"Kota dostu" mobil Chrome geliyor!

CHIP Online
16-01-2014, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Chrome'un yakında yayınlanacak olan yeni "mini" sürümü, kota derdinizi biraz da olsa rahatlatacak!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/kot ... -geliyor_44869.html

Resimlerle: En iyi 24 Chrome web uygulaması!

Google, mobil web tarayıcısına eklediği sıkıştırma işleviyle veri tüketimini yüzde 50'ye kadar azaltma olanağı sunmaya başlıyor.


Chrome'un Android ve iOS sürümlerine gelen yeni özellik, ayarlar altındaki "bant genişliği yönetimi" sayfası yoluyla etkinleştirilebiliyor ("veri kullanımını azalt" ayarını etkinleştirerek). Google'a göre arayüz, işlev sayesinde verinden ne kadar tasarruf ettiğinizi de gösteriyor. İşlev hakkında detaylı bilgiye Google'ın destek sayfasından ulaşılabiliyor.


Chrome'a eklenecek diğer özellikler arasında iOS'taki Chrome için Google Translate entegrasyonu da var. Bu sayede iPhone ve iPad kullanıcıları, tek düğmeye dokunarak sayfaları tercüme edebiliyorlar. Chrome'un Android sürümündeki bir yenilik ise web siteleri için araç çubuğu menüsünü kullanarak giriş ekranı kısayolları oluşturabilme. Bu kısayollar, Google'a göre "belirli web sitelerini farklı bir uygulama gibi, tam ekran açmanıza izin veriyor ve bu siteler, uygulama geçiş ekranında ayrı bir uygulama olarak görünüyorlar."


Chrome'un yenilenen sürümleri, Google Play ve Apple App Store'da birkaç gün içinde indirmeye sunulacak.

Tüm Konu: "Kota dostu" mobil Chrome geliyor!

Resimlerle: En iyi 24 Chrome web uygulaması!

Kaynak: www.chip.com.tr