Kubuntu

Boracalin
07-11-2011, 03:31   |  #1  
Boracalin avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

Ya arkadaşlar forumun linux bölümünü geziyorum bir kaç gündür , bol bol rastladığım tek şey Ubuntu böyle , şöyle...

Çok dağıtım denedim , ama KUBUNTU diyorum...

Ati ekran kartımla  , ne driver problemi yaşadım ne de kurulum problemi...

Görselliğine ise zaten diyecek hiç birşey yok... Şov yapmış adamlar resmen... KDE zaten süslüdür hep :)

Bırakın ubuntu'yu da kubuntu'ya bakın canavar maaşallah...

Gün itibari ile Win 7'yi tamamen kaldırmış olup , sadece Kubuntu 11.10 kurdum.. Bir süredir deniyordum zaten , baktım bu sefer olmuş :D bye bye dedim win'e :)

[url=http://bit.ly/c25MCx][/url]

Kapalı Hesap (154666)
07-11-2011, 13:22   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Kubuntuyu ben de çok kullandım. Ama her nedense dosya yöneticisi hata veriyordu. (dolphin)
Ben de başka sürümleri deniyorum.
Şu an en ideal ve hızlı olarak ubuntu çekirdeği üzerine LXDE sürümünü deniyorum. Oldukça hızlı ve stabil.
Kapanma süresi 1 sn

Recebow
07-11-2011, 16:37   |  #3  
Recebow avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
550 mesaj

Aynen lxde masaüstü çok hızlı çalışıyor düşük donanımlı bilgisayarlar için biçilmiş kaftan.
Bir de kdeyi "mageia" diye bir linux dağıtımı var benim şuana kadar kulladığım en stabil kde masaüstü  deneyin memnun kalacaksınız.

Son Düzenleme: Recebow ~ 07 Kasım 2011 16:40
Boracalin
09-11-2011, 00:05   |  #4  
Boracalin avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,592 mesaj
Alıntı: hellino  
Aynen lxde masaüstü çok hızlı çalışıyor düşük donanımlı bilgisayarlar için biçilmiş kaftan.
Bir de kdeyi "mageia" diye bir linux dağıtımı var benim şuana kadar kulladığım en stabil kde masaüstü  deneyin memnun kalacaksınız.
Evet onun methini duydum :)

Mandrivanın eski geliştiricilerinin yaptığı bir dağıtım...

Ancak çok yeni geldi bana... Destek durumları endişelendirdi :(
Malum mandrivayı iç ettiler , bunun sonununda böyle olmayacağı ne malum ??

Mandriva ilk denediğim dağıtımlardan biriydi... Linuxla onunla tanıştım diyebilirim...
Yazık oldu çok elit bir dağıtımdı halbuki benim gözümde...

(bu arada mageia isosu var elimde , kurulumunuda denemiştim , ancak atiden olduğunun düşünüyorum ekrana görüntü gelmemiş takılmış kalmıştı :((( )

Boracalin
09-11-2011, 00:26   |  #5  
Boracalin avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,592 mesaj
Alıntı: mr_yamyam  
Kubuntuyu ben de çok kullandım. Ama her nedense dosya yöneticisi hata veriyordu. (dolphin)
Ben de başka sürümleri deniyorum.
Şu an en ideal ve hızlı olarak ubuntu çekirdeği üzerine LXDE sürümünü deniyorum. Oldukça hızlı ve stabil.
Kapanma süresi 1
Valla 1-2 gün xubuntu denedim xfce masaüstü... Çok sönük geldi bana :(  O nedenle Lubuntu'ya hiç dayanamam :( 

Win 7 alışkanlığından sonra KDE'den aşağısı kurtarmıyor :(((

Bu arada hiç masaüstü görüntüsü yok mu ?

Son Düzenleme: Boracalin ~ 09 Kasım 2011 01:09
Recebow
09-11-2011, 04:39   |  #6  
Recebow avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
550 mesaj
Alıntı: Boracalin  
Evet onun methini duydum :)

Mandrivanın eski geliştiricilerinin yaptığı bir dağıtım...

Ancak çok yeni geldi bana... Destek durumları endişelendirdi :(
Malum mandrivayı iç ettiler , bunun sonununda böyle olmayacağı ne malum ??

Mandriva ilk denediğim dağıtımlardan biriydi... Linuxla onunla tanıştım diyebilirim...
Yazık oldu çok elit bir dağıtımdı halbuki benim gözümde...

(bu arada mageia isosu var elimde , kurulumunuda denemiştim , ancak atiden olduğunun düşünüyorum ekrana görüntü gelmemiş takılmış kalmıştı :((( )

Olabilir zaten atiyle linux arasında bir düşmanlık var heralde ati ekran kartları hep problem çıkartıyor.

Kapalı Hesap (154666)
09-11-2011, 15:05   |  #7  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj
Alıntı: Boracalin  
Valla 1-2 gün xubuntu denedim xfce masaüstü... Çok sönük geldi bana :(  O nedenle Lubuntu'ya hiç dayanamam :( 

Win 7 alışkanlığından sonra KDE'den aşağısı kurtarmıyor :(((

Bu arada hiç masaüstü görüntüsü yok mu ?

LXDE sürümü az miktarda veri barındırdığı için çoğu uygulamaları sonradan kurmak gerekmekte. Ancak ubuntu 11.04 sürümünü LXDE sürümüne transfer edebilmekteyiz. Bu sayede java ve kodekler gibi birçok eklentilerimiz de bilgisayarımızda kurulu kalmaktadır. Ben ubuntu 11.04 sürümünü LXDE masaüstüne getirdim. Konuyla ilgili bilgiler ubuntu sitesinde mevcut. Bilgisayar daha hafifledi ve istediğim programlarda rahatlıkla çalışabilmekteyim. Bilgisayarın açılma ve kapanma süreleri ciddi şekilde hızlı.
Şahsen ben fazla cafcaflı masaüstüni sevmiyorum. Önemli olan sade ve kullanışlı olmasıdır.