lanet telekom

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Selçuk İslamoğlu
03-06-2006, 00:43   |  #26  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
byzihh
samet1986
Zaten verilen öneri  bence mantıklı bir öneri. Benim tek ve ufak endişem şu; Öneri görüşüldükten sonra kişi ve kurum çatışması  yaşanması. Yani ya sn.Cumhurbaşkanı taslağı geri yollar, ya ilgili bakan bir sorun çıkartır. Bunlar ve buna benzer fikir ayrılıkları çıkması.
veto edilmesi çok güçlü bir ihtimal.....yada Anayasa mahkemisinden döner bir ihtimalde yasa geri çekilir....
çünkü her zaman bu üçünden biri oluyor....
saygılar....
Yasasına bağlı. Bence kimsenin Türkiye'nin yaranına olabilcek bir öneriyi geri çevireceğini sanmıyorum. Görmedim daha önce.

Ama tabi sağlam dayanaklar gerekiyor. Bedava vereceksiniz de, bunun parası nerden çıkacak mesela.

theironman
03-06-2006, 00:53   |  #27  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

ben bedava olacağına hiç ihtimal vermiyorum; böyle hayali vaatler yerine mevcut ücretleri en az %50 düşürseler buna bile razıyım. Ve anlamsız, saçma sapan olan, ve hiçbir zaman mantıklı bir açıklaması olmayan 512 KOTA ve 256 SINIRSIZ olayı da bir çözüme kavuşsun; çok gülünç gerçekten; telekomla ne kadar dalga geçsek azdır; bu kadar da iş savsaklanmaz ki. Bedava haberlerine ben kendi adıma inanmıyorum; iddiadan öteye zor gider, bakalım daha neler duyacağız.

Banned
03-06-2006, 01:12   |  #28  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
1,204 mesaj

bakiyorumda bazilari tukurdugunu yalamis

ufuks
03-06-2006, 01:33   |  #29  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj

Arkadaşlar telekom adsl hizmetini ücretsiz yaparsa batar derim.Zaten özelleşmedi mi bu telekom.Adam neden bedava yapsın interneti.Verdiği hizmet derecesine göre bir fiyata çeker yine de bedava yapmaz.İsteyen daha iyi hizmet veren internet sağlayıcısını daha pahalı bir fiyata kullanır isteyen telekomun adslsini daha ucuz bir fiyata kullanır.

Son Düzenleme: ufuks ~ 03 Haziran 2006 01:34
Mdg
03-06-2006, 03:56   |  #30  
Yıllanmış Üye
258 mesaj
samet1986
Tolga;

Yazıyı yazan kişi Mehmet Barlas, fakat bu yazdığı yazının tamamı Mehmet Barlas'ın düşünceleri değil, yani bir milletvekilinin meclise sunduğu teklifi ve altınada kendinden bir kaç yorumunu eklemiş.

Alternatif yok diyenler içinde şu link'i vereyim bir baksınlar:

Selçuk İslamoğlu bir kaç şeyden bahsetmiş. Eğer internet için böyle bir alternatif çıkacaksa, adsl neden bedava olmasın ?

Sen Bana Örnek Vereceğine Biraz Piyasayı araştır bakalım bu işler nasıl oluyor  diye
1-T.C.'de  Kablolu Bütün Telekomunikasyon Altyapısı Telekom'a Aittir ki gün itibari  ile telekom özelleştirilmiş haliyle  bütün ulusal bilgi transferlerimiz 3. ülkelerin eline peşkeş  çekilmiştir.
2-T.C. Sınırları içerisinde kablolu kablosuz telsiz vs.... ile olan bütün telekomunikasyon standartları  Telekomunikasyon Kurumu Tarafından Belirlenir.
3-Bütün İsp 'ler haliyle sattıkları bağlantıyı kiloyla un alır misali  telekomdan alır
4-bu durumda bana oraya buraya link vererek  bilgişlik taslamadan önce iyice  okuyup bu  işleri  öğrenmen gerekiyor
5-byzihh Cumhurbaşkanının  sizin bağnaz düşüncelerine karşın  sergilemiş olduğu tutum anayasanın Temel İlkesidir kafana göre çarpıtıp kendini lider sanma
6-Ülke Yararına Olan Neyi Cumhurbaşkanı Veto etmiş
7-Telekom istemeden bu ülkede  çivi çakılamaz ne superonline wifi verir ne başak biri başka bişey
8-bunun  yanında  kablo uydu telsiz  vs... gene  aynı tekel'in elindedir
9-bakanlık-telekom-telekom.kurulu üçgeninde oluşan bi tekel birilerinin çeplerini  doldurmak gafleti ile bütün ülkeyi  çağın gerisinde bıraktığı  gibi  bu bürokrasi işgalcilerine kimin çanak tuttuğu ortadadır.

Son olarak sonu belli konuyu ancak senin gibi özelden insanlara hakaret eden birileri açabilir samet
buyur yazın
artık lafını gerimi alırsın ne yaparsın bilemem

Son Düzenleme: Mdg ~ 03 Haziran 2006 04:09
make-believe
03-06-2006, 06:51   |  #31  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

mdg görüşlerini ilgili konu başlığı altında kimseye (hiç bir forum üyesine sataşıp, hakaret etmeden) ifade etsen de forumun huzuru kaçmasa nasıl olur.? Arkadaşlar bir yerlerden köşe yazısı alıntılıyor bu bile bir tartışma başlatman için iyi malzeme oluyor.  

Tartışılan bir ADSL hizmeti var. Konu bu sadece... Eylem mi yapalım, Her kullanıcı TT'yi e-mail bombardımanına mı tutsun vs. konu bu tür eylem planları üzerinde yoğunlaşmalı.

Son Düzenleme: make-believe ~ 03 Haziran 2006 07:11
Selçuk İslamoğlu
03-06-2006, 07:54   |  #32  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Konuyu saptırmadan devam edilmeyecekse, kapatayım konuyu

darkstar
03-06-2006, 12:58   |  #33  
OP Yıllanmış Üye
1,029 mesaj

bende onu dicektim tukurdugunu yalamiş bazilari....

telekom şu anda baglanti ucretlerini daha da artirsa bile yada servisler hep boyle devam etse bile kimse bişe yapamaz. icilecek başka bir sey olmadigi zaman kimse ayrani ekşi diyip kenara itemez

darkstar
03-06-2006, 13:00   |  #34  
OP Yıllanmış Üye
1,029 mesaj

arkadaşlar bi telekom yetkilisinden (ş.urfa bolge mud.) 256 nin kalkacagini duydum buda bi haber ne kadar gercek bilmiyorum

ufuks
03-06-2006, 13:47   |  #35  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj
darkstar
arkadaşlar bi telekom yetkilisinden (ş.urfa bolge mud.) 256 nin kalkacagini duydum buda bi haber ne kadar gercek
Zaten 256 kaldırılmıştı tekrar geldi.

samet1986
03-06-2006, 14:48   |  #36  
Yıllanmış Üye
944 mesaj
Mdg
yalan bunlar telekom'un alternatifi yokken ücretsiz adsl  değil dial-up bile olmaz
sen git  bi ülkenin bütün telekomunikasyon altyapısını  din kardeşim diye birilerine peşkeş çek sonrada internet'i  ücretsiz  yapmaya  çalış
bırakınız bunları
Umarım bunada yalan demezsin.
Bağımsızlığımızın en büyük simgelerinden biri olan yüce Meclis'in resmi internet sitesinden bir sayfa:

İnternetin ücretsizden ziyade indirimlide olma durumu varmış. Şahsen ben bunada razıyım. Hem elekronik yolla tebligat hemde indirimli adsl.

Eğer o mesajı hakaret olarak alıgılıyorsan o senin sorunun, biri benim manevi değerlerime laf ettiğinde sessiz kalmamı bekleme. (bundan sonra benle en ufak sorununu özel mesajla hallet, ve tartışmayı uzatma)

Mdg
03-06-2006, 17:33   |  #37  
Yıllanmış Üye
258 mesaj

gereksiz ve boş linkleri önümüze  koyamya  devam ediyorsun
ülkenin bütün altyapısı peşkeş  çekilmiş  sen bana geçmeyecek  kanunlardan bahsediyorsun
konuyla alakasızsan bu senin sorunun  boşa  link verip durma gerekli açıklama  yakurda  yazıyor

samet1986
03-06-2006, 18:19   |  #38  
Yıllanmış Üye
944 mesaj
Mdg
gereksiz ve boş linkleri önümüze  koyamya  devam ediyorsun
ülkenin bütün altyapısı peşkeş  çekilmiş  sen bana geçmeyecek  kanunlardan bahsediyorsun
konuyla alakasızsan bu senin sorunun  boşa  link verip durma gerekli açıklama  yakurda  yazı
Bu link gereksiz falan değil, üşenmeyip okusaydın anlardın. Anlayan anladı zaten olayı. Konuyla alakasız değilim. Eğer konuyu 2. sayfadan değilde , ilk sayfadan itibaren okuduysan kimin alakasız olduğunu anlarsın. Gerekli açıklama linkin içindeki "KANUN TEKLİFİNİN METNİ" başlığı altında yazıyor.(okuduysan)  mdg; ben konuyla alakalı linkler, alıntılar yapıyorum , sen üstüne basa basa alakasız  bir şekilde bana ve verdiğim linklere sataşacak yer arıyorsun. Bu huyunu bırak artık ve konuyu sakın saptırma.

Bu arada teklif halen komisyonda , yani red edilmedi...

Banned
03-06-2006, 18:25   |  #39  
Banlandı
1,148 mesaj

mdg sen edepsiz tavrını sürdürmeye devam et...
2B yasasını veto etmiştir...hazinenin Zararının 25 Milyar Dolar olduğu söyleniyor....
2001 de anayasa kitapçığını T.C nin BAŞBAKANINA fırlatarak bir krize sebeb olmuştur...
katsayı mağduru olan binlerce gencin maduriyetini bir nebze olsun giderecek bir düzenlemeyi Veto etmiştir......SAYSAM BİTMEZ....İyisimi otur oturduğun yerde....
birde affettiği teröristler varki onları hiç sormayın....
1 ay iki ay sonra da dağda vurulanlarla dolu...
bunlar sağlık durumları elvermediği için affedilmişti...
yorum sizin.....
Telekom peşkeş se (ben yabancıya geçmesine karşıyım...) TELSİM NEdir....Vadafon yunanistandaki tele kulak skandalına karışmıştır.....
bu ne oluyor... Fark birinin İNGİLİZ birinin LÜBNAN lı olması mıdır.....
söylediklerinize ilk önce kendiniz inanın....
inanınki komik duruma düşmeyin...
Sayın editör...Bu mdg nin edepsiz tavırlarına ne kadar daha katlanacağız....
saygılar...

Son Düzenleme: byzihh ~ 03 Haziran 2006 18:42
Mdg
03-06-2006, 20:43   |  #40  
Yıllanmış Üye
258 mesaj
byzihh
mdg sen edepsiz tavrını sürdürmeye devam et...
2B yasasını veto etmiştir...hazinenin Zararının 25 Milyar Dolar olduğu söyleniyor....
2001 de anayasa kitapçığını T.C nin BAŞBAKANINA fırlatarak bir krize sebeb olmuştur...
katsayı mağduru olan binlerce gencin maduriyetini bir nebze olsun giderecek bir düzenlemeyi Veto etmiştir......SAYSAM BİTMEZ....İyisimi otur oturduğun yerde....
birde affettiği teröristler varki onları hiç sormayın....
1 ay iki ay sonra da dağda vurulanlarla dolu...
bunlar sağlık durumları elvermediği için affedilmişti...
yorum sizin.....
Telekom peşkeş se (ben yabancıya geçmesine karşıyım...) TELSİM NEdir....Vadafon yunanistandaki tele kulak skandalına karışmıştır.....
bu ne oluyor... Fark birinin İNGİLİZ birinin LÜBNAN lı olması mıdır.....
söylediklerinize ilk önce kendiniz inanın....
inanınki komik duruma düşmeyin...
Sayın editör...Bu mdg nin edepsiz tavırlarına ne kadar daha katlanacağız....
saygılar...
Bırak Bunları Başbakan lafı açarak sinirlendirm  insanları
senin hangi kitleyenin eli  olduğun belli

Telsim 'le Telekom'u bir  tuttuğun için zaten buraya yazmamalısın bile
okuğunuda  anlamıyorsun  sanırım
Telsim  nedir : Telekom.Kurumundan Aldığın Yetkiler ile kendi altyapısını  oluşturarak tamamen özel sektör  adına gsm hizmeti sunmakla  yükümlü bir şirketdir
Türk Telekom Nedir : İlk Kuruluş aşamasında ülke içi haberleşme için kurulmuş tamamen devlet ve kamu için çalışan kar amacı gütmeyip ülke'nin iç telekomunikasyonunu ve ülkenin yurt dışı ile  telekomunikasyonunu  sağlamaktan yükümlü edvlet kurumudur.

bak oku belki anlarsın
biri özel bi şirket iken ötekisi seni annen ile konuşma hakkına kavuşturan bir devlet kurumudur bunuda kullanım ücreti ile sağlamaktadır.
bak burayı iyi oku
telsim ise döneminin yüksek teknolojisi  olan gsm'i özel sektör'e istediği fiyattan sunmak üzere  yola  çıkmış bir şirkettir. bak bu durumda ne oluyor biri senle  annenin arasına girerken ötekisi zaten alternatifli bir işletme  olduğu için tercih hakkın vardır.
bu durumda sen benimle  annem arasına bi lübnanlı girebilir diyebilirsin ama  Ben Ve büyük bir kesim bundan rahatsızız
bunun dışında 9 yıldır turkcell  faturalı hat kullanıyorum yani beni etkilemiyor. ki vodafone'un gelip yatırım yapmasından gurur  duyarım tabi  sen profesyonellik ve kalite yerine din dil ırk  ayrımı  yapıp  din kardeşi  kayırması  yaptığın  için laik düzen karşıtlarının yegane varoluş  sebebi oluyorsun.
Benim durumum küçük düşmekse ben böyle mutluyum sizin gibi empozeler  altından kandırılmış kalıcağıma haklı ve kesin bilgilere sahip olduğum konularda  sizin gibilerin gözünde yerin dibine  girmem benim için bir  gururdur.
Soru

Son Düzenleme: Mdg ~ 03 Haziran 2006 20:50
Banned
03-06-2006, 21:03   |  #41  
Banlandı
1,148 mesaj

ben orada senin iddaa nı çürüttüm ve bu işine gelmedi değil mi... Menfaatler bozulunca  doğrular değişiyor değil mi....
ve ben kimin eli imişim bunu açıkla...
İddaa sahibi iddaa sını ispata mecburdur...
yoksa MÜFTERİ olur....
ben orada sadece karşılaştırmak için yazdım...
yunanistanda Başbakan KARAMANLİS in telefonlarını bile dinleyen VADAFON dan başkası değil di...
ki ben TELEKOM un yabancı bir şirketin eline geçmesine karşı olduğumu söyledim...
ama sen sanki ben bunu yazmamaşım ve telekom un yabancıya satılmasını savunuyor muşum gibi yazmışsın ANLAMA kapasiten bu....
ben kimsenin eli değilim ama senin kimin eli olduğun belli ....
Eğer profesyonellik ise telekom da bu işi yapan bir firmaya satıldı....ama bu profesyonel lik kadar ayağa düşen bir tabirle açıklanacak kadar basit değil....
kimin empozeler altında kaldığı belli....CAMİ ALLAH DİN deyince Korkudan kaçacak delik arıyorsun...sen ve senin gibi Düşünen zavallı ve Akıllı olduğunu zanneden kesim....
bir daha benim İNANCIMA bu İSLAM oluyor o EDEPSİZ dilini Uzatma...
saygılar...

Son Düzenleme: byzihh ~ 03 Haziran 2006 21:07
Mdg
03-06-2006, 21:27   |  #42  
Yıllanmış Üye
258 mesaj

sen şükret forumda sizin gibileri koruyorlar  yoksa yerin dibine sokmayıda  bilirim senin gibileri
Ben cami allah din diyince korkmam aksine dahada  sinirlenirim çünkü her konuya bunu ve bu saçmalıkların empozesinde  kalmışları  oyuncak eden siz daimi olarak karşıt görüşüm olmuşsunuzdurki bunuda  etik  ve ahlak dışında  yaptığınız  için göreceli doğruluğunuz kendinizedir.
-Profesyonellik Sana Göre Ayaklarda Bana Göre Gerekli Olduğu yerde
-Hangi İddiamı çürüttüğünü sanıyorsun Cumhurbalkanı konusunumu ısrarla  buraya bastırma altta kalırsın ki forumda  provokasyon sizin gibilere  yasak değil sanırım
-Yunansitan'Da kendi ulusak  iletişimini birilerine  peşkeş çekmişse kendi suçudurki  bu iddia'n ne derece  gerçekçi bilemiyorum belki sen bilmezsin ama ulusal güvenlik heleki yunanistan gibi avrupa birliği  ülkelerde (hatta iran gibi dünya sonuncusu bir oluşumda bile) senin sandığın kadar basit ve çocuk oyuncağı değildir. birileri o telefonları dinlemeye çalışacağı kadar o telefonlar dinlenmesin diye çalışan sayısız kurum ve birim vardır.
-Benim Akıllılığım sana değil sahip olduğum diploma ,mevki ,iş ve  yeteneğime kalırki bu alanda kendimi kanıtlamış bir insanım

uzatmayalım bence ???

Banned
03-06-2006, 21:35   |  #43  
Banlandı
1,148 mesaj

benim bu forumda korunduğum tamamen hezeyan ...ben daha önce
1 Hafta uzaklaştırma cezası aldım...???????
ama sen bunca hakaret ine rağmen hiçbir şey almadın....
evet uzatmayalım çünkü sen hatanı kabullenmessin...
ama ben yinede bazı açıklamalar yapayım...
yunanistan daki telekulak skandalı ABD büyükelciği tarafından yaptırılmış...
yanlış hatırlamıyorsam bu olaydan sonra YUnanistan İÇİŞLERİ bakanı istifa etti...
ve geçen hafta Evinin yakınında bir SUİKASTTEN son anda kurtuldu...
Profesyonelliğin ayağa düşmesi kavramı herkes İşine geldiğinde Perofesyonelliğin arkasına sığınarak hatalar yapmaktadır ve hatalarını kapamaya çalışmaktadır benim belirtmek istediğim budur....
CUMHURBAŞKANINI seçen MECLİS bile Ondan şikayetçi oldu....ben neden olmayayım...
Dağda onun affettiği bir sürü TERÖRİST geziyor....
bunları herkes biliyor ....ve dediğin gibi uzatmayalım.....
saygılar...

Son Düzenleme: byzihh ~ 03 Haziran 2006 21:38
Soul_Reaver
03-06-2006, 21:41   |  #44  
Yönetici
254 mesaj
Selçuk İslamoğlu
Konuyu saptırmadan devam edilmeyecekse, kapatayım
Daha evvel uyarı yapıldı, artık bize konuyu kapatmak düşüyor.