laptop bataryada çalışmıyor, sarj da çalışıyor

hzefe
08-03-2019, 16:46   |  #1  
hzefe avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

iyi günler, öncelikle laptop u alalı 3 ay anca oldu ve içinde ssd m2 slotunun bulunup nbulunmadığına bakmak için laptop u açtım. 
sonrasında ise klavyeyi oturttum geri taktım . yani anlayacağınız ne bataryaya değdim ne de başka bir parçaya.
sonrasında laptop güç tuşuna bastım ve laptop çalışmadı, prize taktığımda ise laptop çalışmaya başladı herşey eski halindeki gibi çalışmaya devam ediyor şuan ancak sorun şu laptop şarj aletini çıkardığım anda kapatıyor kendini şak diye.

bataryanın sorunlu olduğunu zannetmiyorum ya da ömrünün bittiğini, 6-7 saat batarya ömrü olan bir laptop çünkü.

cevaplayabilirseniz sevinirim daha 3 ay olmuş , ve bu sıkıntı laptop ı kullanamama neden olucak bir sıkıntı benim için. Teşekkürler...

Laptop Markası:: ASUS X542UR-GQ434

edit: laptop bataryayı görüyor , mesela şuan %82 sarja takılı doluyor.

klyglsn
08-03-2019, 19:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

bunu başka türlü öğrenmeninde yoluvardı şuraya girecen vhttps://www.hepsiburada.com/asus ... lgisayar-laptop&amp yazıyormu m2 yok asus zaten nezaman doğru bir iş yapmışda bunu doğru yapsın siz hiç tutmayın götürün servise anlatın durumu bağlantılarını konrol etsinler temizleyip geri versinler pahalıda bir lattop