kurulu pc c bölümünü büyütme

ortopter85
17-09-2008, 16:35   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
28 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2008

üstatlarım ben yeniyim vistayı kurdum ama 30 gb kurulu toplam boyutsa 320 gb  c  bölümünü 40 yapmak istiyorum sabit disk c,d,e diye ayırmıştım formatsız yapma yolları varmı????
saygılarımla.

Fattur
17-09-2008, 17:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

hmm.Galiba c yi büytemiyorsun.İşletim sisteminin kurulu olmadığı bölümleri büyütebiliyorsun bildiğim kadarıyla

kalamarr
17-09-2008, 20:02   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
561 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

partition magic 8.0'ı xp de kullandım çok işe yarıyor. ama vistada çalışmıyor. googleden bir araştır belki yeni versiyonu çıkmıştır.

muratpc
18-09-2008, 09:19   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
139 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2008

yardımcı programlarla yapabilirsin ama tavsiye etmem pc de yavaşlama görebilirsin. format atıp istediklerini gerçekleştirirsen daha guzel olur kolay gelsin

Banned
18-09-2008, 09:32   |  #5  
alierenerdal avatarı
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
361 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2008

PARTİTİON MAGIC 8.5 VISTA UYUMLU


Uzun süredir kullandığımız Partition Magic 8.0 dan sonra ilk kez Partition Magic 8.5 piyasaya sürüldü. Programın en güzel yanı, Vista işletim sisteminde de çalışabilmesidir. Seri numarası ve etkinleştirme istemeden direk kurup kullanabilirsiniz.
Program, hard diskimiz üzerinde çok kapsamlı işlemler yapabilmektedir. Ayrıca eski partition magic de oluşan bilgisayar çökmeleri, bu sürümle tarihe karışmıştır.

İşte Program hakkında detaylı bilgiler:
Yazılım, sabit disklerin yedeğini alarak, tüm sürücülerin bölme işlemini sorunsuz ve %100 eksiksiz olarak yapmaktadır. Bununla yetinmeyen yazılım, sabit diskleri optimize ederek süratli ve dengeli çalışmasını sağlamaktadır. Bölme işlemini veri kaybı olmadan ve tamamen işletim sisteminden izole ederek yapmaktadır.

Her bilgisayar sahibi sabit disk yönetiminin bir göreviyle er yada geç karşılaşır. Kullanıcılar çoğu zaman bilgisayarlarını yeniden kurmak zorunda kaldıklarında, işletim sistemi dahil tüm veri ve yazılımlarını tek tek kurmaktadırlar. Bazı şirketler bu iş için yazılım geliştirseler de çoğu zaman tam ve verimli sonuca ulaşmak mümkün olmamaktadır. Yedekleme yazılımlarında veriler, kurulumda bulunan sistem yazılımları, sonradan kurulan yazılımlar ve diğer yardımcı yazılımlarda kayıplar meydana gelmekte, bu ise kullanıcı için bu yazılımları tekrar kurma anlamına gelmektedir. Sonuçta böyle yazılımlar sadece bilgisayarı kurarken kurulumda harcanan zamanı kısaltmaktan başka kullanıcıya bir şey sağlamamaktadır.

Peki ya bilgisayar kurulduktan sonra kullanıcı sabit diski bölme zorunluluğu duyarsa? Yeni kurulan bir bilgisayarda tüm yazılımlar kurulu bir durumda yedek alma ihtiyacı duyar ve bunu % 100 kayıpsız yapacak bir yazılıma ihtiyacı varsa?

Yazılım, disk kaynaklarını optimum bir şekilde tahsis etmekte, bilgisayarınızda işletim sistemlerini etkili bir şekilde yönetmektedir. Bölme işleminde kullanıcıya yol gösteren sihirbazlar kolaylık sağlamakta, güvenilir bir şekilde sabit diski, bir vaya birkaç sabit disk yönetimi şeklinde bölmektedir. Yazılım sabit disk büyüklüğünü optimize ederek daha iyi ve verimli bir sabit disk kullanılmasını sağlamaktadır. Bölme işlemini veri kaybı olmadan yapmaktadır. Bootable cd ile bozulmuş işletim sistemini tamir edebilmektedir.

ÖZELLİKLER:
Özgün UFSD teknolojisi ile, sabit diskinizde herhangi bir bölümü gözden geçirebilektedir.
Hacim gezgini aracı, herhangi bir dosya değişmesini, kopya dosyaları ve klasörleri, gizli ve adsız bölmeleri inceleyebilmektedir.
Yazılım, yeni-yeniden şekillendirme teknolojiyle, NTFS işletim sisteminde [rebooting] Windows olmadan bölme yapmak imkanı sağlamaktadır.
Özgün akıllı bölme teknolojisi ile, hemen hemen tüm hard diski bölmek için, verinin tek bir baytını bile kaybetmeden operasyonlarla bölmektedir.
Yenilikçi BTE teknolojisi ile, görünüm modunu değiştirmeden sabit disklere biçim vermektedir.
Yazılım, sistem bölmesiyle operasyon yapmak için disket veya cd’den bilgisayarı kurmak zorunda bırakmamaktadır.
Bölme yönetmeni, windows algoritmaları ile uyumlu olan kendi algoritmalarını kullanmaktadır.
Yazılım, işletim sisteminden tamamen izole edilir ve ayrı ayrı çalışabilir.
Çabuk kopya modu, varsayılan olarak kullanılmaktadır. Bu mod yazılımında, kopya edilecek sektörler, veri saklama sektörleri ön plandadır.
Kötü kopya modu, kullanılmamış olan ve kaynak bölme/sabit diskin tüm sektörlerini kopya edebilmektedir. Bu mod, kullanıcıya bölme-bounded yazılımla, bölme/sabit diskleri kopya etmek için yararlıdır. Yazılımları kopya edebilmekte veya herhangi bir dosya sisteminin bölünmesini sağlayabilmektedir.
Fonksiyonu yeniden şekillendirmeye müsaittir. Bölme durumunda hedef bölmesi büyüklüğünü değiştirebilirsiniz.
Sabit disk bölme büyüklüklerinin değişimi, hedef sabit disk büyüklüğüne göre mümkündür.
Sabit disk’te oluşan kötü alanları izole edebilme veya onarabilme yeteneğine sahiptir. Ancak bu onarma % 100 anlamda olmamaktadır. Kötü alanları izole ederek sabit diskin verimli ve yüksek kapasite ile kullanılmasına olanak sağlamakta.not:aLINTIDIR

Burdan http://rapidshare.com/files/78643860/PPMPro.8.5.rar

Legal değilse Haber verin Anında silerim...
Link kırık ise 2.link::

ortopter85
18-09-2008, 10:36   |  #6  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
28 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2008

ilgini,z için teşekkür ederim sagolun saygılar

küpeli
15-02-2011, 13:49   |  #7  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2010

alierenerdal link kırılmış kanka bidaha yüklersen çok sevinirim bende aynı yerel c ti yükseltmek istiyorum ama windows dan olmuyor ben windows 7 ultimate kullanıyorum partition magic 8.0 indirdim uyumluluk sorunu verdi senin dediğin partition magic 8.5 vistada uyumluysa 7 de  de uyumludur lütfen yardım....öok ihtiyacım var bu programa....ben partition manager var ama onuda nasıl kullanılıyo bilmiyorum....