Laptop ile Wireles bağlanmak. Sinyal kuvvetlendir

LinuxDelisi
26-03-2009, 14:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Merhaba Arkadaşlar.

Kendime Laptop satın aldım. modeli Fujitsu-siemens Amilo Pa 3515.

Arkadaşlar Dektop Pc im var. ama şu laptop lardan pek anlamıyorum. Xp ve Linux kurana kadar canım çıktı.

ortalama 200 metre uzaklıkta kablosuz bağlantı var arkadaşımın. bundan arada bir kaç bina var. ve arkadaşımdan izin aldım. laptopumdan kablosuz olarak bağlanmak istiyorum. ve bu konuda sanırım sinyal güçlendirici cihazlar varmış.

ama konu ile ilgili nerdeyse 0 bilgim var. arkadaşımın bağlantısı bu arada şifresiz.

Xp veya Vista altında kablosuz olarak nasıl bağlanacağım. sinyal gelmez ise sinyal güçlendirici anten nedir. ne kadar faydası vardır. gerçekten de uzak mesafelerden sinyali alıp kuvvetlendirip beni internete bağlatırmı?

ve bu tür cihazlar nedir bu cihazlar hakkında bilgi verebilirmisiniz?

bir ör: vermek gerekirse aşağıda linkini verdiğim cihazmı sinyal güçlendiricidir?

veya sizler söz konusu sinyal güçlendirici cihazlara bir ör: verirmisiniz. linkinide verirmisiniz?

yardımcı olursanız çok sevinirim.

LinuxDelisi
27-03-2009, 14:31   |  #2  
OP Taze Üye
6 mesaj

Yardımcı olabilirmisiniz?

OnlyMann
27-03-2009, 14:39   |  #3  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Linkeler çalışmıyor.

aynı bina içerisinde olsa AP (access point) cihazları ile sinyal güçlendirilebilirdi. Ancak siz binalardan bahsediyorsunuz. zaten bu cihazların sinyal gücü kapalı alanda 100 m civarında açık alanda 300-500 m değişiyor. Bunu dediğiniz gibi kullanabilmeniz için çok güçlü AP kullanılmalı ama varmıdır doğru bilmiyorum. Normal kablolu da bile 90 m üzeri çok önerilmez.

Bu arada arkadaşınıza şifresiz kullanmasını önermiyorum. nedeni kota vs olabilir ama eğer sabit ip kullanıyorsa modem üzerinden çıkan kötü niyetli insanlar kötü amaçla kullanabilirler. onun için şifreli kullanmalı.

guney55
04-07-2010, 19:25   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaslar asagıdakı cıhazı alacaksınız ben everest markayı kullandımverım alamadım edup marka aldım cok memnunum tavsıye ederım kargoyla yollata bılıyorsunuz.

http://www.guneybilisim.com.tr/xproduct.asp?id=2189