Klavye ve fare bir yere gitmiyor

CHIP Online
17-09-2011, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows 8'in Metro görünümü yılların alışkanlığını yıkabilir mi? Microsoft'a göre cevap hayır...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/klav ... gitmiyor_29219.html

Resimlerle: İşte Windows 8'li ilk tablet: Samsung 700T!

Windows 8'deki Metro görünümü tablet alışkanlıklarının kısa sürede geleneksel işletim sistemlerini ne kadar değiştirebildiğini gözler önüne sermeye yetti. Peki tabletlerin yükselişi ve ona ayak uyduran işletim sistemleri için emektar klavye ve fare artık gereksiz hale mi gelmeye başladı? Microsoft'tan Steven Sinofsky'nin bu soruya yanıtı net: "Hayır".

Sinofsky'ye göre tabletlerin kullanım oranlarının artıyor olması kişisel bilgisayarların sonu anlamına gelmiyor. Sinofsky, bilgisayarların kullanıcılar tarafından unutulmayacağını, gündelik mobil kullanım için tabletleri tercih edenlerin özellikle hassasiyet gerektiren işler için daha uzun zaman bilgisayarlara başvuracağını düşünüyor.

Aksine Sinofsky, tabletler ve bilgisayarların bir arada çalışmalarının çoklu sistemlerin kapısını açacağını ve sonucunda ortaya uçsuz bucaksız yeni imkanlar çıkartacağını söylüyor. Metro görünümünü Windows 8'in bir parçası olarak sunmalarının son derece cesur bir hareket olduğunu da sözlerine ekleyen Sinofsky farklı cihazlarda, farklı kullanım ihtiyaçlarına cevap verebilecek olan yeni nesil işletim sisteminin çok başarılı olacağına inandıklarını da söyledi.


Tüm konu: Klavye ve fare bir yere gitmiyor

İzleyin: Microsoft Surface'e Win 8 yüklediler!

Resimlerle: İşte Windows 8'li ilk tablet: Samsung 700T!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce klavye ve fare eninde sonunda ortadan kalkacak mı?