Laptobumun Fanını Nasıl Temizlerim Çok Acil Yardım

LabLub
29-08-2011, 10:04   |  #1  
LabLub avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
144 mesaj

Arkadaşlar merhaba işletim sistemim Windows 7 Ultimate, bilgisayarımda aniden yavaşlamalar meydana geldi ve çok fazla ısınmaya başladı. Bilgisayarımın ne kadar güçlüğe rağmen ısınmaması açıkçası çok hoşuma gidiyordu ama benim de başıma geldi her neyse lafı uzatmayayım aniden bilgisayar sesli çalışmaya ve ısınmaya başladı. Fanı mı tozlandı acaba diye içini açmak istedim ancak açılmıyor. 
Bu arada markası Lenovo G560.
Normal bi şekilde alt kapağın açılması gerekiyor ancak vidayı çeviriyorum bi yerden sonra tık tık ediyor ve açılmıyor orada takılıyor ancak dönüyor. Nasıl anlatsam bilemedim ama yalama olmuş gibi. Bunu açmanın bir yolu var mıdır lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Ayrıca bilgisayarım henüz yeni alt kapağı açmak garantiden çıkartır mı ?

Castieltr
29-08-2011, 10:09   |  #2  
Castieltr avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
384 mesaj

muhtemelen klavye takımının altındada vida oldugundan açamamıssındır. Eğer açamıyorsan fanın bulundugu bölmeyi elektrik supurgesiyle çekmeyi dene en azından yapışmamıs olan tozları alabilir fakat açıp temizlemeni öneririm (Tabi garanti süresi bitmiş ve geri takmayı becerebilecek isen)

LabLub
29-08-2011, 11:35   |  #3  
LabLub avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
144 mesaj

Klavyeden dolayı olduğunu sanmıyorum fan temizliği hard disk bakımı için özel bi bölme var orası normalde açılıyor olması lazım ancak dediğim gibi vidalar çıkmıyor.

Castieltr
29-08-2011, 11:39   |  #4  
Castieltr avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
384 mesaj

bende ilk notebook sökmemde öyle sanıyodum ama klavyeyi çıkardıktan sonra alt kısmındda vidalar oldugun gördüm :D