Kotalı dan kotasıza geçiş ?

ReFeRaNSs
21-03-2009, 18:14   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,225 mesaj

1Mbit 4gb kotalı TTnet adsl aboneliğimden 1Mbit kotasız tarifeye geçmek istiyorum.

Şuanda. mart ayında gelen fatura e-fatura olarak geldi 35tl  duruyor (daha ödenmedi), onu ödyeceğim,

Sonrasında; geçiş ücreti ne kadar olur? yani nisan ayı faturası kaç para gelir?

-şubat ayı kota aşım: mart ayında gelen faturaya göre 819 mb ~ödenecek~
-mart ayı kota aşım yok (adsl sorgulama kısmında 2 gb görünüyor).

Yardımcı olursanmız sevinirim.

Fattur
21-03-2009, 18:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Geçiş parasaı almamışlardı bizden.Ama dikkatli ol daha geçen gün biri mağdur olmuştu..

Al buyur oku:

ReFeRaNSs
21-03-2009, 19:13   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

En iyisi arayıp sormak. Herbişeryini öğreneyim sonrasında mağdur olmak istemiyorum

trinity
21-03-2009, 19:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/ADSL-Hizi-Farki_t97060.html

bu konuyu uzun uzun tartışmıştık burad inceleyin lütfen

CU_GS7
21-03-2009, 20:06   |  #5  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
ercanyerci
1Mbit 4gb kotalı TTnet adsl aboneliğimden 1Mbit kotasız tarifeye geçmek istiyorum.

Şuanda. mart ayında gelen fatura e-fatura olarak geldi 35tl  duruyor (daha ödenmedi), onu ödyeceğim,

Sonrasında; geçiş ücreti ne kadar olur? yani nisan ayı faturası kaç para gelir?

-şubat ayı kota aşım: mart ayında gelen faturaya göre 819 mb ~ödenecek~
-mart ayı kota aşım yok (adsl sorgulama kısmında 2 gb görünüyor).

Yardımcı olursanmız sevinirim.

Hocam benden sana tavsiye..:
Yarın daha hemen mevcut ttnet aboneliğini iptal et..
Sonrasında şu linkteki kampanyadan yararlan..:

Kredi kartı ile abone olunca 1mbit sınırsız 7 ay boyunca 26,81 TL, sonrasındaki 5 ay da 45,31 TL ödeniyor.. 1 yıllık sözleşme yapıyorsun yani..
Ama bence 1 yıllık bir bağlayıcılık büyük bir sorun değil.. 1 yıl sonra o zamanın şartlarına göre diğer firmalara geçiş yapılabilir..
Ben de 4GB kotalı ttnet kullanıyordum; bu kampaya ile smile'a geçtim.. Bana mantıklı gelen bir kampayaydı; bahaneyle sınırsıza geçmiş oldum; üstüne ttnet'ten bir nebze kurtulmuş oldum..
Tavsiyemdir kısacası; biraz reklam oldu neyse..Dil çıkarıyor

ReFeRaNSs
21-03-2009, 20:07   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
1,225 mesaj
trinity
https://www.chip.com.tr/forum/ADSL-Hizi-Farki_t97060.html

bu konuyu uzun uzun tartışmıştık burad inceleyin lü

Teşekkür ederim, çok bilgilendirici oldu. ben o konuyu nasıl kaçırdım bilemiyorum, şimdi arayıp geçmek istediğimi bildireceğim.

CU_GS7
21-03-2009, 20:13   |  #7  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
ercanyerci
Teşekkür ederim, çok bilgilendirici oldu. ben o konuyu nasıl kaçırdım bilemiyorum, şimdi arayıp geçmek istediğimi bildireceğim.
O bahsedilen kampanya da kotalı sonuçta..
Mesajının zamanından düşünüyorum ki ayrıca sanırım benim yazımı henüz okumadın.. =)

ReFeRaNSs
21-03-2009, 20:16   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
1,225 mesaj
CU_GS7
O bahsedilen kampanya da kotalı sonuçta..
Mesajının zamanından düşünüyorum ki ayrıca sanırım benim yazımı henüz okumadın.. =)
Evet okumamıştım :)ama sorun şu ki kredi kartı yok :( maalesef bu durumda ben bu kampanyadan yararlanamam.Yorumun için teşekkür ederim...

edit: İmla

Son Düzenleme: ReFeRaNSs ~ 21 Mart 2009 20:16
CU_GS7
21-03-2009, 20:21   |  #9  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
ercanyerci
Evet okumamıştım :)ama sorun şu ki kredi kartı yok :( maalesef bu durumda ben bu kampanyadan yararlanamam.Yorumun için teşekkür ederim...

edit:

Kredi kartı dışı ödemelerde 6 ay indirimli ücret alınıyormuş..:
"Limitli paketlerde 3 ay ücretsiz, limitsiz paketlerdeki 7 ay indirim kampanyası kredi kartı ile yapılan aboneliklerde geçerlidir. Kredi kartı dışındaki diğer ödeme yöntemleriyle yapılan aboneliklerde limitli paketlerde 2 ay ücretsiz, limitsiz paketlerde 6 ay indirim uygulanır."

ReFeRaNSs
21-03-2009, 20:24   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
1,225 mesaj
CU_GS7
Kredi kartı dışı ödemelerde 6 ay indirimli ücret alınıyormuş..:
"Limitli paketlerde 3 ay ücretsiz, limitsiz paketlerdeki 7 ay indirim kampanyası kredi kartı ile yapılan aboneliklerde geçerlidir. Kredi kartı dışındaki diğer ödeme yöntemleriyle yapılan aboneliklerde limitli paketlerde 2 ay ücretsiz, limitsiz paketlerde 6 ay indirim uygulanır."
Şimdi kafam karıştı. 6 ay daha az ödemek, 6 ay 45 ödemek. ve sonrasında ttnete geçip yine fazladan ödemek istemiyorum. yani ilk bağlantı ücreti alırlarsa fazladan ödemiş olmaz mıyım?

CU_GS7
21-03-2009, 20:28   |  #11  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Olabilir ama o zaman da 6 aydırki kârlara sayılabilir ilk bağlantı ücreti.. =)
ttnet kotasıza geçişte bağlantı ücreti alıyorsa eğer, benim önerdiğim kampanya bir kat daha avantajlı durumda olur bence..
Ben bir seçenek daha önerdim; sen yine kendin araştırıp kıyaslayıp kararını verirsin kardeşim..

ReFeRaNSs
21-03-2009, 20:33   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
1,225 mesaj
Smile Adsl
Tüm smile adsl aboneliklerinde kampanya kapsamında aksi belirtilmediği müddetçe hat aktivasyon ücreti, 26,81 TL (kdv dahil) olarak faturalandırılmaktadır. Hat aktivasyon bedeli, hattın ADSL tanımlanması için bir defaya mahsus tahsil edilen bir ücrettir ve abonelik için kesilen ilk faturada yer alır.
buda ilk fatura 26tl + bağlatı ücreti 26 tl = 42 küsür bi fiyat eder ki sonrasında da ttnete geçeceğim için bi 26 lira daha açıkçası ttnette kalmak daha doğru ve kolay geliyor bana yani kapattırıp açtırmak gibi bi beklemek istemiyorum önemli işlerim oluyor. beklemeyi göze alamıyorum...

ReFeRaNSs
21-03-2009, 22:37   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

Hayırlısı ile,arayıp konuştum, ttnetten devam ediyorum 1mbit kotasız olarak:) aramadan, öğrenemezmiyim tarifenin değişip değşimediğini ?

Konuştuğum bayan 24 saat içerisinde modemninizi kapatıp açarak yararlanabilirsiniz dedi ama içim rahat değil, aramak istemiyorum çünkü artık muhatap olmak istemiyorum yeterince canımı sıktılar akşam akşam. biraz araştırdım ama bulamadım bi bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi?

Banned
22-03-2009, 14:41   |  #14  
Banlandı
232 mesaj

aynı aylık sabit ücret adı altında alınan artık isim* vermek istemediğim şey gibi bir kereliğe mahsus kazıklanmak sureti ile kotasıza geçebilirsin...lafım sana değil her gün dahada mağdur olan türk kullanıcılara...
*(haraç mı desem ne desem....)