Kurulum sorunu

mestal
07-08-2008, 10:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Merhaba, yeni aldığım laptopta vista vardı, ilk açtığımda acerin geri yükleme programı çalıştı, sanırım yedek alıyordu. Yedek alırken elektrik gitti (pil takılı değildi), elektrik geldiğinde sistem açılmıyordu (Siyah ekranda boot la ilgili bir hata veriyordu ). XP cd sini takıp cd den boot ettiğimde cd den boot için herhangi bir tuşa basın uyarısından sonra tuşa basıyorum fakat. Siyah ekranda öylece kalıyor. CD de sorun yok. Başka makinede mavi Windows kur ekranına geçiyor. Ayrıca pardusu kurabildim. Sorun ne olabilir. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Fatih_ARMAĞAN
07-08-2008, 10:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

Size yinede Farklı Bir XP CD si yada Vista DVD si ile Denemenizi öneririm..

pctrans
07-08-2008, 11:42   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
542 mesaj
sakarboy
Size yinede Farklı Bir XP CD si yada Vista DVD si ile Denemenizi öneririm..
evet olabilir hem pardus daha güzel diye duydum oyun yüklediginde pardus kendi kendine crack yapıyormuş senin yapmana gerek kalmadan kullanan arkadaşlarım çok iyi oldugunu söyledi zaten milli işletim sistemi olması ona daha ayrı bi çekicilik katıyor

Batıkan Doğan
07-08-2008, 11:53   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj
pctrans
evet olabilir hem pardus daha güzel diye duydum oyun yüklediginde pardus kendi kendine crack yapıyormuş senin yapmana gerek kalmadan kullanan arkadaşlarım çok iyi oldugunu söyledi zaten milli işletim sistemi olması ona daha ayrı bi çekicilik katı
Arkadaşım nerden çıkardın oyunlara kendi kendine crack yaptığını? Gülüş Crack kopya yazılımların çalıştırmak için yapılan korsan bir işlem. Senin dediğin başka birşeydir.

delikanli53
07-08-2008, 12:07   |  #5  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

oyun cd içerisinden bir dosyayı kopyalayıp oyun klasörüne yapıştırmayı diyor sanırım arkadaş (cd uyarısı veriyor ya )

neyse arkadaşların önerileri eğer işe yaramadıysa bana kalırsa hdd sorunun var. garantiye götür elektrik kesildiğini falan söyleme makinam açılmadı bende işletim sistemini değiştirdim de garanti kapsamı dışında bırakamazlar eğer öyle birşey söylerlerse nb bırakacağın serviste biraz sert çıkış yap emin ol işin görülecektir. bana kalırsa harddisk.

mestal
09-08-2008, 16:53   |  #6  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Sorun halloldu arkadaşlar,
başka bir XP CD si ile daha denedim olmamıştı. Yine aynı sorun oldu. Pardusla tüm bölümleri birleştirerek (eski vista kurulu olan yeride silmiş oldum) XP yı  yine kurmaya çalıştım, bu sefer sorunsuz bir şekilde kurabildim. Pardus  harddiskte hatalı bir yer varsa orayı düzenlemiş mi oldu artık bilemiyorum.  Pardus XP kurmamda yardımcı oldu anlayacağınız :P Nasılda düşünceli bir işletim sistemiymiş :) Yardım için teşekkürler.