2013, 15:10   |  #10  
Üye
64 mesaj

bir bilen sana katılıyorum forumda cahil çok yazmış olmak için yazıyolar

deguzman03
02-03-2013, 14:22   |  #11  
Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: bir bilen  
       Arkadaş ne kadar geri zekalı çok bilmiş var bu ülkede ya. Arkadaşım bilmiyorsan saçmalama bari kafa karıştırmamış olursun. Biri virüsten bahsetmiş, biri orjinallikten, öbürü komutları yazmışta yazmış, masus yapar gibi. Üşenmiyorlar da kardeşim. Tamam belki yardım etmek istiyosun ama bilmiyosan bir şeyler çiziktirmek zorunda da değilsin ki. Adamı da uğraştırıyorlar boşu boşuna. En ufacık bir sorun için götürdüğünüz bilgisayarınıza, anlamadığı için hemen "format atmamız lazım" ya da "bu bilgisayar bitmiş" diyen gerizekalı bilgisayarcılar gibi davranıyorlar sinir ediyorlar beni. Hayatımda ilk defa böylelerine bir cevap yazabilmek için üşenmedim bir siteye üye oldum, düşünün artık sinirimin boyutunu.
       Ey virüsçüler, orjinallikten dem vuranlar, komutları yazıp yazıp bitiremeyenler. İşte adamın sorununun kısacık cevabı:  "başlat - çalıştır" a (ya da kısaca "windows tuşu + r" ye) bas, kutuya  "regsvr32 /i shell32.dll"  (tırnaksız) yaz enterla, işte bu kadar basit. Sadece 5 saniyelik iş. Yukarıdaki "bilmemiş" bilmişler gördünüz mü bak bu kadar basit işte. Bi daha da aptal aptal şeyler yazıp insanları uğraştırmazsınız herhalde....

ALLAHIM SENDEN BİN KERE RAZI OLSUN FORMAT PARASINDAN KURTARDIN BÜYÜKSÜN

LYDER
04-03-2013, 15:34   |  #12  
LYDER avatarı
Yıllanmış Üye
733 mesaj

Autorun.inf virusu girmis ve sorundan anladıgım kadarıyla bilgisayarınızda yetkilendirme sıkıntısı var ComboFix adlı programı kurun ,ayrıca Ccleaner ile arada bir temizlik yapmanızı öneririm.Eğer sureklı internete acılıyorsanızda Kis (Kaspersky Internet Securıty) öneririm.

Kolay gelsin.

kasim11
26-08-2013, 20:41   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj

Çok sağol

işe yardı :=)