Laptop alırken bu 5 hatayı yapmayın!

CHIP Online
23-02-2014, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Yeni bir düzüstü PC alırken kendinizi kaptırmayın; bu 5 hatayı sakın yapmayın!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/lap ... yapmayin_45548.html

Resimlerle: Parası olanlar için en iyi 5 laptop!

Çoğu kullanıcı, ev bilgisayarı ihtiyacı için bir laptop'la yetinebiliyor. Hem taşınabilir, hem de hızlı olan bu cihazlar, 500 doların altında fiyatlara bile bulunabiliyorlar.


Ancak laptop'lar, masaüstü PC'lere göre çok daha karmaşık, daha az esnekler. Monitöründen, faresinden veya klavyesinden memnun olmayan bir masaüstü PC kullanıcısı, bunları rahatlıkla değiştirebilir, ama aynısı laptop sahipleri için geçerli değil. Bu yüzden laptop alırken doğru sistemi seçmeniz daha önemli. İşte laptop satın alırken dikkat etmeniz, kaçınmanız gereken 5 hata.


Çok büyük veya çok küçük laptop almak


Doğru boyuttaki laptop'u almanız önemli, çünkü bu sadece ekran boyutunu değil, klavye ve touchpad boyutunu da etkileyecektir. Çok küçük ekranlarda sıkıştığınızı hissedebilirsiniz, çok büyük laptop'lar ise taşırken sorun olacaktır.


Portlara dikkat etmemek


Bugünkü 15.6 inç'lik laptoplar 3 USB portu, bir video çıkışı, bir kulaklık/mikrofon çıkışı ve ethernet portuyla geliyor. Bazısı daha fazlasını, bazısı ise daha azını sunabiliyor. Birkaç harici sabit diskiniz varsa, touchpad yerine fare kullanacaksanız, giriş sayısına dikkat etmeniz gerekiyor.


Tüm Konu: Laptop alırken bu 5 hatayı yapmayın!

Resimlerle: Parası olanlar için en iyi 5 laptop!

Kaynak: www.chip.com.tr