mov formatını dvix im okumuyor

HPQ-User
10-11-2007, 00:28   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

erol sormuş:
digital fotoğraf makinemle çektiğim videolarımı dvd olarak yazdırıyorum,bu dvd yi bilgisayarda rahatlıkla izleye bilirken dvd i oynatıcım okumamaktadır.sorunun mov formatında çektiğim videolarım olduğunu söylediler bunu mpeg formatına çevirmem gerekiyormuş,bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
core 2 duo,120gb,1gb ram,256 ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.0.3705; .NET CLR 1.1.4322; Media Center PC 4.0)

Borga-x
10-11-2007, 02:38   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

MOV formatı bildigim kadarıyla Quıcktıme (Apple Mac.)formatı çevırme işlemi için SUPER adlı bedava olan yazılı kullanabılırsınız.

crixallis31
11-11-2007, 15:45   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
596 mesaj

Ya da vlc player kur derdine derman olabilecek  ücretsiz yazılımdır bunla izleyebilirsin videoyu.

benersince
11-11-2007, 19:14   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

mov formatını bırak dvd yi power dvd 6 bile okumuyo bencede bir converted programıyla dvd playerinin oynatıcı m peg vcd dvd dvx vmw formatlarına çevirmelisin

crixallis31
12-11-2007, 03:46   |  #5  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

Format dönüştürme sıkıcı ve yorucu bir işlem(ayrıca birazda olsa deneyim lazım en az kayıpla dönüştürmek için) media playerin işe yaradığını görmedim(winamp kullanıyorsan tabi) vlc player ve k-lite codec programalrıyla neredeyse açamadığın codec kalmasın bence media playeri kaldırma taraftarıyım:)

benersince
12-11-2007, 16:42   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj

illa bi player lazımsa sim player total vidio player vcl bunlar zahmetsizce mov uzantısını okur

Luciferman
20-02-2008, 15:05   |  #7  
Taze Üye
7 mesaj

Ne kadar acıklı bi durum, dört kişi cevap yazmış arkadaşa ama sanırım bunlardan üçü gerçekten ama gerçekten sorusunu dikkatli okumamış!

Arkadaşlar birine cevap yazıyorsanız veya yardım etmek ise niyetiniz, bu kişinin gerçek sorununu doğru olarak algılayıp elinizi klavyeye götürün, anladığım kadarı ile kişi cevap vermemiş ama ona yazdığınız yardım yazılarınızı ben de okusam benim de kafamın tası atar cevap vermezdim.

1. Arkadaş sorduğu soruda, elindeki MOV dosyalarını DVD içine yazdırdığını, yazdırdığı dosyaları bilgisayarında seyrederken (bilgisayarda seyredebildiğine göre kodekleri yüklü ve bi oynatıcı problemi yok) ama DVD oynatıcısında - yani ilgilizce yazmamış kusuruna bakmayın - DVD Player'ında oynatamıyor.

Zaten piyasadaki hemen hemen bütün DVD Playerlar MOV dosyasını desteklemiyor.

2. Burada kendisine verilecek cevap: TV de seyredebilmesi için, convert etmek zorunda olduğudur. Ve bunun için önce MOV dosyalarını Mov To Avi Mpeg Wmv Converter gibi bir program ile Playerının desteklediği: AVI, MPEG gibi bi formata çevirmesi daha sonra DVD'ye yazarak DVD oynatıcısında TV üzerinde seyredebileceği olmalıydı.

3. Yazdığınız kodeklerin veya VLC veya GOM playerlara arkadaşın ihtiyacı olmadığı tek ihtiyacı olanın yazdığı sorunu dikkatli okuyup gerekli cevabın verilmeydi.

Geçmiş olsun.

Beğenmedim

Son Düzenleme: Luciferman ~ 20 Şubat 2008 15:08
benersince
23-02-2008, 15:47   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj

zaten çevirmesini söylemişiz degilmi