laptop ımın bios şifresi yok

HPQ-User
14-03-2007, 01:27   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

anelica sormuş:
babamın hediye aldığı ikinci el laptopun bios şifresi yok  bunun olmamasının  dezavantajları nelerdir ne yapmam lazım hangi durumlarda bios ayarlarına girmem cok lazım olur veya bulmanın yolu varmı

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
tosshiba a30 satelite

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.2) Gecko/20070219 Firefox/2.0.0.2

erkanc
14-03-2007, 02:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

bios şifresinin olması sizden başka birisi biosuna girip kurcalayamaz en başta böyle bir getirisi vardır tabi bunun birde götürüsü vardır nedir şifreyi unutursan sende biosa giremezsin giremediğin içinde bazı ayarları nebiliym mesela windowsu biosdan diske açılış vermediğin tekrar kuramazssın ha şifreyi unutsan bunlar aşılmazmı aşılır tabi bunları illegal olduğu için anlatmıyoruz ama iatersen de anlatırım illada biosu şifrelemek pek de mantıklı değil ama son karar senin

anelka
14-03-2007, 03:37   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

bilgisayarıma format attım boot mu diyosunuz o oluyo   sanırım bilgisayarcı yaptı kolaylıkla anlaşılan ram yükseltmesemde olurda hard discim yarı yolda bırakırsa biraz başım ağrıcak sanırım ama onunda yolları varmış demi?

BordoBereli08
03-04-2007, 03:39   |  #4  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
56 mesaj

ikinci el aldığını söylemişsin eğer ikinci el aldıysan birinci elini tanıyor olmalısın gidip ondan öğren eğer 1ci elini bilmiyorsan cihazın ne olduğu belirsizse eğer geri verin.Biosu resetlemek kolay ama 2 ci elde çalıntı problemi çok çıktığı ve büüyk sorunlar çıktığı için kullanma.Ama bios resetlemeyi toshibanın masterkeyleri vasıtasıyla çözebilirsin ama ilk laptopun geçmişini tam olarak öğren bence saygılarımla dostum...