Laptop bilgisayarın password sorunu

HPQ-User
25-03-2008, 06:36   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

junier sormuş:
Merhaba benim bir tane toshiba laptob' um  var, xp 'de Yönetim Yardımcı Programı "SVPW32.EXE" isimli programla bilgisayara şifre koydum  bilgisayarı kapatıp tekrar açtığında (Biosa falan girmeden) ilk açılışta " Password= " çıkıyor  benim koyduğum password ' u buraya yazıyorum ancak kabul etmiyor biosa giremiyorum, boot için sürücü seçemiyorum, ana kartın pilini çıkarttım ve 12 saat bekledim ama nafile harici bir klavye denedim yine olmadı, sonuç olarak bu password'u bir türlü açamadım bilgisayarı nasıl açacağım konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. bu arada bilgisayarın hdd. sini çıkartıp başka bir bilgisayarda açtım ve içindeki program files' in içindeki kurulu programı sildim yine olmadı ne yapacağımı bilemiyorum lütfen yardım...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Toshiba Satellite 1410-902 model Laptop. Celeron 2.2 512 mb ram 30 gb.hdd. 16 mb ekran Nvidia go 420

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.2; .NET CLR 2.0.50727)

sah1n
25-03-2008, 09:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Fikir veriyorum sadece sen yapılacak şeyleri yapmıssın zaten.
leptop daki anakartın üzerinde bios jumper ı olur onu bulup o şekilde resetlemeyi dene.Hardisk i başka makinaya tak bilgilerini al formatla o şekilde dene yada farklı bir hardisk takıp dene.
password ekranında sadece ENTER la mayı dene.
Eğer hiç biri olmazsa Leptop u bir buzdolabının dondurucusuna koy orda 1 gün beklesin ama çok soğuk olsun.Çıkarır çıkarmaz çalıştırma 1 2 saat bulunduğun odanın ortamında beklet sonra aç bakalım.

Aklıma şöyle bir ihtimal daha geldi.Şimdi sen Q klavyeyle şifreyi koymuşundur fakat o açılışta kendini F klavyeye çeviriyor ve sende doğal olarak yanlış password giriyorsun

F klavye takıp şifreni girmeyide dene.

Son Düzenleme: sah1n ~ 25 Mart 2008 10:51
climb
23-12-2008, 12:51   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

problem basit aslinda.

çözüm;

Not: İşlemi başlatmadan önce Kayır defteri yedeğinizi almayı unutmayın!

Başlat-Çalıştır kısmına gelin regedit yazıp tamamı tıklayın.

HKEY_CURRENT_USER\Keyboard Layout\Preload kısmına gelin sağ tarafta

1 değerin karşında 0000041F yazan bir kısım göreceksiniz göreceksiniz. Bu

değeri 0001041f olarak değiştirin.

HKEY_USERS\.DEFAULT\Keyboard Layout\Preload kısmındaki

1 değerinide yine 0001041f olarak değiştirin. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Dos ortamında klavyeniz F klavye olacaktır. Q klavyeye tekrar dönmek için

her iki anahtara yine 0000041F yazmalısınız.

sah1n
23-12-2008, 15:13   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Hocam bu konuyu nerden buldun da hortlattın allan seven Kahkaha