Kogan Agora: Android cep telefonu dirildi...

CHIP Online
06-02-2009, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

En çok beklenen telefonların başında gelen Kogan Agora, aksiliklere inat, küllerinden tekrar doğuyor

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Koga ... -dirildi_10718.html

Avustralyalı cep telefonu üreticisi Kogan, Android tabanlı akıllı telefonu Agora'yı her halükarda piyasaya sürmek istiyor ama öncelikle tasarımını ve teknik özelliklerini detaylı bir şekilde yeniden elden geçirmek istiyor. Haberin kaynağı engadgetmobil.com.

Kogan telefonun çıkış tarihini ocak ayının ortasında belirli olmayan bir vakte ertelemişti, zira ekran çözünürlüğü tüm Google uygulamalarını düzgün bir şekilde göstermeye yetmiyordu.

Google cep telefonu için ikinci hamle
Üretici Agora ikinci hamlesinde iyileştirilmiş ekran ve daha farklı bir tasarım ortaya koymayı düşünüyor. Pazar başlangıcı için kesin bir tarih söz konusu değil.


Akıllı telefon yerine netbook mu?
Firmanın kurucusu Ruslan Kagora APCmag.com ile yaptığı bir röportajda Android cep telefonunun pazar başlangıcının birkaç içinde gerçekleşeceğini bildirdi. Ayrıca Kogan, Android tabanlı bir netbook'un da planları dâhilinde olduğunu ve piyasaya çıkış tarihinin "birkaç hafta uzaklıkta" olduğunu açıkladı.

Rakipler uyumuyor
Geçen süre zarfında Kogan rakibi General Mobile çift SIM kart desteği olan ilk Android cep telefonunu duyurdu. Akıllı telefon MWC etkinliği çerçevesinde tanıtılacak. Üç bantlı telefon DSTL1, 112 x 54 x 16 mm ebatlarında ve 135 gram ağırlığında. Diğer özellikler: 5 Megapiksel kamera, tam dokunmatik ekran, Bluetooth, EDGE ve WLAN.


Tüm konu: Kogan Agora: Android cep telefonu dirildi...

İzleyin: Android: Kogan Agora işbaşında

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Kogan'ın planları hakkında ne düşünüyorsunuz?