kurs yardım lütfen

paradoks
11-09-2007, 17:12   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

tüm chip üyelerine ve chip ailesine slmlar aranıza yeni katıldım lakin ben chipten bilgisayar kullanım sertifikası almak istiyorum neler yapmalıyım nasıl başvuracagımı bilmiyorum kurs ile ilgili bölümü okudum fakat pek anlamadım bu konuya mutabık arkadaşlar bu sorunuma yardımcı olur iseler çok sevinirim şimdiden tşkler

Borga-x
11-09-2007, 17:33   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

kurs sekmesıne gır ve ordakı en baştakı konuyu okumaya başla. okudukça alttakı mavı lınklere tıklıyorsun. Bu şekilde öğreniyorsun yanılmıyorsam ufak capta quizleri de var. Ondan sonra sertıfıkanı alıyorsun. Önce temel bılgılerden başlamanı ve sırasıyla takıp etmenı öneririm. Zaten konuların altlarında okumadıgına daır uyarı notları var. Zaten uyelıgınde var. Tamam işte sorun çözüldü. Başka bır soru?

paradoks
11-09-2007, 17:56   |  #3  
OP Yeni Üye
34 mesaj

borga-x kardeş tşkler bu sitde yeniyim bana ilk cvp veren sen oldun tekrar tşk eger sorulara nasıl ulaşacagımıda yazar isen sevinirim tekarar tşk sen gibi insanlara bi konu hakkında yardımcı olan dostlarada tşk ve şükranlarımı sunarım saygılarımla... Alkış

Borga-x
11-09-2007, 18:10   |  #4  
İlk Maestro
11,767 mesaj

sorulara nasıl ulaşacağını tam bilmiyorum ama şöyle bir satır var.

Sınava girmek için tüm sayfaları okumak zorunlu mu?

Evet, ancak kurs dahilindeki tüm konuları okuduğunuz takdirde final sınavına katılabilirsiniz. Konulardan birden fazla sayfadan oluşabilir. O yüzden konu içindeki tüm sayfaları okumanızı öneririz.

umarım yardımı oldu.Sınavlar yanılmıyorsam mail yoluyla yollanıyor.

paradoks
11-09-2007, 18:19   |  #5  
OP Yeni Üye
34 mesaj

tekrara tşk tabiki yardımın oldu şimdi okudum biraz konu en kısa zamanda bitirecegim bakalım sorular karşıma çıkacakmı bir aynda biter inşallah ön bilgim var yani microfost öfis dersleri aldım ticaret mes.lisesi bilgisayarlı muhasebe bölümü muzunuyum lakim bir sertifikaya ihtiyacım var onuda burdan alacagım ilgin için tşk başararı ve saglık dileklerim ile...ha bu arada kurstab belge alınca sana baklava göndericem o zaman açık adres verirsin ama şimdilik daha %0,68 lerdeyim Beğendim

Borga-x
11-09-2007, 18:30   |  #6  
İlk Maestro
11,767 mesaj

benden öndesin Kahkaha Sen sertifikanı kazan gerisi kolay..

kevin
13-09-2007, 01:29   |  #7  
Yeni Üye
32 mesaj

kardesim neden sertifika almak istiyorsun. gerci sende haklisin gunumuzun turkiyesinde sertifikadan baska hic bir seye bakmiyorlar !!! tabi buda ulkemizdeki beyinleri curutuyorlar, ve bu beyinleri diger gucler kullaniyor bu aci bir gercek. benden sana tavsiye kursa falan gitme kendi kendini gelistirmen en guzelidir. az cok ingilizcen varsa yapamayacagin hic bir sey yok buna emin ol. okul okuyan diplomali arkadaslarida goruyoruz hep sabit seylerle ugrasiyorlar. tabi istisnalarda vardir... ama benden sana tavsiye kendi kendini gelistir kendi hocan kendin ol... iyi calismalar...

paradoks
13-09-2007, 08:28   |  #8  
OP Yeni Üye
34 mesaj

sevgili kevin; ben muhasebecilik yapıyorum ve ofiice programlarını lisede kendime yeterinin fazlası ile aldım lise diyim geçmemek lazım çünkü ben donanım dersi bile aldım yani bir hard disk bir cd room nasıl takılır hocalarımdan gördüm lakin iş başvurusu yaptıgımda bana sertifikan varmı diyor adam egitimime ögretimime bakmıyor ki bu kuram bazı iş verenler soruyor ama egitim ögretimde önemlidir bende bu yüzden bunu bir eksik olarak algılıyor ve burdan bir sertifika alacagım konuya olan ilgin için ayrıca tşk

Borga-x
13-09-2007, 08:44   |  #9  
İlk Maestro
11,767 mesaj

KEvın arkadaşım paradoks zaten kendı kendını eğitiyor kalkıpta para vermıyorkı. CHIP ONLIE'da bulunan bedava kurs programını kullanıyor. Bence de en guzelını yapıyor. Soyledıklerınde haklısın ama burası Türkiye. Hıcbır sey serfıtıkasız olmuyor. Ben bıle almayı dusunuyorum. Benım meslegımde Mak.Müh. ama bu bana engel değil...

theironman
16-09-2007, 12:53   |  #10  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
Borga-x
KEvın arkadaşım paradoks zaten kendı kendını eğitiyor kalkıpta para vermıyorkı. CHIP ONLIE'da bulunan bedava kurs programını kullanıyor. Bence de en guzelını yapıyor. Soyledıklerınde haklısın ama burası Türkiye. Hıcbır sey serfıtıkasız olmuyor. Ben bıle almayı dusunuyorum. Benım meslegımde Mak.Müh. ama bu bana engel değil...
gerçekten haklısın, Chip'in kurs programı üzerinde durmamıştım ama şimdi bakma zamanı sanırım.

Borga-x
16-09-2007, 12:58   |  #11  
İlk Maestro
11,767 mesaj

ben bıle su anda kursa devam etmeyı dusunuyorum. Herne kadar bılgısayarı ıy bılıyor olsakta sertıfıka bırcok kapıyı açıyor ve iş bulmanızda sıze yardımcı oluyor...

paradoks
17-09-2007, 18:15   |  #12  
OP Yeni Üye
34 mesaj

istedigimiz kadar iyi kullanıcı ve bilgi sahibi olalım bazı işyeri ve iş verenler bunu beyan etmemizi yani belgelendirmemizi istiyor onun için bu sertifika şart

Erdi_-
21-09-2007, 23:19   |  #13  
Yıllanmış Üye
123 mesaj

Arkadaşlar iyi derece bilgisayar bilmeme rahmen sabrederek kurstaki tum konuları okudum :)
chip'teki tum arkadaşlara teşekkur ederim belgem bugun elime ulaştı.Herkese iyi çalışmalar...