Laptop fanı 2 Saniye çalışıp duruyor.Pc açılmıyor

taco27
14-11-2010, 15:00   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

Merhaba

Acer 5570z Model laptopum bir süre önce sorun vermeye başladı bilgisayar fanı 2 sn çalıp duruyor üstelik güç kaynağını taktığımda power tuşuna basmadan kendi kendine açılıyor.Fanlar sustuktam sonra power tuşundaki ışık kapanıyor ancak diğer bilgisayarın çalıştığını gösteren ışık yanmaya devam ediyor.Ekrana herhangibir görüntü gelmiyor.Bu haliyle usbden Mp3 taktım sarj etmeye başladı.Sanırım anakartta elektirik var.Ramları farklı slotlara taktım tek tek denedim farklı bir ram ile de uğraştım ancak hep sonuç aynı 2 sn fan çalışması ve susması.Sizce sorun nedr?Yardımlarınızı bekliyorum üstadlar

Kolay Gelsin

setra92
14-11-2010, 15:46   |  #2  
setra92 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
351 mesaj

ben pc yi açınca önce 2 sn fan çalışyor kapanıyor.sonra açılyor normal.bence fanın çalışığ kapnması normal ama görüntü olmayışı ilginç ekran kartında problem olabilir.kendi kendine açılmasıda ilginç...

taco27
14-11-2010, 16:33   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

Az önce tekrar denedim 1 sefer mahsus bir durum olup fanlar susmadı ama durum şöyle; Fan,Satra92'nin dediği gibi ilk açılıştaki güçlü çalışması şeklinde çalışıyor ve DVD rom'un ışığı durmaksızın yanıyor.Yani Bilgisayar Bios ekranı gelmeden önceki davranışlarını gösteriyor ancak Hiçbir şekilde ekran gelmiyor.Nedir bunun sorunu.Lütfen Yardımcı olun arkadaşlar