komedii

fg_spy
18-10-2007, 19:01   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

AlkışFizikçi, matematikçi, kimyacı, jeolog ve antropologdan oluşan bir heyet bir araştırma için arazide bulunmaktadır. Birden yağmur bastırır. Hemen yakındaki bir arazi evine sığınırlar. Ev sahibi bunlara bir şeyler ikram etmek için biraz ayrılır. Hepsinin dikkati soba üzerinde toplanır. Soba yerden 1 m. kadar yukarda, altındaki dizili taşların üzerindedir. Sobanın niçin böyle kurulmuş olabileceğine dair bir tartışma başlar. Kimyacı, "adam sobayı yükselterek aktivasyon enerjisini düşürmüş, böylece daha kolay yakmayı amaçlamış"; fizikçi, "adam sobayı yükselterek konveksiyon yoluyla odanın daha kısa sürede ısınmasını sağlamak istemiş"; jeolog, "burası tektonik hareketlilik bölgesi olduğundan herhangi bir deprem anında sobanin taşların üzerine yıkılmasını sağlayarak yangin olasılığını azaltmayı amaçlamış"; matematikçi, "sobayı odanın geometrik merkezine kurmuş, böylece de odanın düzgün bir şekilde ısınmasını sağlamış"; antropolog, "adam ilkel topluluklarda görülen ateşe tapmanın daha hafif biçimi olan ateşe saygı nedeniyle sobayı yukarıya kurmuş". Bu sırada ev sahibi içeri girer ve ona sobanın yukarda olmasının nedenini sorarlar., Adam cevap verir: - "Boru yetmedi."

AlkışBeğendimGözünü devirmiş

fg_spy
18-10-2007, 19:05   |  #2  
OP Yeni Üye
22 mesaj

Bir gün doktorlar, tımarhanede yaptıkları araştırmada en akıllı deliyi seçeceklermiş. Bir gün delilerden biri bahçede bulunan havuza düşmüş ve boğulmak üzereymiş. Delilerden biri havuza düşen arkadaşını kurtarmaya çalışmış. Bunu gören doktorlar arkadaşını kurtaran deliyi yanlarına çağırmışlar ve "seni en akıllı seçiyoruz" demişler. Doktorlardan biri: "Peki kurtardığın arkadaşını çağır da sana teşekkür etsin" demiş. Deli: "Gelemez ki!" Doktor: "Neden gelemezmiş?" Deli: "Çünkü kuruması için onu astım!"

fg_spy
18-10-2007, 19:11   |  #3  
OP Yeni Üye
22 mesaj

Bir Amerikalı, bir Ingiliz ve bir Irakli kahvede oturmus çayiçiyorlarmis. Amerikali çayını bitirince bardagi havaya firlatmis,silahini cikarip bardaga ates edip parcalamis "Bizde bardaklar o kadarucuzdur ki biz Amerika'da ayni bardakla iki kere çay içmeyiz" demis.Ingiliz de bunun üzerine çayını bitirip bardagi havaya firlatmis ve atesederek bardagi parçalamis "bizim Ingiliz kumsallarinda bardak yapacak camiçin o kadar çok kumsal vardir ki, ayni bardakla iki kere çay içmeyiz"demis.Bunun üzerine Irakli da buz gibi sogukkanli bir sekilde çayınıbitirmis, bardagi havaya firlatmis, silahini çekip Amerikali ve Ingilizivurup öldürmüs Bagdat'ta bu Ingiliz ve Amerikalilardan o kadar çok var ki,biz ayni adamlarla iki kere çay içmeyiz" demis.

XxXDaRKoXxX
18-10-2007, 21:42   |  #4  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

güzel devamını beklerim 1 tane ben koyuyorum

Fransız, İngiliz, Alman, Rus, İranlı, Holandalı, bir de bizim Temel barda sohbet ederlerken sıra gelmiş memleketlerini övmeye..

İngiliz,
"Arkadaşlar..." demiş "Bizim biramız çok meşhurdur.. içmeye kıyamazsınız

Fransız hemen girmiş konuya
"Bizim kızlarımız meşhurdur..." demiş, "öpmeye kıyamazsınız"

Alman içini çekip " Hey gidi memleketim.. " demiş,
"Biz öyle arabalar üretiriz ki binmeye doyamazsınız. ."

Hollandalı hemen atılmış, "Evlerimiz.. " demiş,
"Bizim dünya şirini evlerimiz meşhurdur.."

Bizim en meşhur şeyimiz KGB' dir..." demiş Rus,
"Dünyanın bir ucunda sinek havalansa haberdardır! ...

Sıra ona gelince İranlı ya
" Halılarımız. ." demiş, "Yumuşacıktır ve çok meşhurdur.."

Sonra hepsi birden suskun oturan Temele dönmüşler..
Sakin sakin bakmış onlara ve gülerek başlamış söylemeye..

"Bizim delikanlılarımız meşhurdur.

Öyle ki ;

Alır Fransız’ın kızını , içer İngiliz’in birasını , Atar Alman’ın arabasına , Götürür Hollandalının evine , Yatırır İran halısının üzerine , Değil kocasının, KGB' nin bile ruhu duymaz.."

cem123
19-10-2007, 23:11   |  #5  
Yıllanmış Üye
127 mesaj

hahahahBeğendimBeğendim

teşekkür ederiz arkadaşlar..

mehmetgumusbas
19-10-2007, 23:15   |  #6  
Üye
96 mesaj

Çok güzel

Sefa Adak
19-10-2007, 23:16   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,824 mesaj
XxXDaRKoXxX
"Bizim delikanlılarımız meşhurdur.

Öyle ki ;

Alır Fransız’ın kızını , içer İngiliz’in birasını , Atar Alman’ın arabasına , Götürür Hollandalının evine , Yatırır İran halısının üzerine , Değil kocasının, KGB' nin bile ruhu duymaz.."

Baya komikmiş yaaa...KahkahaKahkahaKahkaha

Son Düzenleme: Sefa Adak ~ 19 Ekim 2007 23:16
mehmet00731
21-10-2007, 17:13   |  #8  
Yıllanmış Üye
161 mesaj

çok iii ya bunlar

fg_spy
31-10-2007, 15:15   |  #9  
OP Yeni Üye
22 mesaj

SAĞOLUN ARKDAŞLAR BAŞKA İSTERSENİ  ZGELİ RYETERKİ İSTEYİN YAW:)

uGuR.uK
31-10-2007, 17:14   |  #10  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

hepsi guzeldi, hele Temel reisimiz guzel ozetlemis biziGöz kırpma

swordmaster_65
31-10-2007, 19:36   |  #11  
Yıllanmış Üye
2,176 mesaj

offf temel harbii koparmıs yaaaa süper olmus...

XxXDaRKoXxX
31-10-2007, 22:21   |  #12  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

böyle temel fıkralarından hep hoşlanmışımdır 1 tane daha koyacağım

Bir grup ingiliz,Amerikalı ve Türk gemiyle yolculuk ediyorlarmış.Birden şiddetli bir fırtına kopmuş.Geminin batacağını anlayan kaptan hemen yolculara koşup gemiyi boşaltmalarını istemiş.Fakat kimse buna inanmayarak kendini denize atmayı kabul etmemiş.Bir süre sonra bütün yolcuların ölüm tehlikesiyle karşı karsşıya olduğunu gören kaptan hemen bir tayfasını çağırmış.Git bir de sen dene onları gemiden atlamaya ikna etmeyi,demiş.Tayfa gitmiş ve kısa bir süre sonra geri dönmüş.Kaptan merakla sormuş;
-Eee,noldu?
-Hepsi atladılar efendim. Kaptan çok sasirmis;
-Nasıl olur,daha demin kıllarını bile kıpırdatmamışlardı.Ne dedin onlara?
-Çok kolay.ingilizlere;sizin gibi soylu insanlar batmak üzere olan bir gemide olmamalılar,dedim.Amerikalılara deniz suyunun insan vücudu için çok faydalı olduğunu söyledim.
-Peki ya Türklere ne dedin?
-Onlara da;denize girmek yasak!,dedim.KahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkaha

Fransız, İngiliz ve bir Türk bi uçak kazasında ölüp cehenneme gitmişler. Bizimki içeriye bir göz atıp terlemeye başlayınca yeni gelenleri karşılayan zebaniye dönüp merakla:
- Abi sizin işinizde zor valla! Nasıl ısıtıyosunuz burayı!
Zebani bizimkinin yüzüne bakıp şöyle demiş:
- Türksün sen dimi?KahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkaha

Son Düzenleme: XxXDaRKoXxX ~ 31 Ekim 2007 22:24
Serkan Karadaş
31-10-2007, 22:35   |  #13  
Serkan Karadaş avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 15
909 mesaj
XxXDaRKoXxX
-Onlara da;denize girmek yasak!,dedim.KahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkaha
fg_spy
01-11-2007, 20:25   |  #14  
OP Yeni Üye
22 mesaj

tekrar sağolun

uGuR.uK
01-11-2007, 22:11   |  #15  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj
karadas_serkan
XxXDaRKoXxX
Beğendim
bu tarz bize özel has resimlerden olusan bi koleksiyonum var, "Türkiye'den" diye 262 resim icerio. bi gorseniz gülermisin aglarmısın resmen yaGülümseme yakında paylasmayı düsünüorm...
_______
bu aralar forumda komedi icerikli konular costu yauw, özellikle yurdum insanıyla ilgili olanlarKahkaha

edit: paylaşılmıştırGöz kırpmaGöz kırpma

Son Düzenleme: uGuR.uK ~ 01 Kasım 2007 22:34