kopya xp de...

HPQ-User
16-03-2008, 00:36   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

KIZILTUY sormuş:
Hp pavilion dv5245ea kullanıyorum..kurtarma bölümü olan d surucusu ve olusturmus oldugum kurtarma dvd lerının calısmaması uzerıne baska xp ile format attım ve hiç memnum degılım.orjınal kurtarma dvd lerını baska bılgısayrda duzelttım ama bu sefer de calısmadı(dvd lerde sorun yok) bu durumdan nasıl kurtulabılırım acıl yardımlarınızı ve cozumlerınızı beklıyorum...sımdıden tesekkur ler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İşlemci   : Intel® Core Duo Çift Çekirdek
İŞLEMCİ HIZI   : T2050 1,6 GHz 2M 533MHz FSB
BELLEK  : 1024 MB
SABİT DİSK   : 100 GB
Menşei   : İthal
Ağırlık   : 2,98 kg
EKRAN BELLEĞİ   : 256 MB
Ekran boyutu   : 15,4"
EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ   : 1280 x 800
ETHERNET   : 10/100
Garanti süresi   : 2 Yıl
GRAFİK İŞLEMCİ HAFIZASI   : 256 MB
BELLEK TİPİ  : DDR2 RAM
MODEL   : PAVILION dv5245EA RE294EA
MODEM   : 56K Faks Modem
EKRAN ÖZELLİĞİ   : WXGA TFT
GRAFİK TİPİ   : NVIDIA GeForce Go 7400
İŞLEMCİ TİPİ   : Çift Çekirdek
OPTİK SÜRÜCÜLER   : DVD+/-RW
Pil ömrü   : 2,5 saat
PİL TİPİ   : 6 hücreli li-Ion
TOUCHPAD MOUSE   : Var
Ses Kartı   : 16 bit
TEKNOLOJİ   : Intel® Centrino® Duo
TV-OUT ÇIKIŞI   : Var
USB BAĞLANTI ADEDİ  : 3

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.2; .NET CLR 2.0.50727)

Banned
16-03-2008, 09:45   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Eğer mevcut dvd yi boot edebiliyorsanız ve çalışan bir xp niz varsa dvd de ne kadar hata olduğu önemli değil standart sistem kurtarma seçeneği ile orjinal xpnize kavuşabilirsiniz.DVD tam sistem kurtarma seçeneğinde hatalı kısımda takılır kalır ve ilerlemez fakat standart sistem kurtarma işleminde hatalı kısımları atlar ve eski windowsun hdd deki dosyasını silmez onu kullanır.

Diğer taraftan ben hp ile bayağı  bir proplemler yaşadım bu hp-tools yazılımın sorunlu olduğu kanusunda. Sizde ısrarcı olursanız pc yi gönderip birkaçgün  içinde hem orjinal kurulum yaptırıp hemde dvdleri kendilerinin oluşturmasını sağlayabilirsiniz. Israrcı olun ve programın dvd yi hatalı yazdığını ve kurtarma yapmadığını söyleyin. ( Laf aramızda pc yi asla format atmadan göndermeyin, yani dvd arzasından sonra kurduğunuz korsan windowsu silin)

Kapalı Hesap (34907)
16-03-2008, 10:58   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

Arkadaşım sorunun cevabı xp forumunda https://www.chip.com.tr/forum/Acil-yardim_t51181.html

Arkadaşım sen XP cd ni tak yeniden HDD de yeniden bölüm oluştur sil ve baştan C BÖLÜMÜNE XP KUR.Kurtarma dvd leri ile boşa zaman harcama temiz xp kurulumundan sonra yedeğini al sistem geriyüklemeden yeni yüklemeni kaydet ama sonra silme,sorun olduğunda geri alabilirsin sistemini...

Ayrıca kopya XP forumu altında cevap aradığın yer yanlış yasal olarak  telif kakkı bulunan XP veya herhangi bir yazılım kopyalamak suçtur.