Kulaklık Problemi

Tevfik AKTUNC
01-02-2012, 14:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

İyi günler chip.com.tr ailesi, benim problemim yeni almış olduğum kulaklık problemi Philips marka bir kulaklık aldım fakat ses çıkıyor ama yeterince değil. Aşağıda resimde vermiş bulunmaktayım Hoparlörde çalışıyor ses geliyor fakat Kulaklık etkinleştiremiyorum. Kulaklık için bir eklenti veya yapmam gereken bir güncelleme var mı acaba?

Görmüş olduğunuz gibi Kulaklık'ta Uygula ve Etkinleştir bulunmamaktadır. Nasıl yapabilirim bu durumu? Kulaklığı nasıl seçebilirim? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son Düzenleme: Tevfik AKTUNC ~ 01 Şubat 2012 14:57
technomistic
01-02-2012, 15:50   |  #2  
technomistic avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,520 mesaj

Kulaklık yapılandır dediğinde ordaki hassasiyet ayarlarına bak bakalım nedir ne değildir.
Ayrıca kulaklık için ekstra bir olay yapmana gerek yok ki, takarsın jack girişine bitti :)

Tevfik AKTUNC
01-02-2012, 17:15   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Alıntı: technomistic  
Kulaklık yapılandır dediğinde ordaki hassasiyet ayarlarına bak bakalım nedir ne değildir.
Ayrıca kulaklık için ekstra bir olay yapmana gerek yok ki, takarsın jack girişine bitti :)
Hocam çalışıyo çalışmasında problem yok fakat ses istediğim gibi gelmiyor. Kulaklık seçtiğimde eminim daha farklı gelecektir. Hassasiyet ayarlarında falan gözükmüyor malesef birşey, bunu nasıl güncelleyebilirim?

mustafa2116
01-02-2012, 20:48   |  #4  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

internetten realtek Audio sürücüsünü indirip kurun işinize yarayabilir ama sorununuzun  bir kaç nedeni olarakta şunlar olabilir.
1- Ses denetim ayarlarına girin ve kullaklığınızın ses seviyesini  ses derinlik değerlerine ve ses miktarlarına göz atın.
2- Çalıştırdığınız uygulama  özel olarak  sesi kısık olabilir karıştırıcıdan  çalıştırdığınız uygulamanın  ses seviyesine bir bakın.
3- Kulaklığınızın ses  ayarı kısık olabilir ses  ayar yerindede bazı oynamalar yapınız o bölümdeki bir hata sesin yüksek haldeyken bir noktada kısık çıkmasını sağlayabilir.
4- Windows ses denetimini yeniden yüklemeyide deneyin işinize yarayabilir.