Laptobun sesi çalışmıyor?

HPQ-User
13-03-2009, 01:30   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

tuana010 sormuş:
Laptoba formatını attıktan sonra tüm driverları kurdum. Aygıt yöneticisinde tüm donanımlar tanınıyor. Fakat ses yok! Windows media player ile açmak istediğimde "Ses aygıtında bir sorun olduğundan Windows Media Player bu dosyayı yürütemiyor. Bilgisayarınıza yüklü bir ses aygıtı olmayabilir, başka bir program tarafından kullanılıyor veya doğru çalışmıyor olabilir" hata veriyor. Sorun nedir? Nasıl çözebilirim? Teşşekkürler. İyi çalışmalar.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
ASUS A3e pc, 1.73 GHz intel premiyum m işlemci procesor, 512 Mb RAM, 40 Gb hard disk
gerisini bilmiyorum!

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; InfoPath.2)

Banned
13-03-2009, 04:12   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Muhtemelen ses kartınızın sürücüsü ya yüklenmemiştir, ya hatalı yüklenmiştir yada ses kartnız varsayılan aygıt olarak atanmamıştır.

Öncelikle denetim masası ses efekti ve ses aygıtları seçeneğine girip ses sekmesinden varsayılan aygıt olarak ses kartınızın atanmış olup olmadığını, daha doğrusu varsayılan aygıt seçeneklerinden ses kartınızın bulunup bulunmadığı kontrol edin. Varsa ses kartınızı varsayılan olarak atayın. Yoksa ses kartınızın sürücüsünü aygıt yöneticişsinden kaldırıp, netten araştırıp varsa daha güncelini kurun, yoksa tekrar kurun.