komik bi durum

Quad-Core
07-08-2007, 18:08   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
844 mesaj

arkadaşlar öncelikle merhabalar bende gıgabyte 8VM800PMD-775 adlı anakartı var bu anakartın biosunda overclock menüsü olmadığı için gıgabyte'ın sitesinden benim anakartın biosunu indirdim vede biosu güncelledim sizce ne olduuuu

HİÇ BİRSEY OLMADI
-ne overclock menüsü çıktı  hiç birsey olmadı yani kısacası sadece bios güncellendi daha sonra bide ne görem benim işlemci daha önce 40'ın üstüne çıkmazdı şimdi 40'dan aşağı inmiyorr teknik sevisi aradımm bana biosun güncellediğim için işlemcinin daha çok çaloışma gereksinimi olduğunu söyledi neysee hiç yokdansa biosu günncelledimm derken easy tune 5'i açtımm bide neeeeeeeEEE göriyim eski biosta açık olna windows üzerinden overclock yapmaya yarıyan menü kiltlenmişşşş yani arkadaşlarrr hemm over yapamadım hemdeee
işlemcim şimdi 40 dan aşağıya inmiyorrr

------arkadaşlar ben biosta iken Ctrl+f1'e basıyorum yeni menüler çıkıyor fakat işlemcinin fsb yada voltaj ayarlarını göremiyrumm belkide sorun bende eyer bana yarımcı olursanız sevinirimm-------------

bide teknik servisin dediği doğru olabilirmi yani işlemci daha fazla çalışma gereksinimi duyabilirmii???

Teşekkürler

Borga-x
07-08-2007, 18:19   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

işlemcinin çok çalışması gıbı bır durum yok. Ama eski biosun backupı varsa bence eski bios'una geri dönmelisin. İşlemcinin çalışma düzeni değiştigi için işlemcin ısısı 40Cnın altına düşmüyor.
Eğer inidrdiğin firmware beta surumu ıse oc menulerı açılmayabılır.Bence kulandıgın bıos'un bır önceki sürümüne dönersen sorunun çözülür.

uGuR.uK
07-08-2007, 18:20   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

bios güncellenince islemci calısma gereksinimi duymaz, bios nabıo ne calıstırıo ne islemi yapıoda islemciyi o kadar yorcak :) bide tek caren eski biosuna donmen, bunuda sadece disketten boot edip yapabilirsin, windows ortamındaki bios aracları varolandan eskisini yüklüyomu bilmiorm. ki gigabyte'ın @bios die bios güncelleme aracı var win32'de calısan onu bi dene...

emrozdmr
07-08-2007, 18:30   |  #4  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

gigabyte ın sitseinden eski sürümü indirip @bios ile kurabilirsin
ben dün2 kere eski sürümü yeniden yükledim:D:D şuan hala eski sürüm ve oc yi gayet güzel yapıyor e6700 ü 3,6ghz ye getirdim:D

Quad-Core
07-08-2007, 18:35   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
844 mesaj

Borga-x sence bu 40 derece işlemciye zarar veril mi işlemcim
p4 3.0ht
fan: stok fan

bide bi önceki bios sürümüne nasıl geri dönerim anlatırsan çok iyi olurr

---bide eski biosa dönmesem ne olur pc zarar görürmüü
arkadaşlar pc boştaki olduğu zaman ısılarrr(en kısa zamanda yük altındaki ısılarıda gönderilim)

[URL=http://img406.imageshack.us/my.php?image=adsznf6.png][/URL]

arkadaşlar resmin adresini tarayıcınıza kopyalarsanız daha büyük görebilirsinizz

Son Düzenleme: Quad-Core ~ 07 Ağustos 2007 18:36
emrozdmr
07-08-2007, 20:07   |  #6  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

40 derece pentium ht serisi için gayet iyi bir değer

bir önceki bios a yeniyi nasıl yüklediysen aynen öyle dönebilirsin ama sana tavsiyem bu işlemi yapmadan önce biosunu sıfırla ilk ayarlara getir ocli birşekilde bios update etme
yardımcı olabildiysem ne mutlu bana..
ama yok olamadıysam yaz burayaKahkaha

Quad-Core
07-08-2007, 20:20   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
844 mesaj
emrozdmr
40 derece pentium ht serisi için gayet iyi bir değer

bir önceki bios a yeniyi nasıl yüklediysen aynen öyle dönebilirsin ama sana tavsiyem bu işlemi yapmadan önce biosunu sıfırla ilk ayarlara getir ocli birşekilde bios update etme
yardımcı olabildiysem ne mutlu bana..
ama yok olamadıysam yaz burayaKahkaha

yok arkadaşımm çok sagollll

bide benim anakartın cd sinde @bıos diye bir yazılım var onla windows üzerinden güncellesem olurmu

emrozdmr
07-08-2007, 20:32   |  #8  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

olur tabiki hemde çok güzel olur:D
önce istediğin sürümü gigabyte ın sitesinden istediğin bios srümünü indir sonra @bios programını aç clear dmi data pool ve clear pnp data pool un yanına tikleri koymanı tavsiye ederim internet update e koyma o son sürümü çeker sonra update bios de ve indirdiğin bios u seç tamam de sonra reboot isteyecektir benim tavsiyem reboot ettikten sonra bir reboot daha et ve 2. reboot bitmeden biosa girme kolay gelsin...

Quad-Core
07-08-2007, 20:35   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
844 mesaj
emrozdmr
olur tabiki hemde çok güzel olur:D
önce istediğin sürümü gigabyte ın sitesinden istediğin bios srümünü indir sonra @bios programını aç clear dmi data pool ve clear pnp data pool un yanına tikleri koymanı tavsiye ederim internet update e koyma o son sürümü çeker sonra update bios de ve indirdiğin bios u seç tamam de sonra reboot isteyecektir benim tavsiyem reboot ettikten sonra bir reboot daha et ve 2. reboot bitmeden biosa girme kolay gelsin...
KahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkaha

çok sagoollll kardeşş

Quad-Core
07-08-2007, 20:38   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
844 mesaj

reboot etme diye bisey demissin o nedirr

emrozdmr
07-08-2007, 22:44   |  #11  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

reboot:bilgisayarı yeniden başlatmak ama kasadaki restart düğmesinden değil:D

Quad-Core
07-08-2007, 23:14   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
844 mesaj

sagol kardeş bide benim gıgabyte sitesinden indirdiğim bios beta versyon çıktı indirdiğim bios versyonunun tam sürüm olduğunu nasıl anlarımmm  
bide @bios adlı yazılım ile biosu nasıl güncellerim bana ayrıntılı bir sekilde anlatırmısınnnn yada link verilmisin

emrozdmr
08-08-2007, 00:05   |  #13  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

deminki mesajda epeyce anlattım ama:D
önce beta olmayan bir sürümü indir ilk sürümü mesela olabilir?
sonra sfx tir o indirdiğin aç onu içinden 3 dosya çıkacak
bunları açtığın yeri kaybetme
sonra @biosu aç soldaki internet update hariç tikleri koy sonra update new bios a bas ve açtığın 3 dosyanın olduğu yere git
ve 1024kb olan dosya var orda onu seç tamam de
biraz bekle bir iki işlem yapacaktır peşinden biosu harrbiden güncelleyecenmi loo tarzında bir soru gelecek küçük bir pencerede ona tamam dedikten sonra bir süre daha bekleyince biosun update edilmiş olacaktır

baktın takıldı gibi geliyor sana git bir çay iç gel eğer hala orda öyle duruyorsa çık yeniden yap

bios güncellendi pleas reboot bilgisayarını hemşerim uyarısını alınca tamam de çık sonra restart yap[kasada düğmeyle değil]
burada aslında iş bitiyor ama benim tavsiyem bu restart bittikten sonra bir restart daha yapman başıma bir hata geldide böyle yaptım sonra gelmedi:D

bu arada ilk restartta bios setup a girme aksi taktirde biosu yeniden yüklemen gerekecektir 2 restart bittikten sonra biosa girmen tavsiyemdir

inşallah bu sefer yardımcı olabilmişimdir

kopyala yapıştır değil el emeği bu arada...Kahkaha

Quad-Core
08-08-2007, 00:11   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
844 mesaj
emrozdmr
deminki mesajda epeyce anlattım ama:D
önce beta olmayan bir sürümü indir ilk sürümü mesela olabilir?
sonra sfx tir o indirdiğin aç onu içinden 3 dosya çıkacak
bunları açtığın yeri kaybetme
sonra @biosu aç soldaki internet update hariç tikleri koy sonra update new bios a bas ve açtığın 3 dosyanın olduğu yere git
ve 1024kb olan dosya var orda onu seç tamam de
biraz bekle bir iki işlem yapacaktır peşinden biosu harrbiden güncelleyecenmi loo tarzında bir soru gelecek küçük bir pencerede ona tamam dedikten sonra bir süre daha bekleyince biosun update edilmiş olacaktır

baktın takıldı gibi geliyor sana git bir çay iç gel eğer hala orda öyle duruyorsa çık yeniden yap

bios güncellendi pleas reboot bilgisayarını hemşerim uyarısını alınca tamam de çık sonra restart yap[kasada düğmeyle değil]
burada aslında iş bitiyor ama benim tavsiyem bu restart bittikten sonra bir restart daha yapman başıma bir hata geldide böyle yaptım sonra gelmedi:D

bu arada ilk restartta bios setup a girme aksi taktirde biosu yeniden yüklemen gerekecektir 2 restart bittikten sonra biosa girmen tavsiyemdir

inşallah bu sefer yardımcı olabilmişimdir

kopyala yapıştır değil el emeği bu arada...Kahkaha

oldun arkadaşım çok sagol seninde aksam aksam parmaklarını yordumKahkahaKahkaha

tekrar çok sağol

İyi Akşamlar

emrozdmr
08-08-2007, 10:29   |  #15  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

ne demek arkadaşım burada hepimiz birbirimize yardım etmek için bulunuyoruz parmağım yorulsa ne olacakKahkaha

Son Düzenleme: emrozdmr ~ 08 Ağustos 2007 12:05
Borga-x
08-08-2007, 12:09   |  #16  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Brv.Emrozdmr anladıgım kadarıyla sende gigabyte anakart kullanıyorsun.

Quad-Core
08-08-2007, 13:17   |  #17  
OP Yıllanmış Üye
844 mesaj

yardımlarınız için teşekkürlerr

emrozdmr
08-08-2007, 13:19   |  #18  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

evet borga-x gigabyte kullanıyorum p965-dq6