Krizin Windows 7'ye etkisi nasıl olacak?

CHIP Online
21-05-2009, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Win 7'yi deneyenler memnun. Peki ama ekonomik şartlar final sürüme geçişe ne kadar darbe vurabilir?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Kriz ... l-olacak_12860.html

Resimlerle: Windows 7: Satışa bu kutularda sunulacak...

Windows 7 bir süredir ortalıkta ve dünya çapında milyonlarca kullanıcı Microsoft'un yeni işletim sistemini bir şekilde deneme şansı buldu. Genel olarak sistemi deneyen kullanıcıların büyük kısmı Windows 7'yi beğendi fakat piyasa çıktığında geçiş oranı bu beğeni ile doğru orantılı olmayabilir. Uzmanlar özellikle kurumsal kullanıcıların toplu Windows 7 lisansı satın alma kararlarını bir süre geciktireceklerini ve bunun da Microsoft'un ön gördüğü satış rakamlarını etkileyeceğini düşünüyorlar.

Örneğin 3000 bilgisayarı olan bir kurumun Windows 7'ye geçişi pek de ucuza mal olmayacak. Firmaların büyük kısmında halen yaygın olan Windows XP lisansları büyük ihtimalle indirimli Windows 7 almaya yaramayacak. Bu yüzden tüm sistemler için yeni lisans satın alma ve donanım gereksinimlerini karşılayamayan PC'lerin geliştirilmesi gerekecek.

Tüm konu: Krizin Windows 7'ye etkisi nasıl olacak?

İzleyin: XP Mode Böyle çalışıyor

Resimlerle: Windows 7: Satışa bu kutularda sunulacak...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Windows 7'ye geçir hızı beklentilerin altında kalabilir mi?

Süleyman.
21-05-2009, 00:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Kalabilir.

H@ckerCesur
21-05-2009, 10:15   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj
eltahir
Kalabilir.
çünkü rc sürümü ücretsiz diye deneyen çok. İş paraya gelince yarısından fazlası gidecektir.
Ya da korsana dönecektir Ağzı kulaklarına varıyor

AkyüzCan
21-05-2009, 22:41   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
278 mesaj
H@ckerCesur
çünkü rc sürümü ücretsiz diye deneyen çok. İş paraya gelince yarısından fazlası gidecektir.
Ya da korsana dönecektir Ağzı kulaklarına varıyor
Denemenin ötesinde final sürüm işletim sistemini silip tek sistem olarak-uyarılar yapılmasına karşın-beta işletim sistemi kullanlar bile var dı şimdi de RC1 kullanlıyor...Peki bu  kullanıcılar "aaa çok stabil sistem oldu online olarak satın alayım mı diyecek" final sürüm çıktığında hiç sanmıyorum ...Peki bu öngörüm yapılmıyor mu gates cephesinde sadece ülke bazında bakmıyalım sadece windows 7 beta 7000 build için 2 Milyon lisans anattarı dağıtıldı... Bu kadar dev tester kitlesinin vista ile aynı kernel serisindeki bir işletim sisteminin hem
testirliğini hem de gönüllü propagandistliğini acaba kaç milyon dolara yaptırtabilirdi,Ağzı kulaklarına varıyor microsoft;alan memnun satan memnun yani ama genede satış trendleri olarak doğru yöntem izledi gates cephesiAlkış windows 7 emin olun iyi iş yapacak hem de çok iyi iş .....

720p
21-05-2009, 22:49   |  #5  
Yıllanmış Üye
480 mesaj
sadece windows 7 beta 7000 build için 2 Milyon lisans anattarı dağıtıldı.

Satsınlar Windows7'yi 10$'a, 2 milyon değil 200 Milyon kişi satın alır ama sen 200$'a satarsan işletim sistemini korsan kullanım kaçınılmazdır...

Son Düzenleme: 720p ~ 21 Mayıs 2009 22:50
Fattur
22-05-2009, 22:01   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
Fizik

Satsınlar Windows7'yi 10$'a, 2 milyon değil 200 Milyon kişi satın alır ama sen 200$'a satarsan işletim sistemini korsan kullanım kaçınılmazdır...

Buna lafım yok Kahkaha

. Bu firmaların hala ağırlıklı olarak XP kullananlara karşı diğer bir avantajı ise kullanıcı tecrübesi açısından Windows 7'ye geçişte sorun yaşanmayacak olması. Vista ve Windows 7'nin benzerlikleri, Vista kullanıcılarının yeni sisteme daha hızlı adapte olmasını sağlarken, XP kullanıcıları için Windows 7'de bir alışma süreci gereksinimini ortaya çıkartıyor.

Bu konuda da çok doğru demiş editörümüz...

Mustafa Akın
22-05-2009, 22:14   |  #7  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

Vista'ya istediği o uçuk fiyatlar ve bu kriz olduğu sürece kimse geçmez.