laptop ekran sorunu

HPQ-User
10-09-2008, 17:56   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

pebble sormuş:
Bilgisayarımı açabiliyorum fakat ekranda ışık yok, karanlık ama bilgisayar açık bunu görebiliyorum.
Bilgisayarımı başka bir monitöre bağladım ve görüntü alabildim.
Sorunun kaynağı ve çözüm yolu hakkında bilgi almak istiyorum.
İlginize teşekkürler
İyi çalışmalar

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
hp pavillion dv5000

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Mehmet-
10-09-2008, 18:43   |  #2  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Belli ki ekrana görüntü sağlayan birimde sorunlar var. Bir şekilde irtibatları gitmiş. Kablo kopması-gevşemesi vb. Ekran bozulmuş da olabilir. Tavsiyem teknik servisiyle irtibata geçip ürünü bakıma verin. Garantisi devam ediyorsa zaten sorun yok. Garantisi yoksa hp teknik servislerine ulaşıp ürünü en yakın nereye götürebileceğinize  dair bilgi alın. Geçmiş olsun...

hbaytok
10-09-2008, 19:06   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

eger bilgisayarın taşınabilir bir aygıtsa bazı modellerde lcd ekranı kapatma özelliği var.bilgisayarını kontrol etmeni tavsiye ederim

Mehmet-
10-09-2008, 19:23   |  #4  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj
hbaytok
eger bilgisayarın taşınabilir bir aygıtsa bazı modellerde lcd ekranı kapatma özelliği var.bilgisayarını kontrol etmeni tavsiye
Evet haklısınız laptoplarda fn yardımcı tuşunu kullanarak ekranı kapatma özelliği var.
Yalnız benim tahminim; arkadaş bu şekilde ekranı kapatsa bile, laptobu kapatıp açtığında tekrar o özellik devre dışı kalır ve ekrana görüntü gelir. Yani kısayol tuşuyla ekran kapatılınca sürekli öyle kapalı kalmaz. En azından ben böyle biliyorum. Yanlışım varsa lütfen düzeltin.