Kullandığım RAM'lerin markası aynı olmalı mı ?

mertilgin
09-02-2013, 21:14   |  #1  
mertilgin avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 4
62 mesaj

Merhaba arkadaşlar;

Sistemimde şu an 2x2gb Kingston HyperX 1600Mhz Cl9 dual kit ram bulunmakta. Windows 8 kullanmaktayım ancak bazı kullandığım programlar için artık RAM az gelmeye başladı. Yeni alacağım RAM Kingston olmak zorunda mı bazı arkadaşlar bu marka farklılığı yüzünden sorun yaşadıklarını belirtmişler bazıları ise marka farklı olabilir ancak hız değerleri (MHz) aynı olursa sıkıntı yaşamazsın demişler. Ben Corsair Vengeance 4GB 1600MHz Cl9 ve Kingston HyperX 2Gb Clg 1600Mhz birlikte kullanıp 6Gb yapmak istiyorum. Sizce sorun yaşar mıyım?

DiamondMines
09-02-2013, 23:18   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: mertilgin  
Merhaba arkadaşlar;

Sistemimde şu an 2x2gb Kingston HyperX 1600Mhz Cl9 dual kit ram bulunmakta. Windows 8 kullanmaktayım ancak bazı kullandığım programlar için artık RAM az gelmeye başladı. Yeni alacağım RAM Kingston olmak zorunda mı bazı arkadaşlar bu marka farklılığı yüzünden sorun yaşadıklarını belirtmişler bazıları ise marka farklı olabilir ancak hız değerleri (MHz) aynı olursa sıkıntı yaşamazsın demişler. Ben Corsair Vengeance 4GB 1600MHz Cl9 ve Kingston HyperX 2Gb Clg 1600Mhz birlikte kullanıp 6Gb yapmak istiyorum. Sizce sorun yaşar mıyım?

Frekanslar aynı ise sorun çıkmaz rahat ol. Zamanlamalarına yinede bak yeni ram alırken.

mertilgin
10-02-2013, 00:42   |  #3  
mertilgin avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 4
62 mesaj

Almaya karar verdiğimde öyle düşündüm bir arkadaş bir şeyler yazmış farklı marka almayın benim başım ağrıdı falan diye. Kafama takıldı bir sorayım dedim başka sorun yaşayan var mı diye teşekkürler yardım için.