kullanıcı hesapları

HPQ-User
18-07-2008, 19:10   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

EFE sormuş:
BEN BİLGİSAYARI ALDIĞIMDA, KULLANIRKEN GÖRDÜMKİ.YÖNETİCİ OLARAK BİLGİSAYARI KULLANMAMAM GEREKTİĞİ YANİ GÜVENLİKLE İLGİLİ BİR DURUM.BİLGİSAYARI ALDIM EVE GETİRDİM KULLANMAYA BAŞLADIM AMA HEP YÖNETİCİ OLARAK KULLANDIM.YENİ BİR KULLANICI HESABI OLUŞTURDUĞUMDA.DİĞER YÖNETİCİ HESABIMDAKİ BELGELERİ MÜZİKLERİ GÖREMİYORUM.BU SORUNU NASIL AŞACAĞIM.BİLGİSAYARI ALDIĞIM YER BU KONUDA YETERLİ BİLGİ VERMİYOR.YANİ İŞLETİM SİSTEMİ BİLGİSAYARA KURULRUKEN BİR YÖNETİCİ PAROLASI OLUŞTURULMASI GEREK YANİ ADMİN DENİYOR GALİBA.BİLGİSAYARI KULLANIRKEN YÖNETİCİ OLARAK OTURUM AÇIP KULLANMAYIN DİYOR.BİLGİSAYARA DIŞARDAN BİR SALDIRI OLDUĞUNDA,SALDIRGAN BİLGİSAYARI ELE GEÇİRİRSE,BİLGİSAYARDA HER TÜRLÜ HAKKA SAHİP OLUR.BENİM SORUN BU.BİR KULLANICI HESABI OLUŞTURDUĞUMDA.DİĞER YÖNETİCİ HESABIMDAKİ BİLGİLERİ YENİ HESABA KOPYALAYARAKMI TAŞIYAYIM NASIL OLACAK.TEŞEKKÜRLER

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
1.GB RAM- 256.GB SABİT DİSK-  512 MB EKRAN KARTI-  2.4 GHZ İŞLEMCİ- 1200 MHZ İŞLEMCİ HIZI- LCD MONİTÖR

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.1)

Banned
18-07-2008, 19:13   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
1,447 mesaj

Kullanıcı hesabını taşımak için
•       

Windows arabirimini kullanma
•       

Komut satırı kullanma
Windows arabirimini kullanma

1.

Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları'nı açın.

2.

Konsol ağacından Kullanıcılar‘ı tıklatın.

Nerede?
•       

Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları/etki alanı düğümü/Kullanıcılar

Kullanıcı hesabının bulunduğu klasörü de tıklatabilirsiniz.

3.

Ayrıntılar bölmesinde, taşımak istediğiniz kullanıcıyı sağ tıklatın ve sonra Taşı'yı tıklatın.

4.

Taşı iletişim kutusunda, kullanıcı hesabını taşımak istediğiniz klasörü tıklatın.

Notlar
•       

Bu yordamı gerçekleştirmek için, Active Directory'de Account Operators grubunun, Domain Admins grubunun veya Enterprise Admins grubunun üyesi olmanız ya da doğru yetkilere sahip bir temsilci olmanız gerekir. En iyi güvenlik yöntemi olarak, bu yordamı gerçekleştirmek için Farklı Çalıştır seçeneğini kullanın. Daha fazla bilgi için bkz: Varsayılan yerel gruplar, Varsayılan gruplar ve Farklı Çalıştır'ı kullanma.
•       

Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları'nı açmak için Başlat'ı tıklatın, Denetim Masası'nı tıklatın, Yönetimsel Araçlar'ı çift tıklatın, sonra da Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları'nı çift tıklatın.
•       

Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları'nı, etki alanları arasında kullanıcı hesabı taşımak için kullanamazsınız. Kullanıcı hesaplarını etki alanları arasında taşımak için Active Directory destek araçlarından biri olan Movetree'yi kullanın. Daha fazla bilgi için İlgili Konular'a bakın.
Sayfa üstüSayfa üstü
Komut satırı kullanma

1.

Komut İstemi’ni açın.

2.

Aşağıdakini yazın:

dsmove KullanıcıDN'si [-newparent ÜstDN]

Batıkan Doğan
18-07-2008, 19:15   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj

Merhaba,
Dediğin gibi yönetici hesabındaki dosyalarını diğer hesabındaki kişisel klasörlere taşımalısın. Eğer kişisel dosyalarının bulunduğu hesaba parola koymazsan o klasörlere erişebilirsin ama mutlaka parola koy. Eğer Vista kullanıyor olsaydın hiç bunlarla zaman kaybetmene gerek kalmazdı. Vista'da istediği hesabın kişisel dosyalarında kendi kullanığın hesaptan o hesabın parolasını girerek erişebiliyorsun.

1976mçm
18-07-2008, 19:26   |  #4  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
86 mesaj

BU CEVAP YETERLİ DEĞİL SORUNU ÇÖZEMEDİM.DAHA AÇIK BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM. TEŞEKKÜRLER.YANİ YÖNETİCİ HESABINDAKİ BİLGİLERİ YENİ HESABA TAŞIYABİLİRİM.PEKİ YÖNETİCİ HESABI AYRI BİR HESAP OLARAK KALACAKMI

1976mçm
18-07-2008, 19:32   |  #5  
Üye
86 mesaj

PEKİ NASIL TAŞIYACAĞIM ANLATIRMISIN.BENİM İŞLETİM SİSTEMİ.WİNDOWS XP PROFESYONEL 3.PAKET SÜRÜMÜ.YÖNETİCİ HESABIMI YENİ HESABA NASIL TAŞIRIM.HALA ÇÖZEMEDİM.SİZEDE SIKINTI VERİYORUM AMA.TEŞEKKÜRLER.

Son Düzenleme: 1976mçm ~ 18 Temmuz 2008 19:36
waybe
18-07-2008, 19:40   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,376 mesaj

bak bence yeni bir hesap aç onu admin yani yönetiçi yap sonra denetim masasında kullanıcı hesaplarına gir sonra müzüklerin dosyaların oldugu hesabın adminlikden normal kullanıcı yap istersen sonradan açtıgın kullanıcı şifre koyarsın

1976mçm
18-07-2008, 19:47   |  #7  
Üye
86 mesaj

DEDİĞİN GİBİ YAPTIM AMA.ADMİN HESABINI NORMAL KULLANICI YAPTIM OLMADI YANİ YÖNETİCİ HESABI ÖZELLİĞİNİ KORUYOR.YANİ İKİ TANE ADMİN HESABI OLUYOR.BİR HESABIN YÖNETİCİ OLUP OLMADIĞINI ANLAMANIN EN KOLAY YOLU.SAAT AYARLARINI DEĞİŞTİRMEK.BEN ADMİN HESABINI SINIRLI HESAP YAPTIĞIMDA BİLE BU ÖZELLİK DEĞİŞMİYOR.İKİ TANA ADMİN HESABI OLUYOR.BU SORONU ÇÖZEMEDİM.ÇOK TEŞEKKÜRLER KOLAY GELSİN

1976mçm
18-07-2008, 20:01   |  #8  
Üye
86 mesaj

CEVAP BEKLİYORUM

minnoş_97
18-07-2008, 20:07   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,115 mesaj

:C klasör(yada klasörlerini olduğu disk)ünü kopyalayıp diğer hesabındaki :D ye kopyala.artıı repppp

minnoş_97
18-07-2008, 20:08   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,115 mesaj

kullanıcı yaparken ayarları taşıma ekranını görmedinmi?

1976mçm
18-07-2008, 20:10   |  #11  
Üye
86 mesaj

HAYIR ÖYLE BİR EKRAN YOK.YADA BEN GÖREMİYORUM.BU İŞ İYİCE CAN SIKICI OLMAYA BAŞLADI BİLGİ
SAYARI KALDIRIP PENCEREDEN ATMADAN BİRİ BANA YARDIM ETSİN

1976mçm
18-07-2008, 20:18   |  #12  
Üye
86 mesaj

BİRAZ DAHA AYRINTILI BİLGİ VERİRSENİZ.MUTLU OLACAĞIM.BAŞARILAR.SAĞOLUN.ELLERİNİZ DERT GÖRMESİN

Kapalı Hesap (53751)
18-07-2008, 20:18   |  #13  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

İkinci hesabı oluştur (yönetici olmayan) sonra yönetici hesabıyla oturum açtığında belgelerini müziklerini kopyala sonra XP'de sanırım C:Users'dı( Vista'da C:Kullanıcılar ) oradan yönetici olmayan hesabın dosyasını görürsen girip içine kopyala (sanırım böyle oluyordu) kopyalama dizini masaüstü belgeler veya herhangi başka bir yer olabilir.Eğer olursa oradan istediğin yere taşırsın.

Batıkan Doğan
18-07-2008, 20:23   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,366 mesaj

Coşkun arkadaş XP kullanıyor. Eğer Vista olsaydı bunlara gerek bile yoktu. Çünkü çok basitleştirilmiş.
C:\Documents and Settings altındaki yönetici hesabındaki dosyaları sınırlı hesabın klasörüne at. Gülümseme

Son Düzenleme: Batıkan Doğan ~ 18 Temmuz 2008 20:26
1976mçm
18-07-2008, 20:29   |  #15  
Üye
86 mesaj

SORUNU ÇÖZEMEDİM.GALİBADA ÇÖZEMEYECEĞİM.YÖNETİCİ HESABIMDAKİ DOSYALARI MÜZİKLERİ.RESİMLERİ.SINIRLI HESABA NASIL TAŞIRIM.WİN. XP PACK 3 KULLANIYORUM

Kapalı Hesap (53751)
18-07-2008, 20:31   |  #16  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj
BatıkanDoğan
Coşkun arkadaş XP kullanıyor. Eğer Vista olsaydı bunlara gerek bile yoktu. Çünkü çok basitleştirilmiş.
C:\Documents and Settings altındaki yönetici hesabındaki dosyaları sınırlı hesabın klasörüne at. Gülümseme
Bende Vista kullandığımdan XP'yi unuttum C:Documents and Settings bir türlü aklıma gelmedi ama XP'de bu adın ingilizce olduğunu biliyordum ondan Vista'ya baktım Kullanıcılar diyor hemen İngilizcesini söylemişim Users diye neyse C:Documents and Settings'e girip kopyalanacak işteBeğendim

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (41714) ~ 18 Temmuz 2008 20:31
Batıkan Doğan
18-07-2008, 20:35   |  #17  
Yıllanmış Üye
1,366 mesaj

Bak şimdi şöyle izah edeyim; Örnek veriyorum, şimdi senin "Yönetici" adında bir yönetici hesabın var ve bu hesabın kişisel klasörlerinde yani Belgelerim klasörü altındaki Resimlerim, Müziğim gibi klasörlerde dosyaların var. Ve sen kendine "Sınırlı" adında bir sınırlı hesap yarattın ve bu hesap altında Yönetici adlı hesabındaki dosyalara erişemiyorsun. Bunun için Yönetici adlı hesabındaki kişisel dosyalarını C:\Documents and Settings\Yönetici klasörü altından C:\Documents and Settings\Sınırlı altına taşıman yeterli olacaktır. Bu şekilde ancak Windows XP altında yönetici hesabının kişisel dosyalarıne erişebilirsin. Eğer bu işlemi yapmadan direk yönetici hesabındaki dosyalara erişmek istersen yönetici hesabına parola koymaman gerek. Böylece C:\Documents and Settings\Yönetici  klasörüne erişip tüm dosyalarına erişebilirsin. İnşallah bu anlattığım sorununu çözer.

Son Düzenleme: Batıkan Doğan ~ 18 Temmuz 2008 20:39
mobidik
18-07-2008, 21:03   |  #18  
Yeni Üye
32 mesaj

Yeni açtığın kullanıcı Bilgisayar yönetici yetkisindeyse en basitinden Şunları Yap:

C:\Documents and Settings klasörünü tıkla , içinde kullanıcı klasörlerini göreceksin , Daha önceki Yönetici Hesabın Default olarak eğer değiştirmediysen Administrator dür , Onu tıkla Desktop ve Belgelerimdeki herşeyi İstediğin Yere Kopyala...

ama burda bir çelişkide oluyor yine yönetici hesabında kalıyosun...

2. yöntem ki kesin olan;

Başlat Programlar içinde Donatılar içinde Sistem Araçları içindeDosya aktarım sihirbazı bulunuyor..Programın tamamını anlatmayacağım önemli nokta  , ilk olarka Yönetici hesabınla Yani ilk açılan hesabınla otum aç bunu çalıştır , Old Computer seç ,Diğer seçeneğini tıkla Yer belirt ( Tavsiyem 2.Partition veya Harici HDD) , Neleri aktarmak istiyorsan  onalrı seç Settings (Ayarlar) , Files (Dosyalar) , Her ikisi Both veya En alttaki kutucu işaretleyerek istebağlı seçim yapabilirsin...2. kısım da Diğer kullanıcınla otum aç, aynı Tool bu sefer New Computer seçeneğini seç ,En alttaki I dont Wizard Disk seçeneği seç , Diğer Sekmesini tıkla , önceden aktardığın klasörün yolunu ver...Bir aksilik çıkmazsa işlemin tamam olur...

emrek77
20-07-2008, 19:07   |  #19  
Yeni Üye
21 mesaj

kardeş bunlarla uğraşcağına indir masterhack.com dan kaspersky güvnli merak etme.hiç bir  şekilde saldıramazlar.yönetici olarak kullan

_eFeKenTLi_
04-01-2010, 12:53   |  #20  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj
Alıntı: mcafee23  
hergün hacker mı saldırıyor sana neiş yapıyorsun merak ediyorum;biryerlerden birşeyler duymuşsun o kadarboşuna meşgul etmişsin insanları
arkadasım cevap yazmadan once  konunun yayınlanma tarıhıne bak ....  bu soru sorulalı 2 sene ( 730 gun ) gecmıs  :d   nerden buldun bu soruyu .