Kullanici ayarlari, haklari[XP]

berkanozturk
14-05-2009, 13:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Merhaba
Su anda bende windows XP sp3 yüklü. Bilgisayarda iki kullanici bulunmakta.
1.Sistem yöneticisi
2.Normal kullanici

Ilk sorum: Windowsta normal kullanici tanimlandiginda, default olarak bir takim ayarlar veriyor windows. Iste, sunlari sunlari degistirebilirsin diyor. Ben Normal Kullaniciya bir takim baska haklari da vermek istiyorum. Bunu nasil yapabilirim

Ikinci sorum: Normal kullanici ile sistemdeyken, mesela bir sey yuklemek istedigimde, yönetici olarak girmem gerekiyor, Kullanici degistirmeden, programlari nasil kurarim?

Zaman ayirip yardim etmeye calisan arkadaslara cok tesekkurler

Kapalı Hesap (101323)
15-05-2009, 13:14   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,337 mesaj

sınırlı hesap kullanıyorsan bazı programları kuramassın en iyisi admin hesabı  üstünden kendine  yeni bir yönetici hesabı aç sonra sınırlı hesabı sil

Batıkan Doğan
15-05-2009, 18:50   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj
berkanozturk
Merhaba
Su anda bende windows XP sp3 yüklü. Bilgisayarda iki kullanici bulunmakta.
1.Sistem yöneticisi
2.Normal kullanici

Ilk sorum: Windowsta normal kullanici tanimlandiginda, default olarak bir takim ayarlar veriyor windows. Iste, sunlari sunlari degistirebilirsin diyor. Ben Normal Kullaniciya bir takim baska haklari da vermek istiyorum. Bunu nasil yapabilirim

Ikinci sorum: Normal kullanici ile sistemdeyken, mesela bir sey yuklemek istedigimde, yönetici olarak girmem gerekiyor, Kullanici degistirmeden, programlari nasil kurarim?

Zaman ayirip yardim etmeye calisan arkadaslara cok

Sınırlı hesabının altında kuracağın programın üzerine sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" seçeneğini seçip yöneticisi hesabının parolasını girerek programı kurabilirsin. Diğer sorun için bilgim yok. Ama internette biraz araştır. Ya da şöyle bir şey yapabilirsin. Professional sürümünü kullanıyorsan sınırlı hesap yerine standart kullanıcı (Power User) hesabı açabilirsin. Bu hesap altında çoğu programı kurabiirsin. Mesela WinRAR tarzı programları ama tabiki antivirüs gibi yazılımlar için tam sistem yekisi gerekiyor.

Düzeltme: Standart kullanıcı hesabını Başlat > Çalıştır'a "control userpassords2" yazıp, gelen pencereden oluşturabilirsin.

Son Düzenleme: Batıkan Doğan ~ 15 Mayıs 2009 19:07