Korsana ağır bir darbe daha!

CHIP Online
24-06-2010, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Son zamanlarda korsana karşı girişilen harekat haberlerinin ardı arkası kesilmiyor! İşte son olay...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/kors ... rbe-daha_20815.html

Resimlerle: En iyi torrent siteleri

Amerika, iyice artan internet korsanlığına bir dur demenin vaktinin geldiğini dile getirdi. Amerika'nın internet üzerinden yasa dışı yollarla, başka ülkeler üzerinden kullanıcılara ulaşan müzik, film v.b. verilerden dolayı yıl içerisinde milyarlarca dolar kaybettiği belirtildi.

Motion Picture CEO'su Bob Pisano; "Yayınlanan ürünlerin içeriklerini ve fikri mülkiyet haklarını dijital ortamlarda korumak çok büyük önem arz etmektedir" diyerek durumun ciddiyetini belirtti. Ayrıca Amerika'daki bilgisayar ve oyun yapımcılarının da kullandıkları koruma sistemlerini arttıracakları gelen diğer haberler arasında.

Korsan ve taklit ürünlerin denetlenmesi yönünde neredeyse hiçbir çaba sarf etmeyen Çin'e olan tepkiler artıyor. Özellikle Amerikan Ticaret Temsilcisi Ofisi yıllardır Çin'deki ve Rusya'daki illegal Amerikan film ve müziklerinin önüne geçmeye çalışıyor. 2007 yılında Rusya'daki en büyük illegal sitelerden birisi olan Allofmp3, yoğun baskı sonucunda kapatılmıştı.

Başkan yardımcısı Joe Biden'se; "Kendi sınırları dahilinde bile olsa bizim mallarımızı herhangi bir illegal yol ile kullanan hükümetlere direk ve sert bir cevap vermek bizim görevimizdir" açıklamasında bulundu.

Tüm konu: Korsana ağır bir darbe daha!

Resimlerle: En iyi torrent siteleri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Korsanla savaş ne derece başarılı olabilir?

uGuR.uK
24-06-2010, 02:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2007

yeter laan rahat bırakın biziDil çıkarıyor
ne bu kardeşim, devlet hazinesinden prim mi ödeniyor bu korsan karşıtlarına anlamadım ki?? Gülümseme

Dgn_can
24-06-2010, 16:39   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
84 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

istediğini yapsın :D sonuç ??

dogan karagul
26-06-2010, 19:00   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2010

autodesk te korsan yazılımın önüne geçmek için büyük savaş veriyor Ankara izmir ve antalyada korsan yazılım kullananan inşaat ve mimarlık ofisleri basılmış.Her geçen günde ihbarlar artıyormuş insanlar kendi çalıştıkları şirketleri , [email=info@autodesk.com.tr]info@autodesk.com.tr[/email] den autodesk e ulaşarak şikayet ediyormuş.Milyarlar kazanıp zengin oluyorlar fakat orjinal yazılım kullanmıyorlar artık buna bi son verilmesi lazım.

dogan karagul
12-07-2010, 17:43   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2010

Geçenlerde bir tanıdığımdan duydum,işten atılan bir grup çalışan iş yerinde kullanılan tüm korsan yazılımları şikayet etmişler, autodesk baskın yapıp tüm korsan yazılımları tespit etmiş... :) Autodesk ihbar edenlere ödülde veriyormuş bildiğim kadarıyla :)) eminim korsan ihbarları gün geçtikçe artar...

dogan karagul
27-01-2011, 16:30   |  #6  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2010

Arkadaşlar korsan patron diye bir site yapılmış... çalışanlarına korsan yazılım kullandıran korsan patronları rahatlıkla şikayet edebileceğimiz bir site...