Korsan Windows kullananların kafası karışık

CHIP Online
03-10-2009, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Korsan Windows kullananların kafası bir kez daha karıştı: İşte Microsoft'un son hamlesi...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/kors ... -karisik_15566.html

Resimlerle: Microsoft Security Essentials

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ücretsiz anti-virüs yazılımı Microsoft Security Essentials , güvenlik için para harcamak istemeyen veya ödeyemeyen kullanıcılara yönelik bir ürün. Özellikle dünyanın gelişmekte olan ülkelerinde, virüs salgınlarının büyüyecek ortam bulmasını engelleyecek. Bu yazılımı korsan Windows kullananlar kuramayacak.

Microsoft Genuine Windows Team yöneticisi Alex Kochis  "Kurulum esnasında Windows'un yasal bir kopyasını kullandığınızı onaylatmanız gerekiyor." diyor. Genuine Windows, yani orijinal Windows şemsiyesi altında şirketin pek çok anti-kopya teknolojisi yer alıyor. Bunların arasında ürün aktivasyonu, onaylatma ve uyarı parçaları mevcut. Bunlar bilgisayarda kurulu Windows'un orijinal olup olmadığını belirli aralıklarla kontrol ediyor.

Haberin devamında: MS hangi yazılımların korsan kurulmasına göz yumuyor?

Tüm konu: Korsan Windows kullananların kafası karışık

İzleyin: Explorer 8 ve gizlilik

Resimlerle: Microsoft Security Essentials

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: MS bu yazılımı herkese açmalı mı?

Fattur
03-10-2009, 01:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Gartner'ın güvenlik analizcisi John Pescatore "Microsoft'un Security Essentials'ı kopya Windows'lara vermesinde bir anlam görmüyorum. Sonuçta pek çok ücretsiz ve kaliteli anti-virüs var. Alternatifler varken bu konuda Microsoft'un üzerine gitmek manasız. Öte yandan alternatifsiz olan Windows güvenlik yamalarını Microsoft zaten paylaşıyor."

Buna antivirüs firmaları parayı koklatmış Kahkaha

ECHELON_
03-10-2009, 01:20   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,644 mesaj

cracklı olanın lisanssız olmadığını nasıl tespit edecekte anti çalışmayacak

mindmehmet
03-10-2009, 02:12   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
118 mesaj

sanırım cracklı olanlar lisanslı sayılıyor ;)

toddler
03-10-2009, 02:47   |  #5  
Yıllanmış Üye
220 mesaj
Alıntı: Fattur  
Gartner'ın güvenlik analizcisi John Pescatore "Microsoft'un Security Essentials'ı kopya Windows'lara vermesinde bir anlam görmüyorum. Sonuçta pek çok ücretsiz ve kaliteli anti-virüs var. Alternatifler varken bu konuda Microsoft'un üzerine gitmek manasız. Öte yandan alternatifsiz olan Windows güvenlik yamalarını Microsoft zaten paylaşıyor."

Buna antivirüs firmaları parayı koklatmış Kahkaha

Pek çok kaliteli ve ücretsiz antivirüs var demiş adam. Parayı koklatmakla alakası yok ki.

Konuya dönecek olursak bence M$ enerjisini ve parasını antivirüs için harcayacağına güvenlik açığı olmayan bir win yada bulunan güvenlik açıklarını çabucak kapatmaya harcasa daha doğru olur. Antivirüs nedemek şimdi ben açıkları kapayamıyorum bari antivirüsle idare edinmi diyor.

Mehmet-
03-10-2009, 07:07   |  #6  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
2,296 mesaj

Diğer uygulamalarına ters düşmemesi için bence açmalı.

H@ckerCesur
03-10-2009, 13:21   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,881 mesaj

Korsanın en büyük destekcisi microsoft zaten.
(Sadece hipotez)

Son Düzenleme: H@ckerCesur ~ 03 Ekim 2009 13:22
posicor
03-10-2009, 15:44   |  #8  
Yıllanmış Üye
358 mesaj

Kendi yazılımı yaw, ister açar ister açmaz.Analizci vatandaşa katılıyorum, açmasa problem olacaklar güvenlik yamaları, onların alternatifi yok.

PC.Kopat
03-10-2009, 22:24   |  #9  
Yıllanmış Üye
750 mesaj

Aman ya çok anladı da... Ben 3 adımda legal xp temizlenmişini kullanarak aktive etmiştim XP'yi anlamadı...