Komşunuz Microsoft olsa ne düşünürdünüz?

CHIP Online
17-07-2009, 13:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft rakiplerine göz açtırmamakta kararlı: Şimdi de Apple mağazalarına komşu mu olacaklar?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/koms ... nurdunuz_14012.html


Resimlerle: Microsoft tarihinin en önemli 10'u...

Apple Store'ların dünya üzerinde çoğaldığı, Apple'ın pazar payını büyüttüğü gözle görülebilir bir gerçek; fakat kimileri de bunu sessizlikle karşılamıyor.

Microsoft'un perakende satış yapmak için açmayı planladığı mağazası hakkında daha önce sizleri bilgilendirmiştik. Yeni gelişmeler gösteriyor ki Microsoft dişli bir rakip olacak!

Microsoft COO'su (Chief Operating Officer) Brain Kevin Turner, Apple'a komşu mağazalarını bu sonbaharda açacaklarını belirtti. Ama burada gözden kaçmaması gereken bir kelime var: Komşu... Görünüşe göre MS, eğer bir kelime oyunu söz konusu değilse, bu işi çok ciddiye alıyor ve gerçekten de Apple Store'ların hemen yanına ya da çok yakınına kendi mağazalarını açmayı planlıyor.

Bu gelişmeler ışığında diyebiliriz ki Microsoft perakende satışta Apple'a misilleme yapıyor. Hatta mağazalarına dikkat çekmek için Natal teknolojisini bile kullanabilirler.

Yapılan açıklamalar gösteriyor ki rekabet hat safhada olacak ve umut ediyoruz ki bundan en çok fayda gören kullanıcılar olacak.

Tüm konu: Komşunuz Microsoft olsa ne düşünürdünüz?

İzleyin: Mac çocuklara göre değil!

Resimlerle: Microsoft tarihinin en önemli 10'u...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Microsoft'un restine Apple nasıl bir karşılık verecek?